Prośba o odrzucie dla nieuzyskanych wnioskodawców

Czy potrzebujesz próbki listu odrzucenia, aby wysłać do nieudanych kandydatów do pracy? Oto prosty, standardowy list odrzucenia dla kandydatów, których zdecydujesz się nie udzielać wywiadów. Jako uprzejmość i podkreślenie swojej pozycji jako pracodawcy z wyboru , chcesz wysłać list odrzucenia.

Podczas gdy wielu pracodawców pomija ten krok, ta próba odrzucenia powinna uczynić odrzucenie wnioskodawcy prostym. Ta przykładowa litera odrzucenia zawiera szablon listów odrzucenia.

Twoja reputacja, zbudowana po jednym kandydacie na raz, ma kluczowe znaczenie dla twojej ciągłej zdolności przyciągania najlepszych i najlepiej wykwalifikowanych talentów do Twojej firmy. Nie wywołuj trwałego, złego wrażenia. Użyj tego przykładowego listu odrzucenia, aby oficjalnie powiadomić kandydatów o ich statusie.

Próbka z listu odrzucenia

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres

Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi Thomas:

Rozumiemy, że poświęciłeś czas, aby ubiegać się o stanowisko (nazwa stanowiska) w naszej firmie. Otrzymaliśmy zgłoszenia od wielu osób. Po przejrzeniu przesłanych materiałów aplikacyjnych zdecydowaliśmy, że nie oferujemy wywiadu.

Rozumiemy, że jesteś zainteresowany naszą firmą. Proszę ponownie złożyć wniosek w przyszłości, jeśli pojawi się ogłoszenie o pracy, do którego się kwalifikujesz.

Jeszcze raz dziękuję za złożenie wniosku. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego.

Pozdrowienia,

Podpis pracowników działu kadr

Nazwa personelu zasobów ludzkich

Więcej informacji na temat próbki listu odrzucenia

Pamiętaj, że list odrzucenia jest ostatnią okazją do zbudowania relacji z wnioskodawcą.

Ta próba odrzucenia spowoduje, że wnioskodawca pomyśli pozytywnie o swojej firmie. Na twoją reputację pracodawcy wpływa opinia tego wnioskodawcy i opinie osób, które zapoznają się z opinią tego wnioskodawcy. Nigdy nie wierz, że nie ma to znaczenia dla twojej reputacji potencjalnego pracodawcy dla pożądanych pracowników.

Susan Heathfield nie jest prawnikiem, a treść na stronie nie jest gwarantowana pod względem dokładności i legalności i nie należy jej interpretować jako porady prawnej. Prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.