Jak wyjść z pracy przez telefon

Rzucanie pracy przez telefon nie jest najbardziej uprzejmym sposobem na rezygnację . Najlepiej byłoby, gdyby rezygnacje nastąpiły osobiście, po czym nastąpił oficjalny list rezygnacyjny.

Jeśli jednak nie jest to możliwe, rezygnacja z telefonu lub e-mailem jest alternatywą. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, kiedy warto wyjść z telefonu, co zrobić przed rozmową i jak zrezygnować z pracy przez telefon.

Powody do rezygnacji z pracy przez telefon

Kiedy rezygnujesz z pracy, ponieważ masz nową pozycję, czas może być dość napięty: jeśli masz ustaloną datę rozpoczęcia, a także chcesz powiadomić o dwóch tygodniach , możesz nie mieć żadnego pokoju, do którego możesz wysłać powiadomienie.

Dlatego jeśli czas jest napięty, a Ty lub Twój szef nie jesteś w biurze (na przykład, jeśli ktoś z was podróżuje lub pracuje zdalnie), zawiadomienie telefoniczne może być Twoją jedyną opcją.

Możesz również wyjść z telefonu, jeśli musisz natychmiast zrezygnować. Na przykład być może sytuacja rodzinna lub sytuacja wymagająca natychmiastowej rezygnacji. Możesz również rzucić palenie przez telefon, ponieważ twoje miejsce pracy stało się toksyczne i nie czujesz się komfortowo. W takich okolicznościach może zaistnieć potrzeba rezygnacji bez uprzedniego powiadomienia lub pracy dłużej. Pamiętaj jednak, że rezygnacja bez powiadomienia może Cię kosztować.

Zanim zadzwonisz, aby zrezygnować

Jeśli wiesz przed czasem, że rezygnujesz z telefonu, upewnij się, że nie zostawiłeś żadnych rzeczy osobistych w pracy. Po odejściu z domu nie można się już doczekać powrotu, więc weź ze sobą wszystko, co chcesz.

Ponadto nie pozostawiaj żadnych danych osobowych na komputerze służbowym - usuń historię przeglądarki i wszelkie pliki osobiste lub wiadomości e-mail.

Przed rozmową telefoniczną dobrze jest się przygotować, abyś dokładnie wiedział, co powiesz podczas rozmowy. To uniemożliwi ci wypowiedzenie czegoś, czego naprawdę nie powinieneś (np. "Nienawidzę tej pracy") lub gmeranie w słowach.

Oto więcej informacji o tym, jakie kroki należy podjąć, zanim rzucisz pracę .

Wskazówki dotyczące rezygnacji z pracy przez telefon

Powiązane artykuły