Dwa tygodnie Zawiadomienie o rezygnacji Wiadomość e-mail

Jest pewna etykieta, gdy z jakiegoś powodu decydujesz się rzucić pracę. Najlepiej poinformować swojego szefa osobiście , jeśli to możliwe, o rezygnacji z pracy, a następnie wypełnić formalny list rezygnacyjny . Najlepiej jest również powiadomić pracodawcę z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem ", gdy planujesz odejść.

Jeśli chcesz natychmiast powiadomić swojego szefa o swojej rezygnacji, zamiast listu musisz wysłać wiadomość e-mail z rezygnacją.

Nawet jeśli wyślesz oficjalny list lub powiesz szefowi osobiście, możesz wysłać później e-mail z dalszymi informacjami.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego należy powiadomić o dwóch tygodniach, jak napisać e-mail z rezygnacją i przykładową wiadomość e-mail.

Dlaczego warto dać dwa tygodnie?

Ważne jest, aby zapewnić pracodawcy dwutygodniowy okres wypowiedzenia, jeśli możesz. Jest to standardowa praktyka przy rezygnacji. Zapewnia wystarczająco dużo czasu na wyjście z biura i dokończenie wszelkich projektów. Daje także pracodawcy czas na rozpoczęcie (i ewentualne przeszkolenie) wymiany.

Dwutygodniowy okres wypowiedzenia nie jest jednak prawnie wymagany. Jeśli masz umowę związkową lub umowę o pracę, która określa, ile musisz zwrócić uwagę, zdecydowanie przestrzegaj tych zasad. W przeciwnym razie postaraj się dać dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Jest to dobry sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z pracodawcą, których możesz potrzebować, gdybyś kiedykolwiek poprosił ich o rekomendację.

Okoliczności, które mogą wymagać od Ciebie opuszczenia przed dwutygodniowym wypowiedzeniem, obejmują sytuację osobistą lub trudne do zniesienia (lub niebezpieczne) warunki pracy.

Wskazówki dotyczące pisania wiadomości e-mail dotyczącej rezygnacji

Dwa tygodnie Zawiadomienie o rezygnacji Wiadomość e-mail

Subject Line: Notice of Resignation - Jane Doe

Droga Pani Smith,

Piszę, aby powiadomić Cię, że udzielam dwutygodniowego powiadomienia i zrezygnuję z pełnienia funkcji przedstawiciela działu obsługi klienta w firmie ABCD. Mój ostatni dzień zatrudnienia będzie 15 stycznia.

Daj mi znać, jeśli mogę udzielić pomocy przy przejściu. Byłbym szczęśliwy, udzielając wsparcia, jakie mogę w czasie pozostawania w firmie. Możesz również skontaktować się ze mną w razie pytań na mój nieroboczy e-mail, JaneDoe@firstnamelastname.com lub mój telefon komórkowy 555-555-5555.

Życzę Tobie i firmie sukcesu w przyszłości. Dziękuję bardzo za wsparcie, które mi zapewniłeś podczas mojej kadencji w firmie.

Z poważaniem,

Jane Doe

Więcej informacji na temat rezygnacji z pracy: Jak wyjść z pracy | Próbki listów rezygnacyjnych | Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych | Rezygnacja Do i zakazów