Dowiedz się, jak zmienić termin rozmowy kwalifikacyjnej

Masz zaplanowaną rozmowę kwalifikacyjną , ale jesteś chory, twój samochód się nie uruchomi, utkniesz w burzy lub po prostu nie możesz tego zrobić. Co powinieneś zrobić? Wszyscy wiemy, jak ważne są osobiste wywiady , ale pojawiają się okoliczności, które mogą wymagać od Ciebie zmiany nawet najbardziej istotnego wywiadu.

Ankieterzy nie chcą spotykać się z chorymi kandydatami, więc zdecydowanie pomyśl o zmianie harmonogramu, jeśli jesteś chory.

Jeśli nie masz pewności, że możesz się tam dostać z jakiegokolwiek powodu, lepiej jest spróbować przełożyć z wyprzedzeniem niż zadzwonić z drogi, gdy wślizgnąłeś się do rowu podczas burzy śnieżnej, lub jesteś w drodze do szpitala z chore dziecko. Istnieją odpowiednie sposoby na ponowne zaplanowanie rozmowy kwalifikacyjnej, więc nadal masz szansę na zatrudnienie, nawet jeśli nie możesz zaplanować wywiadu.

Jeśli jesteś chory

Pojawienie się na rozmowę kwalifikacyjną, gdy jesteś chory, zmartwi rozmówcę, nie zrobi na nim wrażenia. Jeśli masz jakiekolwiek objawy oddechowe lub grypopodobne, w tym kaszel, katar, zatkany nos lub ból gardła, zrób sobie i zarządcy łaski przysługę i zostań w domu.

Będziesz rozprzestrzeniać niechciane zarazki, a poza tym nie będziesz przeprowadzać wywiadów, jeśli jesteś chory. Twój osąd również może zostać zakwestionowany. Czy naprawdę chcą zatrudnić kogoś, kto chce narażać swoich kolegów na ryzyko?

Prawidłowe powody zmiany harmonogramu rozmowy

Istnieją inne powody oprócz choroby, które wymagają zmiany harmonogramu wywiadu. Większość firm rozumie, że pojawiają się okoliczności, takie jak chory członek rodziny, konflikt harmonogramów, problemy z samochodem lub z wielu innych powodów. Dobrze jest być zgodnym z powodem, dla którego musisz zmienić harmonogram, więc upewnij się, że jest to uzasadniony powód.

Jeśli zmieniasz harmonogram, ponieważ zdobyłeś wywiad na zlecenie, które Cię bardziej interesuje, może powinieneś rozważyć anulowanie, zamiast czekać na nich. Nigdy nie wiesz, czy możesz spotkać się ze szwagierką ankietera z drugiej firmy, a twoje oszustwo może do nich wrócić. Lepiej być szczerym, niż zostać złapanym w kłamstwo.

Jak zmienić termin rozmowy kwalifikacyjnej

Ważne jest, aby poinformować firmę w odpowiednim czasie, że nie będziesz w stanie przeprowadzić wywiadu i próbować zabezpieczyć nowej daty rozmowy, gdy będziesz z nimi rozmawiać, o ile ta praca nadal będzie priorytetem. Jeśli chcesz anulować rozmowę, poproś kierownika ds. Rekrutacji o możliwie najwięcej powiadomienia.

Najlepiej powiadomić osobę, która zaplanowała rozmowę, również przez e-mail i telefon, aby upewnić się, że Twoja wiadomość zostanie odebrana tak szybko, jak to możliwe. W zależności od harmonogramu ankietera może on nie widzieć jednej lub drugiej wiadomości do momentu przybycia do biura.

Daj mu znać, że nie możesz tego zrobić i zapytaj, czy możliwe jest przełożenie. Zaproponuj dzień lub dwa, kiedy będziesz dostępny, jeśli wyślesz e-mailem lub zostawisz wiadomość głosową. Jeśli uzyskasz odpowiedź, spytaj, kiedy będzie dogodny czas na rozmowę kwalifikacyjną.

Po zmianie harmonogramu z powodu choroby, poświęć trochę czasu na powrót do zdrowia. Bądź tak elastyczny, jak to możliwe, i spróbuj dostosować swój harmonogram, aby ustawić inną datę spotkania. Dają ci drugą szansę, więc bądź łaskawy.

Podaj jak najwięcej informacji jako możliwe

Bez względu na przyczynę, poinformuj firmę, jak to tylko możliwe, że nie będziesz tam. Uważność na czas rozmówcy zostanie doceniona. Anulowanie w ostatniej chwili, chyba że jest to rzeczywisty wypadek, może być przeciwko tobie.

Skontaktuj się z prowadzącym wywiad tak szybko, jak wiesz, że nie będziesz w stanie przeprowadzić wywiadu. Ankieterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji również są istotami ludzkimi i najprawdopodobniej zrozumieją i docenią twoją uczciwość oraz wystarczająco dużo czasu, aby dostosować swoje harmonogramy.

Kontynuuj, aby potwierdzić nową datę

W notatce z podziękowaniami po zakończeniu przełożonej rozmowy, poświęć czas, by podziękować im za umożliwienie ci zmiany terminu. Poinformuj ich, że rozumiesz, że ich harmonogramy są zajęte i że doceniasz ich potrzebę dostosowania planów. Potwierdź datę i godzinę przełożonej rozmowy w wiadomości.