Jak odpowiedzieć na pytania z rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące konkursu

Co sprawia, że ​​jesteś lepszy od konkurencji? Podczas rozmów kwalifikacyjnych ważne jest, aby móc udostępniać informacje o tym, dlaczego jesteś osobą, która powinna zostać zatrudniona.

Nierzadko zdarza się, że pracodawcy otrzymują setki aplikacji od chętnych poszukujących pracy. Pracodawcy podejmują decyzje o zatrudnieniu , porównując tych różnych kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko, a czasami poprosią cię o pomoc w ocenie tego, co jest wyróżniające lub korzystne w zatrudnianiu Ciebie.

Oddziel się od innych kandydatów

W większości przypadków nie będziesz miał pojęcia, z kim konkurujesz o konkretną pracę, więc tego rodzaju pytanie jest naprawdę zaproszeniem do podsumowania twoich mocnych stron jako kandydata, z naciskiem na wszelkie aktywa, które mogą oddzielić cię od typowego wnioskodawcy.

Sporządź listę priorytetowych wymagań pracy

Rozpocznij przygotowywanie, analizując wymagania dotyczące pracy, które wydają się mieć najwyższy priorytet. Szczegółowy opis stanowiska w wykazie pozycji da ci wskazówki dotyczące tego, co organizacja ceni najbardziej od kandydatów. Jeśli reklama jest mało treściowa, poszukaj ogłoszeń o podobnych pozycjach na głównych stronach z ofertami pracy, aby rozpoznać wzór preferencji pracodawcy.

Zrób listę pięciu najlepszych kwalifikacji dla idealnego kandydata. Przejrzyj tę listę i zastanów się, w jaki sposób zastosowałeś te umiejętności, cechy lub obszary wiedzy, aby wnieść znaczny wkład w płatne zatrudnienie, staże, pracę wolontariuszy , pracowników akademickich lub działalność.

Najlepsze odpowiedzi

Przygotuj się na odniesienie do każdego zasobu i opisz sytuację, w której wykorzystałeś tę siłę i wszelkie wyniki, które pomogłaś wygenerować lub jak Twoja organizacja skorzystała z Twoich działań.

Na przykład Twoja odpowiedź może zaczynać się od potwierdzenia: "Oczywiście, nie znam innych kandydatów z puli wnioskodawców, ale mogę powiedzieć, że moje umiejętności w Excelu są dość zaawansowane.

Stworzyłem złożone makra do śledzenia sezonowych zmian w sprzedaży i wydatkach, które pomogły mojemu departamentowi zaoszczędzić pieniądze. "

Oprócz spełnienia standardowych wymagań dotyczących pracy, spróbuj dodać siłę, która jest względnie wyjątkowa i doda wartość. Na przykład, chociaż znajomość języków obcych może nie być wymieniona w ogłoszeniu o pracę, można wspomnieć, że znajomość języka hiszpańskiego umożliwiłaby nawiązanie relacji z klientami mówiącymi po hiszpańsku.

Przynieś kopię

Wraz z próbami punktów przed rozmową, możesz również napisać listę i wydrukować kopię dla swojego rozmówcy, aby ją zachować. W ten sposób, jeśli przegapią jakąkolwiek część twojego spiel, będą mogli spojrzeć na dokument po wywiadzie.