Komunikacja z kandydatami do pracy

Kluczowe punkty, w których musisz poinformować swoją kandydaturę Kandydatów na decyzje

Masz cztery kluczowe możliwości komunikowania się z kandydatami do pracy, którzy odpowiadają na twoje ogłoszenie o pracy. Musisz:

Oto cztery możliwości zaprezentowania profesjonalizmu i wdzięku.

Dziękujesz aplikantom za ich zainteresowanie i czas, jaki zainwestowali w składanie podania, dostarczając bieżących informacji o stanie twojej pracy przez cały czas. Dzięki tej komunikacji nie będziesz mieć kandydatów, którzy czują brak szacunku.

Tak, jesteś zajęty i otrzymujesz setki aplikacji na otwarte pozycje - wiele niewykwalifikowanych. Jesteś także niezdecydowany, aby przekazać złe wieści wykwalifikowanemu kandydatowi. Jesteś szczególnie niezdecydowany, aby zadzwonić, ponieważ kandydaci proszą o opinię . Jest to niewygodne dla pracodawców, gdy prawidłowa odpowiedź jest taka, że ​​zespół zatrudniający bardziej polubił innego wnioskodawcę. Sympathy do ciebie. Niektóre komunikaty kandydujące są trudne.

Na przykład, odrzucenie kandydata na stanowisko pracy jest zawsze trudne, gdy kandydat jest kwalifikowany i lubiany. Innym razem oddychasz z ulgą, że uniknąłeś złego wyboru dla swojej organizacji.

Ale bez względu na to, tylko jeden kandydat może zostać wybrany do tej samej pracy.

Menedżer ds. Rekrutacji lub zaangażowany personel HR powinien dzwonić, pisać lub wysyłać e-maile do odrzucanych kandydatów, tak jak nazywasz kandydata, któremu chcesz zaoferować pracę . To jest pozytywne działanie zawodowe, które możesz podjąć.

Zostawiasz każdego kandydata z pozytywnym przyjęciem na temat swojej organizacji.

To pozytywne wrażenie może wpłynąć na wniosek kandydata do Twojej organizacji w przyszłości. Lub wrażenie, które opuszczasz - a kandydat mówi - może wpłynąć na innych potencjalnych kandydatów na przyszłe miejsca pracy.

Wśród kandydatów poszukujących pracy obecnie największą ich skargą jest brak szacunku, z jakim są traktowani przez biura HR. Niestety, żadna komunikacja nie wydaje się być normą. Pozostawia to wnioskodawców zastanawiasz się, czy nawet otrzymałeś ich materiały do ​​składania ofert pracy.

Jeśli kandydat ma czas na udział w rozmowie kwalifikacyjnej, kandydat oczekuje informacji zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej, aby mógł on zrozumieć bieżący stan procesu rekrutacji. Ukryte w niejawnej tajemnicy każdy pracodawca wybiera inną ścieżkę do zatrudniania pracowników . Twoi kandydaci zasługują na twoje.

Tak, pracodawcy są bardzo zajęci. W tej chwili jesteś również zasypywany wnioskami o każde wysłane przez ciebie stanowisko. Ale komunikacja z kandydatami ma kluczowe znaczenie dla twojego statusu jako pracodawcy z wyboru.

Zadzwoń do Kandydata, gdy podejmiesz decyzję

Wielu pracodawców nie zgadza się z tą radą, ale zaleca się, aby dzwonić do kandydata, gdy tylko uznasz, że kandydat nie jest odpowiednią osobą do pracy.

Wielu pracodawców czeka aż do końca cyklu wywiadu, być może tak długo, jak czeka na nowego pracownika, aby rozpocząć pracę, aby powiadomić odrzuconych kandydatów.

Takie zachowanie jest brakiem szacunku i niezgodne z działaniami wybranego pracodawcy . Poinformuj kandydatów, jak tylko się dowiesz . Wszelkie inne działania będą również zachęcać cię do "osiedlenia się" dla prawdopodobnie mniej niż wyższego pracownika. (Pracodawcy powołują się na dawne uzasadnienie dotyczące tego, który znajduje się w rozdaniu - i wielu z nich nie zgadza się - że tak należy traktować kandydatów).

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że jeśli zdecydowałeś się, że dana osoba jest zarówno dobrze wykwalifikowana, jak i kulturalnie sprawna , zadzwoń do wnioskodawcy, aby poinformować go o statusie jego wniosku. Powiedz kandydatowi, że nadal są rozważani na stanowisko, ale nadal masz kilku innych wykwalifikowanych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.

To eliminuje twoich wykwalifikowanych kandydatów.

W ten sposób nie odrzuciłeś akceptowalnej osoby, jednocześnie rozważając inne opcje. Jest to również uprzejme i pełne szacunku, co może pomóc w uniknięciu ponownego rozpoczęcia rekrutacji. Kandydat, który nie jest na bieżąco informowany o twoim procesie, może zaakceptować pozycję w innym miejscu - lub podczas oczekiwania czekać na poważnie negatywną postawę wobec swojej firmy.

Dodatkowo, pozostając w kontakcie, kontynuujesz budowanie pozytywnej relacji z potencjalnym pracownikiem. Zobacz te przykładowe listy odrzucenia kandydata .

Więcej o wyborze kandydatów