Jak wybrać akcesoria do rozmowy kwalifikacyjnej

Większość ludzi wie, że ważne jest noszenie odpowiedniego stroju na rozmowę o pracę, ale twoje akcesoria też mają znaczenie. Sposób, w jaki accessorize jest ważny.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do rozmowy kwalifikacyjnej

Podczas noszenia akcesoriów do rozmowy kwalifikacyjnej mniej znaczy więcej. Ważne jest, aby nie przesadzić z akcesoriami; nie chcesz zrobić zbyt dużego wrażenia. Ważne jest również, aby wybrać akcesoria, które poprawią twój strój do wywiadu , a nie przytłaczają go.

Trzymaj wodę kolońską i perfumy na minimalnym poziomie, utrzymuj profesjonalną fryzurę i, jeśli to konieczne, naturalny makijaż i nie przesadzaj z biżuterią. Oto więcej informacji na temat wyboru akcesoriów do rozmowy kwalifikacyjnej.

Biżuteria
Kobiety powinny unikać zwisających kolczyków i ramion z bransoletami, a mężczyźni powinni nosić niewielką lub żadną biżuterię inną niż zegarek i / lub obrączkę ślubną. Żadna biżuteria nie jest lepsza od taniej lub głośnej biżuterii. Jeśli chodzi o kolczyki i tatuaże, w zależności od tego, gdzie rozmawiasz, możesz rozważyć zakrycie tatuaży i usunięcie pierścionków.

Czapki
Nie zakładaj czapek na rozmowę kwalifikacyjną, niezależnie od rodzaju pracy, o którą się ubiegasz. W związku z tym nie nosić bluz ani żadnych innych rodzajów bluz ani spodni.

Buty
Nie zakładaj klapek ani trampków. Nie zrobisz dobrego wrażenia. Unikaj naprawdę wysokich obcasów i butów na platformie. Pompy z zamkniętymi palcami w neutralnym kolorze są najlepsze dla kobiet, a dla mężczyzn najlepiej zakładać sukienki wsuwane lub sznurowane.

Pasy
Jeśli twoje spodnie lub spodnie mają szlufki na pasek, noś pasek, aby związać swój strój. Twój pas powinien pasować do Twojego stroju i / lub butów i torby.

Rajstopy
Kwestia, czy kobiety powinny nosić rajstopy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, często wywołuje dyskusje, ale konsensus wydaje się być tak.

Włosy i makijaż
Mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o włosy i makijaż. Bądź subtelny i nie przesadzaj z tym. Utrzymuj również prostą fryzurę, bez scrunchów i dużych spinków do włosów. To samo dotyczy lakierów do paznokci. Twoje paznokcie nie powinny być zbyt długie, a lakier do paznokci nie powinien być zbyt jasny; nie chcesz, aby osoba przeprowadzająca wywiad zauważyła twój kolor paznokci.

Perfumy i Kolonia
Podobnie jak powinieneś ubierać się nieco zachowawczo podczas wywiadu, powinieneś też zachować ostrożność wobec swoich perfum lub wody kolońskiej. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na węch niż inni. W rzeczywistości zapach jest jednym z najsilniejszych zmysłów; twoje ulubione perfumy lub woda kolońska mogą mieć ten sam zapach, który nosiła była dziewczyna wywiadu lub byłego męża. Nie pozwól, aby podświadomy negatywny wpływ zrujnował twoje szanse na zdobycie pracy. W tym przypadku mniej lub wcale nie jest lepsze.

Portfolio / Torebka
Portfolio to świetne akcesorium. Możesz przechowywać dodatkowe kopie swojego CV i listę referencji . Lub, możesz rozważyć dużą torebkę lub małą teczkę, która może pomieścić wszystkie twoje rzeczy i co potrzebujesz na rozmowę. Trzymaj się neutralnych kolorów, niezależnie od wybranej opcji.

Kurtki
Jeśli możesz zostawić płaszcz w samochodzie, zrób to.

To łatwiejsze, niż kiedy ktoś odwiesza swój płaszcz, a potem musi go odzyskać po rozmowie.