Jak rzucić pracę

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrezygnować z pracy

Rezygnacja z członkostwa nie zawsze jest łatwa, nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy lub szefa i nie możesz się doczekać rozpoczęcia nowej pracy. Nawet jeśli zostaniesz zwolniony , może być trudno taktownie zrezygnować. Jeśli rozważasz rezygnację z pracy, oto kilka ważnych kwestii, które należy przemyśleć przed złożeniem rezygnacji.

Przede wszystkim upewnij się, że naprawdę chcesz wyjść. Oto 10 najlepszych znaków ostrzegawczych, że nadszedł czas, aby szukać nowej pracy.

Poniżej znajduje się lista dobrych (i złych) powodów rezygnacji z pracy oraz lista powodów, dla których nie warto od razu odejść z pracy . Upewnij się, że odchodzisz z właściwych powodów, zamiast wyjść, ponieważ masz zły tydzień i wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie lepiej.

Wskazówki dotyczące najlepszego sposobu na zakończenie pracy

Jeśli masz pewność, że chcesz rzucić palenie, obsłuż swoją rezygnację tak ostrożnie, jak z każdym innym przedsięwzięciem biznesowym. Zawsze mądrze jest nie palić mostów. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebował swoich przeszłych pracodawców do referencji.

Recenzja Zalety i wady

Zanim podejmiesz decyzję o rezygnacji , upewnij się, że jest to właściwa decyzja. Pracownik zadzwonił do mnie dzień po tym, jak zaczęła nową pracę. Nienawidziła go, żałowała rezygnacji i chciała wrócić. Ale zanim usłyszeliśmy od niej, już zajęliśmy pozycję i nie miała szczęścia.

Jeśli nie masz pewności co do pozycji, którą rozważasz, zapytaj, czy możesz spędzić dzień w biurze, "śledząc" pracowników. Może to wzmocnić twoją decyzję o zajęciem stanowiska lub pomóc Ci zdecydować, że nie chcesz mimo wszystko nowej pracy.

Zważ Opcje

Czy masz kolejną ofertę pracy ? Jeśli tak, zważ zalety i wady nowej pozycji w stosunku do aktualnej pozycji.

Zastanów się nad środowiskiem pracy, elastycznością, wynagrodzeniem i dodatkami oprócz obowiązków związanych z pracą. Co powiesz o możliwościach rozwoju? Jeśli nowa praca pojawia się z dużym wyprzedzeniem i masz pewność, że jest to właściwa zmiana, nie zwlekaj.

Brak nowej pracy na horyzoncie? Zanim zrezygnujesz, rozważ podstawy. Zajmie to od trzech do sześciu miesięcy, czasem dłużej, znalezienie nowej pracy. Jeśli nie zrezygnujesz z ważnej przyczyny , możesz nie być uprawniony do zasiłku dla bezrobotnych .

Czy masz wystarczająco dużo oszczędności lub innych dochodów, aby zarządzać finansowo? Nawet jeśli twoja sytuacja w zakresie zatrudnienia nie jest najlepsza, możesz rozważyć pozostanie w pracy, którą masz, a także wypłatę i rozpocząć poszukiwanie pracy, zanim zrezygnujesz z pracy. To stare powiedzenie, że "łatwiej znaleźć pracę, gdy masz pracę", nie jest prawdziwe.

Podaj odpowiednie zawiadomienie

Jeśli masz umowę o pracę, która określa, jak należy zwrócić uwagę, zastosuj się do niej. W przeciwnym razie należy powiadomić o dwóch tygodniach . Jednak w niektórych przypadkach może się wydawać, że nie można pozostać przez kolejne kilka tygodni. Oto niektóre powody, dla których warto zrezygnować bez powiadomienia .

Nie masz obowiązku pozostania dłużej

Jeśli twój pracodawca prosi o pozostanie dłużej niż dwa tygodnie (lub okres w umowie), nie masz obowiązku pozostania.

Twój nowy pracodawca będzie oczekiwał, że rozpoczniesz zgodnie z planem i terminowo. Co możesz zrobić, to zaoferować pomoc swojemu poprzedniemu pracodawcy, w razie potrzeby, po godzinach, przez e-mail lub telefonicznie.

Jak rzucić z wdziękiem

Formalnym sposobem rezygnacji jest napisanie listu z rezygnacją i osobiste poinformowanie swojego przełożonego o wyjeździe. Jednak w zależności od okoliczności może zaistnieć potrzeba rezygnacji z telefonu lub zamknięcia wiadomości e-mail .

Napisz list rezygnacyjny

Niezależnie od tego, jak zrezygnujesz, napisz list z rezygnacją . List z rezygnacją może pomóc w utrzymaniu pozytywnej relacji ze starym pracodawcą, jednocześnie torując drogę dla ciebie. Nigdy nie wiadomo, kiedy ten stary pracodawca może potrzebować referencji, więc warto poświęcić czas na napisanie wypolerowanego i profesjonalnego listu z rezygnacją .

Co powiedzieć swojemu szefowi

Nie mów o wiele więcej niż wyjeżdżasz . Podkreśl pozytywne i porozmawiaj o tym, jak firma przyniosła ci korzyści, ale wspomnij również, że nadszedł czas, aby przejść dalej. Zaproponuj pomoc podczas przejścia i później.

Nie bądź negatywny. Nie ma sensu - wyjeżdżasz i chcesz wyjść na dobre warunki. Poniżej znajdują się wskazówki, co powiedzieć po zamknięciu pracy, a oto lista powodów, dla których warto rzucić pracę do sprawdzenia. Sprawdź także, co nie mówić po wyjściu z pracy .

Skorzystaj z naszych przykładowych listów rezygnacyjnych, aby uzyskać sugestie dotyczące tego, co napisać.

Poproś o referencję

Zanim odejdziesz, poproś o list polecający od swojego przełożonego. W miarę upływu czasu i przechodzenia ludzi, łatwo jest stracić kontrolę nad poprzednimi pracodawcami. Z listem w ręku lub poleceniem LinkedIn online, będziesz mieć dokumentację swoich danych uwierzytelniających, którymi będziesz mógł podzielić się z potencjalnymi pracodawcami.

Nie zapomnij szczegółów

Dowiedz się o świadczeniach pracowniczych i wynagrodzeniu, które masz prawo otrzymać po wyjściu. Zapytaj o zbieranie niewykorzystanych urlopów i zasiłków chorobowych oraz utrzymywanie, wpłacanie lub przewalowywanie 401 (k) lub innego planu emerytalnego.

Możesz zostać poproszony o udział w rozmowie wyjazdowej przed wyjazdem. Przejrzyj przykładowe pytania dotyczące wywiadu wyjściowego, aby dowiedzieć się, o co zostaniesz zapytany podczas wywiadu wyjściowego.

Zwróć własność firmy

Zwróć wszystkie posiadane własności firmy - w tym klucze, dokumenty, komputery, telefony i wszystko inne, co nie należy do Ciebie. Firma nie chce Cię ścigać, aby ją odzyskać, a Ty nie chcesz ponosić odpowiedzialności, jeśli nie zostanie ona zwrócona w odpowiednim czasie.

Przejrzyj Rezygnację Zrób i Zezwól

Zanim złożysz swoją rezygnację, przejrzyj te rezygnacje i zaniechaj ich oraz zrezygnuj z wdziękiem, jak to możliwe.

Więcej o rzucaniu: najgorsze czasy, aby rzucić pracę