Jak dopasować swoje kwalifikacje do pracy

Pracodawcy zazwyczaj poświęcają tylko kilka sekund na zastanowienie się, czy jesteś wystarczająco dobrym kandydatem do pracy, aby uzasadnić dokładniejsze sprawdzenie swojego CV i listu motywacyjnego, więc musisz upewnić się, że od razu widać, że masz wiele umiejętności , doświadczenia i cechy, które najbardziej cenią.

Wskazówki dotyczące dopasowywania kwalifikacji do pracy

Ważne jest również skupienie się na najważniejszych umiejętnościach i mocnych stronach podczas pisania CV i listów motywacyjnych oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Im bardziej zbliżasz się do pozycji, tym większe masz szanse na sukces w poszukiwaniu pracy.

Przeanalizuj listę zadań

Oferty pracy są zazwyczaj podzielone na kilka sekcji. Spodziewaj się zobaczyć informacje o firmie, szczegóły dotyczące wymaganych kwalifikacji kandydatów oraz opis obowiązków związanych z rolą. Niektóre są krótkie, podczas gdy inne zawierają więcej szczegółów na temat pracy i firmy.

Poświęć trochę czasu na przejrzenie ogłoszenia o pracę, abyś wiedział, czego chce pracodawca. Oto jak rozszyfrować ogłoszenie o pracę , abyś mógł zdecydować, czy chcesz złożyć podanie i rozpocząć pracę nad swoim CV i listem motywacyjnym.

Zrobić listę

Jeśli praca jest dobra, następnym krokiem jest połączenie umiejętności i wymagań pracodawcy, aby stworzyć listę preferowanych kwalifikacji dla idealnego kandydata do pracy docelowej. Jeśli ogłoszenie o pracy jest dobrze napisane i szczegółowe, możesz złożyć dużą część swojej listy bezpośrednio z reklamy.

Wyodrębnij dowolne ze słów kluczowych opisujących umiejętności, cechy lub doświadczenia, które pracodawca wymienił jako wymagane lub preferowane. Zapoznaj się również z obowiązkami służbowymi i poczyń pewne założenia dotyczące kwalifikacji potrzebnych do wypełniania tych obowiązków.

Na przykład, jeśli reklama wspomina o organizowaniu wydarzeń związanych z pozyskiwaniem funduszy dla potencjalnych darczyńców, możesz założyć, że umiejętności związane z planowaniem wydarzenia byłyby wysoko cenione i powinny zostać dodane do Twojej listy.

Zdobądź więcej informacji

Czasami reklamy miejsc pracy są bardzo krótkie i nie ujawniają zbyt wiele na temat oczekiwań pracodawcy. Spróbuj zajrzeć na stronę firmy, ponieważ może to być dłuższy opis w dziale zasobów ludzkich witryny niż w reklamie, którą zobaczyłeś.

Inna strategia polega na wyszukiwaniu miejsc pracy takich jak Indeed.com pod tym samym tytułem, aby uzyskać informacje o tym, czego poszukują inni pracodawcy. Wyszukaj też w Google opisy podobnych zadań. Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko analityka kredytowego, spróbuj wyszukać po frazie "opis zadania analityka kredytowego". Oto jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby znaleźć informacje o zadaniu.

Potrzebujesz umiejętności do włączenia?

Jeśli nie masz pewności, jakie umiejętności i cechy należy uwzględnić, sprawdź tę listę umiejętności pod kątem CV, listów motywacyjnych i wywiadów . Zawiera listę ogólnych umiejętności najbardziej poszukiwanych przez pracodawców, a także umiejętności dla różnych zawodów. Uwzględnij najbardziej odpowiednie umiejętności w swoim CV i liście motywacyjnym.

Zapytać o rade

Jeśli jesteś naprawdę zmotywowany do podjęcia określonej pracy, wywiady z profesjonalistami w terenie i zapytaj ich, co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces w swojej pracy. Sięgnij do absolwentów uczelni poprzez biuro kariery i / lub biuro absolwentów uczelni, kontakty LinkedIn i znajomych z rodziny, aby wygenerować listę kontaktów do tych konsultacji.

Pobrać się

Po zgromadzeniu szczegółowej listy kwalifikacji do zadania docelowego przejrzyj każdy element na liście i spróbuj wymyślić, w jaki sposób możesz udowodnić, że posiadasz ten zasób. Napisz zdanie na temat jak największej liczby kwalifikacji, opisujące, w jaki sposób wykorzystałeś tę umiejętność lub wykazałeś tę jakość w roli pracy, wolontariatu, akademickich lub w ramach programu nauczania.

O ile to możliwe, wskaż pozytywne wyniki lub uznanie, które otrzymałeś podczas stosowania umiejętności. Na przykład, jeśli praca wymaga silnych umiejętności pisania, możesz powiedzieć: "Pracując jako stażysta kampanii, napisałem informacje prasowe o platformie kandydata, która zaowocowała dwoma artykułami w lokalnych mediach".

Priorytetuj swoje kwalifikacje w swoim liście motywacyjnym

Ustal priorytety zdań na temat twoich kwalifikacji i dołącz do nich najostrzejsze oświadczenia dotyczące ciosów .

Skomponuj oświadczenie pracy dyplomowej na początek listu motywacyjnego, który zawiera odniesienia do 2 - 4 aktywów, które sprawiają, że doskonale nadajesz się do tej pracy.

Na przykład w przypadku bankomatu możesz powiedzieć: "moje silne umiejętności matematyczne, orientacja na obsługę klienta, dbałość o szczegóły i umiejętność pracy z precyzją sprawiają, że ta praca jest dla mnie doskonale dopasowana". W kolejnych akapitach powinieneś podać przykłady tego, w jaki sposób i gdzie zastosowałeś te umiejętności.

Przejrzyj swoje CV

Przejrzyj swoje istniejące CV i upewnij się, że włączyłeś tyle oświadczeń o preferowanych kwalifikacjach do pracy, jak to możliwe. Wymień najwyższe priorytety na początku swoich opisów, aby uzyskać największą uwagę.

Jeśli masz kilka zleceń, które są bardziej kwalifikowalne niż inne, możesz rozwinąć kategorię potencjalną do początku swojego CV, np. "Podobne doświadczenie" (jeśli nie są to najnowsze oferty pracy). Poświęć kilka minut, aby zaktualizować opisy posiadanych zadań. Przesyłanie podsumowań opisów zadań może sprawić, że Twoje CV będzie znacznie bardziej imponujące.

Dołącz nagłówki

Niektórzy kandydaci będą mieli klastry doświadczeń, które odpowiadają kluczowym kwalifikacjom . Weź przykład, w którym pisanie i planowanie wydarzeń kwalifikuje się do określonej pracy.

Jeśli kandydat ma doświadczenia, które pasują do tych kategorii, może mieć nagłówki takie jak "Pisanie doświadczenia" i "Doświadczenie związane z planowaniem wydarzenia" i umieszczać powiązane doświadczenia w tych sekcjach CV. Odpowiednie nagłówki zwrócą uwagę pracodawcy na kluczowe kwalifikacje na pierwszy rzut oka.

Podczas rozmów kwalifikacyjnych

Przed rozmową kwalifikacyjną przejrzyj listę kwalifikacji utworzonych podczas pracy nad zgłoszeniem do pracy. Przygotuj się do omówienia konkretnych umiejętności i zasobów, które posiadasz podczas rozmów kwalifikacyjnych. Możesz także powtórzyć, co kwalifikuje Cię do wyboru w rozmowie kwalifikacyjnej z podziękowaniami .

Powiązane artykuły : Jak zdecydować, czy praca jest dobra Co to jest kandydat pasujący? | Jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby znaleźć oferty, które najlepiej pasują