Rzeczy w pracy: etyka i aktywa

Pracownicy nie uważają aktywów firmy za punkt ciężkości zachowania etycznego

Otwórz gazetę, a znajdziesz etyczne kryzysy, takie jak sprzeniewierzenie, oszustwo lub niewłaściwe użycie produktów lub usług firmy, które trafiają na pierwsze strony gazet. Wysoki poziom etycznych naruszeń, jak te wszystkie, ma związek z czymś bliskim i bliskim sercu firmy; jego aktywa.

Jest to znane w miejscu pracy jako rzeczy, za które firma zapłaciła i których używasz na co dzień. Jeśli chodzi o majątek firmy (w jakiejkolwiek formie) sprawy stają się poważne.

Bał się z pieniędzmi lub innymi rzeczami, a szybko skończysz w gorącej wodzie. Na powierzchni wydaje się to być wycięte i wysuszone, ale czy to tak proste, jak się wydaje?

Dla tych z nas, którzy nie mają władzy i wpływów, etyczne dbanie o majątek firmy może nie być problemem. Przyjeżdżasz do pracy, wykonujesz swoją pracę i wracasz do domu, nie angażując się w żadne finansowe i prawne manewry.

Niewiele wiesz, w swoim pozornie rutynowym dniu, że masz pod kontrolą setki, a nawet tysiące dolarów aktywów. Przy wszystkich rzeczach, które mijają każdego dnia w pracy, prawdopodobnie nigdy nie myślisz o tym w kategoriach aktywów i odpowiedzialności.

Prowadzisz samochód służbowy, pracujesz na komputerze lub utrzymujesz sprzęt? Czy używasz firmowej karty kredytowej lub konta wydatków? Czy masz dostęp do własności intelektualnej lub rejestrów firmowych lub jesteś odpowiedzialny za nie? Wszystko to są przykłady aktywów.

Niektóre są fizyczne, a inne niematerialne, takie jak tajemnice firmy, znaki towarowe i informacje poufne.

Każdy pracownik od dozorcy do kierownictwa kontroluje jakiś zasób za każdym razem, gdy pojawia się w pracy.

Czy pracownicy myślą nawet o pracy jako aktywach?

Większość ludzi nie myśli o majątku firmy, dopóki nie zostaną zgubieni, skradzione lub zepsute. Tutaj leży problem. Pracownicy muszą rozumieć, że etyczne postępowanie przejawia się nie tylko w sposobie postępowania wobec innych, ale także w tym, w jaki sposób traktują oni własność, która do nich nie należy.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, kto jest właścicielem tego, co i jakie granice istnieją dla jego wykorzystania.

Twoja matka mogła powiedzieć: "traktuj własność innych ludzi jak własną." Jako dziecko, jeśli pożyczyłeś zabawkę, szczególną ostrożność podjąłeś. Jako gość w innym domu nie dotykałeś niczego, co nie było twoje. Dlaczego ta lekcja nie wydaje się przenosić do własności firmy, w której pracujemy?

Jako dorosły wiesz lepiej. Dbanie o majątek nie ma znaczenia, ponieważ firma zawsze ma dość pieniędzy, aby zastąpić rzeczy, które łamiemy lub wykorzystujemy. Jeśli nikt się nie przejmuje, dlaczego my? Ale te proste prawdy moralne z dzieciństwa nie stają się przestarzałe wraz z wiekiem. Faktem jest, że powinniśmy dbać o to, jak traktujemy własność, która nie jest nasza.

Każdy traktuje rzeczy inaczej. Niektórzy odrywają się od aktywów, więc nie przejmują się tym, lub przywiązują się zbyt mocno, aby czuć się jak prawowici właściciele. W pierwszej sytuacji uczenie się dbania o rzeczy firmy odbywa się poprzez przemyślane rozważania.

Kto za to zapłacił i jak bym to zrobił, pisząc czek, który za to płaci? Jakie są granice właściwego zastosowania?

Jest to postawa, która niekoniecznie zmienia się z pracy do domu.

Osoba etyczna nie nakłada kwoty w dolarach na poszanowanie własności innych osób. On lub ona zawsze tworzy moralny związek między własnością, własnością i odpowiedzialnością.

W drugim przypadku zbyt duże przywiązanie lub znajomość własności firmy również stwarza problem. Jeśli używasz czegoś każdego dnia, możesz zostać znieczulony na jego odpowiednie profesjonalne użycie. Czy bilansujesz firmowe konta finansowe, takie jak własne?

Czy uderzasz w komputer lub kopiesz kopiarkę (nawet jeśli na to zasługuje)? Czy traktujesz dokumentację i prywatne informacje w przypadkowy sposób? Być może nadszedł czas na bardziej poważne podejście do własności firmy.

Strzeżcie się, że nie lubicie pieniędzy lub rzeczy, ponieważ etyczne sytuacje związane z majątkiem firmy, bez względu na to, jak małe, rzadko są wygładzane przeprosinami.

Zawsze istnieje palenie papierosów, które nie pozostawia szarej strefy do racjonalizacji lub wyjaśnienia. Większość branż zajmuje się nadużyciami majątkowymi lub nadużyciami w związku z postępowaniem dyscyplinarnym lub rozwiązaniem stosunku pracy przy pierwszym przestępstwie.

Znowu etyka biznesowa sprowadza się do codziennych wyborów dokonywanych bez względu na to, kim jesteś i jakie masz obowiązki. Od momentu, gdy przejdziesz z parkingu do miejsca pracy, zobaczysz rzeczy wokół siebie w odpowiednim kontekście. Chociaż Shakespeare powiedział: "Cały świat jest sceną", nie traktuj "rzeczy" jak rekwizytów.