Bezpośredni depozyt

Bezpośrednia wpłata następuje wtedy, gdy pieniądze trafiają bezpośrednio na konto czekowe lub oszczędnościowe. Ludzie zrobią to zamiast wydawać czek na pieniądze, które są winni innym. Wiele firm jest skonfigurowanych do dokonywania bezpośrednich wpłat. Najczęściej wpłacany jest bezpośredni przelew na czeki. Pomoże to zapobiec utracie kontroli w poczcie.

Jakie są zalety bezpośredniego wpłaty?

Bezpośrednia wpłata może znacznie ułatwić obsługę Twoich finansów.

Ogranicza liczbę podróży, które musisz wykonać w banku, ponieważ Twoje pieniądze są automatycznie umieszczane na Twoim koncie. Zapobiegnie to także umieszczaniu blokad na koncie w przypadku dużych depozytów, ponieważ środki są natychmiast dostępne po ich przekazaniu. Bezpośrednia wpłata może zaoszczędzić Ci na wycieczce do banku, ponieważ Twoje środki automatycznie trafią na Twoje konto. Możesz również ustawić automatyczny transfer, jeśli spróbujesz zaoszczędzić pieniądze z każdej wypłaty. Nie musisz martwić się o wstrzymanie czeku, ponieważ środki są automatycznie dostępne dla Ciebie.

Czy występują niedogodności związane z korzystaniem z bezpośredniego depozytu?

Główną wadą bezpośredniego depozytu jest to, że jeśli przekroczyłeś swoje konto, pieniądze, które zdeponujesz, zostaną użyte na pokrycie debetu. Jeśli jednak nie przekroczysz swojego konta, nie ma żadnych rzeczywistych wad związanych z bezpośrednim wpłatą. W rzeczywistości może to zaoszczędzić czas i pieniądze na wykorzystanie bezpośredniej wpłaty.

Pieniądze powinny tam być w dniu, w którym otrzymasz zapłatę. Ważne jest sprawdzenie, czy wpłata została zrealizowana przed wydaniem pieniędzy. Czasem popełniane są błędy, a Ty nie chcesz zajmować się opłatami za przekroczenie limitu w koncie, ponieważ wydałeś pieniądze przed ich nadejściem.

Co mogę przekazać bezpośrednio na moje konto?

Najczęstszym zastosowaniem depozytu bezpośredniego jest wypłata.

Może się jednak zdarzyć z prawie każdą otrzymaną płatnością. Jeśli masz bezpośredni zwrot podatku na swoje konto, możesz przyspieszyć czas potrzebny na zwrot pieniędzy. Wiele firm jest założonych w celu dokonywania bezpośrednich wpłat za pośrednictwem swoich banków. Możesz mieć jednorazowe płatności bezpośrednio zdeponowane na Twoim koncie.

Jak zarejestrować się w celu bezpośredniego wpłaty?

Aby zapisać się na bezpośredni depozyt, musisz porozmawiać z kimś z działu zasobów ludzkich. Zazwyczaj jest to oferowane, gdy zaczynasz pracę, ale możesz także zarejestrować się w dowolnym momencie. Może upłynąć pewien okres oczekiwania na rozpoczęcie pierwszej bezpośredniej wpłaty, ponieważ przetwarzanie dokumentów trwa długo. Jeśli chcesz zarejestrować się w celu bezpośredniego przelewu na inne fundusze, będziesz musiał podać nazwę banku, numer rozliczeniowy i numer konta czekowego do kontroli.

W jaki sposób bezpośredni depozyt przynosi korzyści bankowi?

Jednym z powodów, dla których banki, takie jak depozyty bezpośrednie, jest fakt, że kredyt w rachunku bieżącym zostanie pokryty, gdy otrzymasz zapłatę. Jeśli ciągle przekraczasz swoje konto, może to być trudne do przerwania cyklu. Może być konieczne anulowanie bezpośredniego przelewu i otrzymanie czeku w celu zarządzania pieniędzmi, aby można było przełamać cykl debetowania.

Banki mogą oferować bezpłatne sprawdzanie, jeśli zarejestrujesz się z bezpośrednim depozytem. Mogą również uchylić minimalne wymagania dotyczące równowagi. Sprawdź w swoim banku, czy możesz kwalifikować się do tych świadczeń.

Czy są jakieś szczególne kwestie, które muszę podjąć, gdy zarejestruję się w celu bezpośredniego wpłaty?

Po zamknięciu konta czekowego będziesz musiał zmienić swój numer konta w swojej pracy. Zwróć uwagę, ile czasu zajmuje przetworzenie dokumentów, i pozwól, aby ta ilość czasu została zamknięta przed zamknięciem konta. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest pozostawienie tego konta otwarte, dopóki nie wpłynie bezpośredni depozyt na twoje nowe konto. Może to skomplikować sytuację, gdy zamkniesz konto, ale jest to jednorazowa niedogodność i na pewno warto sobie z tym poradzić, aby zapewnić wygodę bezpośredniego wpłaty.

Czy mogę mieć bezpośredni depozyt, jeśli mam rachunek w unii kredytowej?

Unie kredytowe są podobne do banków i pozwalają na bezpośrednie przelewanie pieniędzy na twoje konto.

Niektóre firmy będą miały kasę pracowników i mogą wymagać, aby pieniądze zostały bezpośrednio wpłacone na to konto. Jeśli chcesz zachować swoje konta w innym banku, możesz skonfigurować przelew lub po prostu wypłacić pieniądze w dniu jego złożenia.