Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów?

Kiedy ankieter zadaje pytania o ciebie, on lub ona próbuje ustalić, czy będziesz dobrze pasował do firmy. Czy Twoja osobowość pasuje do kultury firmy ? Czy Twoje cele i oczekiwania pasują do twojej roli w firmie, jeśli jesteś zatrudniony? Jak pasowałbyś do obecnego zespołu?

Najlepszym sposobem na udzielenie odpowiedzi na pytania o sobie jest szczerość. Jesteś, kim jesteś.

Jednak chcesz również pamiętać o firmie i konkretnej pracy.

Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowe wskazówki, jak odpowiedzieć na pytania o sobie. Zobacz także poniżej listę najczęściej zadawanych pytań, na które będziesz zadawać pytania i przykładowe odpowiedzi.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi Pytania dotyczące wywiadów o użytkowniku

Każde pytanie dotyczące wywiadu wymaga nieco innej odpowiedzi, ale istnieje kilka przydatnych wskazówek, o których możesz pamiętać, gdy zadasz sobie pytanie na swój temat.

Po pierwsze uczciwość to najlepsza polityka. Próba zaprezentowania siebie jako kogoś, kogo nie masz, może pomóc Ci w znalezieniu pracy, ale może to nie być najlepszy pomysł na dłuższą metę. Musisz zastanowić się, czy praca będzie działać długoterminowo, jeśli nie będzie pasować do twojej osobowości i stylu pracy lub do tego, czego szukasz w swojej następnej pozycji i do następnego pracodawcy.

Co więcej, pracodawcy często mogą stwierdzić, kiedy odpowiedzi udzielone przez respondenta są nieszczere, więc bądź szczery.

Jednak chcesz również upewnić się, że odpowiadasz konkretnej firmie i zadaniu. Na przykład, jeśli zapytano Cię, jaka jest twoja największa słabość, nie chcesz mówić czegoś, co jest wymagane do pracy. W związku z tym przed wywiadem należy przejrzeć zarówno listę ofert pracy, jak i swoje CV.

Pomyśl o umiejętnościach, doświadczeniach i cechach, które sprawiają, że dobrze pasujesz do stanowiska.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wywiadów na Twój temat

Więcej pytań o Ciebie: Lista A - Z

A - E

F - I

J Z

Dodatkowe informacje

Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi
Wywiady Pytania o inteligencji emocjonalnej
Porady dotyczące najlepszych rozmów kwalifikacyjnych
Behavioral Job Interviews