Pytanie z wywiadu: Co możesz wnieść do tej firmy?

Jak odpowiadać na pytania związane z pytaniami o pracę Pytania dotyczące tego, co możesz zaoferować

Często w rozmowach kwalifikacyjnych otrzymasz pytanie, w jaki sposób przyczynisz się do wartości firmy lub dodasz do niej wartość. To pytanie daje ci szansę na wyjaśnienie, co wyróżnia Cię spośród wszystkich pozostałych kandydatów i jak możesz być atutem tej konkretnej firmy. Jeśli pytasz o to, co możesz wnieść do organizacji, będziesz miał doskonałą okazję, aby pokazać ankieterowi, dlaczego jesteś dobrym kandydatem do tej pracy.

Jak przygotować się do odpowiedzi

Najlepszym sposobem odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego wkładu do firmy jest podanie przykładów tego, co osiągnąłeś w przeszłości i odniesienie ich do tego, co możesz osiągnąć w przyszłości.

Przede wszystkim upewnij się, że przebadałeś firmę przed rozmową, więc dobrze znasz misję firmy. Spróbuj zidentyfikować konkretne potrzeby firmy, a następnie odpowiedz, podając przykłady, dlaczego Twoje wykształcenie, umiejętności, osiągnięcia i doświadczenie sprawią, że staniesz się atutem dla pracodawcy w zaspokajaniu tych potrzeb.

Poświęć kilka chwil, aby porównać swoje cele z celami firmy i stanowiska, a także wspomnieć o tym, co osiągnąłeś w innych twoich zadaniach. Bądź pozytywny i powtórz swoje zainteresowanie firmą, a także pracą.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak odpowiedzieć na pytanie, a także przykładowe odpowiedzi.

Jak odpowiedzieć na pytanie

Oto kilka rad, jak odpowiedzieć na pytanie "Co możesz wnieść do tej firmy?" Na rozmowę o pracę.

Podkreśl, co osiągnąłeś w przeszłości i połącz go z przyszłością. Podaj konkretne przykłady z poprzednich prac, aby pokazać, w jaki sposób przyczyniłeś się do innych firm. Wcześniejsze przykłady pokazują pracodawcom rodzaj pracy, jaki prawdopodobnie wykonacie dla nich.

Opisz konkretne przykłady tego, jak skutecznie zajmujesz inne stanowiska, zaimplementowane zmiany i osiągnięte cele.

Opowiedz o głębi i zasięgu związanego z tym doświadczenia. Jednak na zakończenie chciałbyś wyjaśnić, że przyniesiesz tego rodzaju osiągnięcia tej obecnej firmie.

Użyj danych. Ankieterzy zadają to pytanie, ponieważ chcą wiedzieć, w jaki sposób dodasz wartość firmie. Aby to pokazać, możesz użyć liczb, aby pokazać, jak dodałeś wartość w przeszłości. Na przykład, czy zwiększyłeś rekord sprzedaży firmy o pewien procent? Czy podniosłeś pewną ilość funduszy dla organizacji? Numery stanowią konkretny przykład tego, w jaki sposób przyczyniłeś się do firmy i jak prawdopodobnie przyczynisz się w przyszłości.

Połącz swoją odpowiedź z celami pracodawcy. Niezależnie od przykładów, na których się skupiasz, upewnij się, że są one powiązane z konkretną pracą i / lub firmą. Będziesz chciał poinformować osobę przeprowadzającą wywiady, że posiadasz umiejętności niezbędne do wykonywania pracy, do której zatrudniania, zdolność do skutecznego sprostania wyzwaniom oraz elastyczność i dyplomację, aby dobrze współpracować z innymi pracownikami i kierownictwem. Jeśli są jakieś specyficzne cechy lub umiejętności, które są szczególnie ważne dla tej pracy lub firmy, skup się na nich.

Przykładowe odpowiedzi

Więcej pytań na temat wywiadów o Tobie
Typowe pytania do wywiadu i przykładowe odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu na temat ciebie i twoich umiejętności i zdolności.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.