Specjalista ds. Wsparcia komputerów

Specjalista ds. Obsługi komputera pomaga użytkownikom, którzy mają problemy z oprogramowaniem, komputerami lub urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak drukarki lub skanery. Niektórzy, zwani specjalistami ds. Wsparcia użytkowników komputerów - pomagają klientom firm, inni - znani jako specjaliści od obsługi sieci komputerowej - zapewniają wewnętrzne wsparcie dla personelu IT w organizacji. Specjaliści ds. Wsparcia komputerów są również znani jako specjaliści wsparcia technicznego.

Ci, którzy udzielają pomocy przez telefon, za pośrednictwem czatu lub poczty e-mail, są nazywani technikami pomocy technicznej.

Fakty dotyczące zatrudnienia

W 2012 r. Zatrudnionych było około 723 000 specjalistów od obsługi komputera. 528 000 to specjaliści od obsługi użytkowników komputerów, a 175 000 to specjaliści od obsługi sieci komputerowych. Różne gałęzie przemysłu zatrudniają tych pracowników technologii. Niektóre działają dla firm, które świadczą pomoc techniczną dla wielu różnych firm na podstawie umowy. Specjaliści pomocy technicznej czasami pracują w domu, ale inni podróżują do biur klientów.

Większość ludzi w tej branży pracuje na pełny etat, ale nie zawsze w typowych godzinach dziennych. Użytkownicy komputerów potrzebują wsparcia przez całą dobę, dlatego też specjaliści ds. Wsparcia mogą mieć harmonogramy obejmujące wieczory, noce, weekendy i święta.

Wymagania edukacyjne

Wszyscy pracodawcy wymagają, aby ci, których zatrudniają, posiadali wiedzę komputerową, ale wielu z nich jest elastycznych w zakresie tego, jak je zdobywają.

Podczas gdy niektórzy zatrudniają tylko specjalistów od obsługi komputera, którzy mają tytuł licencjata, to nie jest tak zazwyczaj. Niektórzy pracodawcy preferują kandydatów do pracy, którzy mają stopień naukowy w dziedzinie informatyki , ale wielu innych zatrudni pracowników, którzy właśnie wzięli udział w zajęciach komputerowych.

Inne wymagania

Oprócz umiejętności technicznych , specjalista od obsługi komputera musi mieć pewne umiejętności miękkie lub cechy osobiste, aby odnieść sukces w tej dziedzinie.

Silne umiejętności aktywnego słuchania są koniecznością. Bez nich on lub ona nie będzie w stanie zrozumieć potrzeb ludzi. Umiejętność dobrego mówienia pozwala specjaliście ds. Pomocy technicznej w zakresie przekazywania informacji osobom, do których stara się pomóc. Wymagane są również umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Możliwości awansu

Po spędzeniu czasu pomagając klientom lub wewnętrznym użytkownikom, niektórzy specjaliści od obsługi klienta są promowani na stanowiska, które pomagają poprawić wygląd i wydajność przyszłych produktów. Ci, którzy pracują dla firm zajmujących się oprogramowaniem i sprzętem, często robią bardzo szybkie postępy. Niektórzy ludzie, którzy zaczynają na tym stanowisku, stają się później programistami, sieciami i systemami komputerowymi, administratorami.

Perspektywy pracy

Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie specjalistów od obsługi komputera wzrośnie o około tyle, ile średnia dla wszystkich zawodów do roku 2022.

Zyski

Specjaliści od komputerowego wsparcia dla użytkowników zarobili medianę w wysokości 47 610 USD i średnią godzinową płacę 22,89 USD w 2013 r. (USA). Mediana rocznego wynagrodzenia dla specjalistów od obsługi sieci komputerowych wyniosła 61.830 USD, a stawki godzinowe 29,72 USD w tym samym roku.

Skorzystaj z Kreatora wynagrodzeń na stronie Salary.com, aby dowiedzieć się, ile obecnie zarabia specjalista ds. Pomocy technicznej w Twoim mieście.

Dzień w życiu specjalisty ds. Obsługi komputera:

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online na temat stanowisk wsparcia technicznego komputerów na stronie Indeed.com: