Pytanie do rozmowy kwalifikacyjnej: Dlaczego wybrałeś swojego majora?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej pracy na poziomie podstawowym lub stażu możesz zostać poproszony o wyjaśnienie, dlaczego wybrałeś studia na studia. Na to pytanie nie ma prawidłowej lub błędnej odpowiedzi. Jednak powinieneś być pewny, aby dać dobrze zaokrągloną odpowiedź.

Kiedy osoba przeprowadzająca wywiad zapyta o twojego majora, skorzystaj z okazji, aby wymienić kilka umiejętności, które odnoszą się do wybranej przez ciebie specjalizacji, ale będą również istotne w miejscu pracy.

Zanim wyruszysz na rozmowę kwalifikacyjną , naprawdę powinieneś przygotować odpowiedź na to częste pytanie. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej wskazówek na temat odpowiedzi na to pytanie, a także przykładowe odpowiedzi.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi "Dlaczego wybrałeś swojego majora?"

Odpowiadając na pytania dotyczące swojej specjalizacji, skup się na umiejętnościach i doświadczeniach zdobytych przez osoby najbardziej związane z pracą. Nawet jeśli twoja specjalizacja nie jest bezpośrednio związana z pracą, możesz prawdopodobnie znaleźć połączenia między tymi dwoma.

Na przykład, jeśli specjalizujesz się w języku angielskim, ale ubiegasz się o pracę jako asystent prawny, możesz podkreślić, jak cenisz umiejętności krytycznego myślenia, które opracowałeś na studiach głównych i podkreślić, że będą one przydatne podczas prowadzenia badań w kancelarii prawnej.

Poświęć chwilę, aby pomyśleć o swoich studenckich dniach. Zapisz listę umiejętności i doświadczeń zdobytych podczas ważnych studiów. Następnie spójrz na listę ofert pracy.

Zakreśl wszystkie swoje umiejętności i doświadczenia, które odnoszą się do wymagań pracy.

Jeśli masz problemy ze znalezieniem umiejętności i doświadczeń zdobytych dzięki studiowaniu dla swojego kierunku, pomyśl o zadaniach i projektach z poprzednich klas. Rozważ umiejętności, które opracowałeś pracując nad tymi projektami.

Może to pomóc w spojrzeniu wstecz na sylabusy kursu, które często zawierają listę "celów kursu", które mogą obejmować konkretne umiejętności.

Innym źródłem inspiracji jest strona internetowa uniwersytetu lub uczelni. Spójrz na stronę dla swojego majora. Witryny uniwersyteckie i uniwersyteckie często zawierają stronę o tym, dlaczego ten kurs jest przydatny dla studentów.

Jeśli Twój główny nie łączy się z pracą, o którą się ubiegasz w ogóle, jest to również szansa na wyjaśnienie innych sposobów, w jakie rozwinąłeś umiejętności, które spełnią rolę, o którą się ubiegasz.

Na przykład być może byłeś głównym teatrem, który stara się o pracę w programowaniu komputerowym. Możesz wyjaśnić, że wziąłeś szereg zajęć online i pozaszkolnych dotyczących programowania, aby rozwinąć umiejętności potrzebne do pracy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu związku między pracą a głównym, przejrzyj listę umiejętności uczelni, z których możesz skorzystać, aby połączyć swoje wykształcenie z umiejętnościami wymaganymi w pracy.

Pamiętaj, że chociaż ważne jest, aby połączyć swojego majora z potencjalną pracą, również powinieneś być szczery. Pracodawca lub przesłuchujący będzie mógł stwierdzić, czy jesteś nieszczera. Dlatego rzetelnie odpowiedz, ale zawsze przywiąż tę odpowiedź do pracy, o którą się ubiegasz.

Przykładowe odpowiedzi na pytanie "Dlaczego wybrałeś swojego majora?"

Poniżej znajdują się przykładowe odpowiedzi na wywiady, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i doświadczenia.

Dodatkowe pytania dotyczące wywiadów z kolegami

Pytania dotyczące wywiadu na temat uczelni są ważne, ale pamiętaj, że otrzymasz wiele pytań dotyczących twoich umiejętności, doświadczenia i innych elementów twojej edukacji. Zapoznaj się z tym artykułem, aby poznać potencjalne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi .

Kiedy jesteś studentem lub absolwentem, ważne jest powiązanie wykształcenia w college'u, zajęć pozalekcyjnych i doświadczeń w college'u z pracą, o którą się ubiegasz.