Dowiedz się, jaki strój jest odpowiedni dla mężczyzn

Nie da się ukryć, że zestaw wywiadów może być trudny. Twój strój do wywiadu powinien jednak zostać starannie dobrany.

W końcu pierwsze wrażenia są kluczowe i konieczne jest zrobienie świetnego pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy. Ogromną częścią dobrego pierwszego wrażenia jest ubieranie się o sukces .

 • 01 Wybierz kilka podstawowych elementów

  Nie martw się - nie musisz wydawać dużych pieniędzy ani wylewać magazynów o modzie, aby dowiedzieć się, w co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na szczęście moda męska jest stosunkowo prosta. Korzystając z kilku podstawowych elementów, łatwo jest skomponować strój, który jest stylowy, profesjonalny i gustowny.
 • 02 Pracuj z kolorami i warstwami

  Kiedy w końcu wylądujesz w tym wywiadzie, możesz nie znać kodeksu firmowego przed przyjazdem.

  Podczas gdy wywiady w firmach startupowych lub dla prac nieprofesjonalnych oznaczają bardziej swobodny wygląd, jeśli przeprowadzasz wywiady na stanowisko zawodowe, ważne jest, abyś trzymał się formalnego spojrzenia.

  Oczywiście, nawet w kategorii "formalności biznesowych" istnieje szeroki zakres różnych kodów ubiorów. Formalny wygląd, taki jak ten, jest profesjonalny, ale nie wygląda na "duszny" ani spięty, co czyni go dobrym wyborem dla wszystkich rodzajów wywiadów.

  Szary garnitur tego mężczyzny, z kolorowym zapięciem pod spodem i swetrem pod spodem, nadaje mu nowoczesny i stylowy wygląd, a jednocześnie nadaje się do pracy.

 • 03 Jasno kolorowa kurtka i spodnie

  Nie masz pewności, czy firma, z którą przeprowadzasz wywiady, wymaga zwykłego, biznesowego czy biznesowego typu stroju? Znajdź środkowe miejsce dzięki marynarce w kolorze jasnym lub khaki i skoordynowanym spodniom.

  Marynarka w kolorze khaki jest mniej surowa niż czarny lub szary garnitur. To świetny kawałek, ponieważ przekracza granicę między biznesem na co dzień i formalnością biznesową. Noszony z krawatem, jest nieco bardziej formalny. Zużyte bez krawata, to solidna opcja, gdy nie jesteś całkiem pewien ubioru.

 • 04 Sweter i guzik w dół

  Ułóż sweter z przyciskiem w dół, aby uzyskać najbardziej niezawodny wygląd. Kolory neutralne, takie jak brązowy, czarny i granatowy, są dobrym wyborem, ponieważ pasują do wielu różnych kolorów koszul, w tym jasnoniebieskiego, różowego, żółtego, zielonego lub białej koszuli na guziki.

  Połącz wierzchnią warstwę z khakis, szarymi chinosami lub nawet ciemnymi dżinsami (w mniej formalnym otoczeniu, na przykład w firmie startowej ), aby uzyskać prosty strój do rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 05 Granatowy blezer

  Granatowa marynarka to powiew świeżości z typowej czarnej marynarki i zdecydowanie jest świetnym dodatkiem do garderoby.

  Granatowy blezer można nosić z krawatem lub bez, w zależności od ubioru. Pasuje do licznych kolorów koszul i można go nosić z khaki, chinos lub szarego spodni.

  Zasadniczo, w tym jednym elemencie jest dużo elastyczności, więc otrzymasz z tego wiele kilometrów. Granatowe marynarki dodają odrobiny klasy, by wyglądać ponadczasowo, ale zawsze profesjonalnie.

 • 06 Oświadczenia

  Krawaty nie muszą być nudne. Chociaż należy unikać wszystkiego, co jest zbyt krzykliwe, np. "Nowość" wiąże się z dziwacznymi odbitkami, nie bój się eksperymentować z nieoczekiwanymi kolorami - jak na przykład niebieski krawat tutaj.

  "Zwiastun" krawat jak jeden z nich działa dobrze z przyciskami sans blazer, który może być dobrym wyborem w eleganckim środowisku business casual.

 • 07 Bold Button Downs

  Koordynuj krawat za pomocą interesującego przycisku, aby wygląd był wyrafinowany i stylowy. Użyj jednak taktu przy wyborze przycisku.

  W surowym, formalnym stroju, trzymaj się klasycznych kolorów i stonowanych odbitek, na przykład niebieskiego paska. Masz nieco więcej elastyczności w bardziej swobodnym otoczeniu, szczególnie biorąc pod uwagę, że odważne przyciski nie wymagają krawata, aby je ubrać.

  Ostatecznie nie bój się eksperymentować. Dowiedz się, co działa dla Ciebie, ale upewnij się, że koszulka pasuje do Twojego wyglądu, nie przesłaniając Twojej osobowości.

 • 08 Modern Business Formal

  Czy przeprowadzasz wywiady w firmie z oficjalnym strojem , ale masz dość tego samego - starego czarnego garnituru, białej koszuli i podstawowego krawata?

  Na szczęście, jeśli wykorzystasz dyskrecję w koordynowaniu swojego stroju, twój biznesowy garnitur nie musi być stagnowany i nudny. Pracuj z kolorami, które są skromne, ale nadal przyciągają uwagę, jak ten jasnoniebieski wzorzysty krawat dopasowany do pasiastej koszuli. Dodaje odrobinę miejskiego wyrafinowania bez poświęcania profesjonalizmu.

  Wreszcie szary garnitur i spodnie nadal nadają formalny wygląd, ale jest bardziej nowoczesny niż ponury czarny garnitur.

 • 09 Rozważ dodanie tekstury

  Dodanie tekstury do stroju nadaje natychmiastowy styl, wyrafinowanie i styl zwykłemu zespołowi.

  Teksturowana marynarka, taka jak tweed tutaj, sukienki w dół i spodnie bez spodni i spodni. Sztruksowy blezer osiąga to samo.

  Połącz marynarkę z krawatem, aby uzyskać bardziej formalne otoczenie, lub stracić krawat, aby wygląd był zrelaksowany, ale profesjonalny.

 • 10 Wróć do podstaw

  Nieskazitelny biały guzik w dół, szare lub czarne spodnie i krawat koordynujący to podstawowy element, który działa w prawie każdym środowisku biurowym.

  Łatwo też rzucić się razem. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to wybrać krawat i jesteś gotowy do pracy. Z resztą stroju tak prostą, masz pewną swobodę wyboru wzorzystego krawata, który stanie się centralnym elementem stroju.

  Ponieważ jest to prosty wygląd, ważne jest, aby upewnić się, że każdy element Twojego stroju jest w dobrym stanie i dobrze pasuje. Upewnij się, że twój guzik jest bez zmarszczek (i czysty!) I dokładaj starań, aby twoje spodnie były wciskane i plisowane.

 • 11 Czego nie należy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Jest kilka rzeczy, których nie powinieneś nigdy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie. Oto, czego nie należy nosić podczas rozmowy kwalifikacyjnej o nową pracę.

  Przeczytaj więcej: Najczęstsze błędy w rozmowach o pracę Co przynieść na rozmowę | Jak przeprowadzić Twój wywiad Pytania do wywiadu i najlepsze odpowiedzi