10 Menedżerowie rzeczy nie powinni nigdy wymagać od pracowników

Unikaj tych 10 działań, aby stworzyć satysfakcjonujące miejsce pracy dla pracowników

W Stanach Zjednoczonych, chyba że masz umowę o pracę , menedżer może wymagać od pracownika, aby zrobił wszystko, co jest legalne. Ale czy oni powinni?

Czasami zdarzają się wypadki w miejscu pracy - wycieki wody, zerwanie maszyn kopiujących, epidemie, internet spada, między innymi niespodziewane problemy, które mogą sprawić, że środowisko biurowe stanie się niezdrowe lub przerwać pracę - i ktoś musi posprzątać. Co powinien zrobić menedżer?

A jakie są dziesięć rzeczy, których menedżer nigdy nie powinien robić?

Cokolwiek byś nie zrobił

Porozmawiajmy o oczyszczeniu brudnych mes. Są to nieprzyjemne zadania i prawdopodobnie masz do ich dyspozycji konserwację lub personel budowlany. Ale co się stanie, gdy utkniesz w bałaganie w środku dnia pracy i ta usługa lub personel nie będzie w stanie się tym zająć?

Jeśli jest ktoś, kto ma ten obowiązek w ramach swojej pracy , jest fantastyczny. Jeśli nie, musisz to przypisać. Nie przypisuj takiej pracy, jeśli nie wykonujesz swojej tury. Wcześniej czy później, w małej firmie, każdy musi robić poważne rzeczy. Szef robi to najpierw, inaczej nie pytaj swoich pracowników.

Anuluj wakacje

Czasami świat dobiega końca i naprawdę potrzebujesz wszystkich rąk na pokładzie. Jednak większość kryzysów wynika z braku planowania. Nie prosić pracownika o anulowanie zaplanowanego wcześniej urlopu, zwłaszcza jeśli są liczni przyjaciele i członkowie rodziny liczący na tę osobę i kupili bilety.

Jasne, jeśli Bob zapyta, czy mógłby wziąć udział we wtorek, by oczyścić swoją piwnicę, można zapytać go, czy może wziąć środę, ale w przeciwnym razie czas wakacji jest świętym czasem. Jest to część pakietu kompensacyjnego , więc nie wymagaj od pracownika odwołania.

Pracuj poza zegarem

Ten powinien być oczywisty, ale tak nie jest.

Tak więc często menedżerowie są zobowiązani do osiągnięcia określonych celów płacowych i otrzymują karę za autoryzację nadgodzin, na przykład. Oznacza to, że menedżer może mieć pokusę, by powiedzieć pracownikom, żeby się wycofali, a następnie dokończyć wymazywanie na noc.

Nie rób tego. Nie tylko jest to nielegalne - wszyscy niezwalniani pracownicy muszą otrzymywać wynagrodzenie za każdą przepracowaną godzinę - to sprawia, że ​​twoi pracownicy są zgorzkniałe i zgorzkniałe . To nie jest dobry pomysł.

Falsify Records

Ponownie, oczywiste nie, nie, ale zdarza się cały czas. To rzadko wielkie rzeczy, jak fałszowanie dokumentów w celu sprzeniewierzenia milionów dolarów (choć tak się dzieje).

Zwykle są to małe rzeczy - takie jak data otrzymana w dokumencie lub wysłanie sprzedawcy e-maila z informacją, że czek znajduje się w poczcie, gdy nie jest. Ty i Twoi pracownicy powinniście dążyć do 100% uczciwości . Nie proś ich o kłamstwo. Oni stracą dla ciebie cały szacunek .

Weź jesień dla siebie

Mówisz swojemu pracownikowi, aby zrobił X, i to jest błąd. Kiedy twój szef cię do tego wzywa, mówisz: "Będę rozmawiał z Jane o tym i upewnię się, że to się nigdy więcej nie powtórzy." Albo, czy mówisz właściwą rzecz, która jest, "To był mój pomysł. Biorę pełną odpowiedzialność. "

Tak wielu szefów robi to pierwsze. To zrozumiałe - to odruch samoobrony - ale jest nie tak.

Twój błąd, twoja konsekwencja. I to dotyczy wielu rzeczy, których specjalnie nie upoważniłeś lub nie prosiłeś. Twój wydział jest twoim obowiązkiem. Nigdy nie jest w porządku wyrzucać pracowników pod autobus - nawet jeśli popełnili błąd.

Szalone godziny pracy

Niektóre firmy mają szalone godziny, szczególnie cykliczne. Każdy księgowy podatkowy wie, że nie zobaczy swoich rodzin od końca lutego do 15 kwietnia. Ale to część pracy. Termin składania wniosków, który wymaga od czasu do czasu dodatkowego poparcia, jest w porządku, ale nie jest w porządku popychać pracowników na krawędź, przez co pracują więcej godzin niż podpisali umowę o pracę.

Jeśli twój wydział nie załatwia sprawy w ciągu 40 godzin (lub jakikolwiek jest standard w twojej branży), musisz uzyskać zgodę na nowego pracownika lub zmienić priorytety.

Zmierz się z obraźliwym klientem

Każdy menedżer powinien zapoznać się z przepisami dotyczącymi nękania, które powodują, że firma ponosi odpowiedzialność za dyskryminację seksualną, rasową lub płciową w miejscu pracy. Ale te prawa nie kończą się, jeśli sprawcą jest klient. Jeśli masz nadużywającego klienta, który łamie prawo, nękając pracownika lub jest tylko palantem, nie powinieneś zmuszać swoich pracowników ds. Raportowania do zajmowania się tą osobą.

Pozwól swojemu pracownikowi odwrócić się i odejść, sam przejąć klienta lub wyrzucić klienta na krawężnik. Jeśli jest to relacja biznes-biznes, często możesz stłumić problem, dzwoniąc do szefa klienta, ale jeśli nie, twoi pracownicy zasługują na pełne szacunku profesjonalne leczenie. Zobacz, że to dostają.

Zmierz się z bullyym współpracownikiem

Zastraszanie nie jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych , o ile powodem znęcania się nie jest rasa, płeć ani inna chroniona klasa. Ale żaden menedżer nie powinien pozwolić na zastraszanie w jej dziale.

Pracuj ciężko, aby twój dział stał się miejscem, w którym ludzie działają z szacunkiem . Jeśli twój wydziałowy łobuz nie może być miły, kopnij ją w krawężnik - nawet jeśli jest najlepsza. Nikt nie zasługuje na to, aby pracować z palantem, a jako kierownik, twoim zadaniem jest pozbycie się szarpnięć.

Pracuj, gdy jesteś naprawdę chory

Tak, jeśli odesłalibyście wszystkich ze snifflami do domu, wszyscy byliby chorzy od 10 stycznia, ale jeśli chodzi o choroby z gorączką, wymiotami lub innymi zaraźliwymi warunkami, pozwól swojemu pracownikowi na powrót do zdrowia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku usług żywieniowych, które są znane z tego, że nie dopuszczają do zwolnień chorobowych.

Jeśli zmusisz pracowników do pracy podczas choroby, rozprzestrzenią zarazki, a wszyscy inni zachorują. Wyślij je do domu; powrócą do zdrowia, a reszta z was uniknie najnowszej plagi (miejmy nadzieję). Dobrzy menedżerowie pozwalają pracownikom wykorzystywać czas choroby (i przede wszystkim zapewnić czas choroby).

Przekazać na cele charytatywne

Tak, miłość jest bajeczna, a wiele firm chce, aby ich pracownicy brali udział w charytatywnym dawaniu . Jednakże, jeśli twój pracownik nie chce przekazać części swojej pensji na rzecz firmy (lub nawet United Way, która ma wiele przyczyn), nie zmuszaj jej.

Kiedy zaproponowałeś jej wynagrodzenie, pracownik liczył na to, że jest to jej faktyczna płaca. Wymaganie jej od darowizny wiąże się z jej wynagrodzeniem. Możesz myśleć, że jej pensja jest hojna i powinna być wdzięczna, ale nie masz pojęcia, jaka jest jej sytuacja.

I nawet jeśli wiesz, że co roku kupuje nowy samochód sportowy, to nadal są jej pieniądze. Nie karz nikogo za nie wspieranie sprawy firmy.

Jeśli zajmiesz się tymi 10 problemami w miejscu pracy - lub lepiej, nigdy nie pozwól im zacząć pracy - będziesz musiał podjąć ważne kroki, aby stworzyć miejsce pracy, które pracownicy będą doceniali. Zredukujesz dobrowolne obroty i będziesz mieć szczęśliwszych, bardziej zadowolonych pracowników .