Liderzy Ustaw tempo według swoich oczekiwań i przykładu

Sekrety sukcesu przywództwa

"Oświecone przywództwo jest duchowe, jeśli rozumiemy duchowość nie jako jakiś religijny dogmat czy ideologię, ale jako domenę świadomości, w której doświadczamy wartości takich jak prawda, dobro, piękno, miłość i współczucie, a także intuicja, kreatywność, wgląd i skupienie. Uwaga." - Deepak Chopra

"Szybkość lidera określa stawkę paczki." - Ralph Waldo Emerson

"Przywództwo polega na tym, że ludzie patrzą na ciebie i zyskują pewność siebie, widząc, jak reagujesz.

Jeśli masz kontrolę, to oni kontrolują. "- Tom Landry

Wiele lat temu pracownik przeprowadził wywiady za to, co okazało się jej pierwszą pracą w zarządzaniu ludźmi. Była naiwna i optymistyczna, co musiało rozbawić wiceprezesa HR, który przeprowadził z nią wywiad. Zapytała: "Dlaczego chcesz zarządzać ludźmi?"

Jej odpowiedź brzmiała następująco: "Wiem dużo o tym obszarze i czuję, że mogę być wspaniałym mentorem dla ludzi . Jestem bardzo podekscytowany, że mogę podzielić się z innymi informacjami na temat danych HR i zbudować świetny zespół. "

Roześmiała się i powiedziała: "Powiem ci sekret. Zarządzanie ludźmi to ból w tyle. "Pracownica otrzymała pracę tak czy inaczej, i zaczęła z sercem pełnym nadziei i głową pełną pomysłów. Ale była żałośnie nieprzygotowana do zarządzania innymi ludźmi.

Jasne, znała dane HR, ale nigdy wcześniej nie musiała wykorzystywać umiejętności przywódczych jako menedżer .

Zaczęła od wyboistego początku, ale potem, dzięki swojemu wielkiemu menadżerowi, a także wielu próbom i błędom, nauczyła się prowadzić.

Jednym z kluczowych punktów przywództwa jest to, że lider wyznacza tempo poprzez oczekiwania i przykład.

Ustawianie tempa

Jeśli zawsze wpadasz w panikę, skacząc w każdej chwili, gdy ktoś mówi "boo" i ciągle zestresowany o wykonaniu całej pracy, twoi pracownicy również doświadczą stresu.

Jednym z sekretów dotyczących pracy jest to, że bez sensu, można przekształcić uzasadnione obciążenie pracą w kompletny koszmar stresu. Zamiast tego, jako lider, usiądź i oceń, czy presja, którą odczuwasz, jest prawdziwa czy wyobrażona .

Wyobrażona presja nie oznacza, że ​​nie masz naprawdę terminów i klientów (wewnętrznych i zewnętrznych), które stawiają nierealne wymagania na czas. Wyobrażona presja oznacza, że ​​nakładasz na siebie rzeczy, które nie są niezbędne do wykonania pracy. Czasami ciśnienie faktycznie znika, jeśli trochę odpychasz.

Jeśli doświadczyłeś menedżera, który zawsze był szalony i ciągle gasił pożary, wiesz, jaki wpływ ma to zachowanie na pracowników. Wszyscy byli zestresowani , przez cały czas. Ale większość jej nacisków była wyobrażona. Miała wrażenie, że musi teraz dostarczyć wszystko.

W rzeczywistości klienci nie potrzebowali tego, czego wymagała od swoich pracowników. W jeden piątek przyszła do jej pracowników raportujących o 4:30 i powiedziała, że ​​starszy wiceprezes ds. HR potrzebował tego projektu tak szybko, jak to możliwe. Oceniała, że ​​projekt trwałby 4 godziny solidnej pracy, więc wszyscy musieliby pracować do późna.

Na szczęście dla jej pracowników w opisie projektu brakowało kluczowej informacji, więc musieli zadzwonić do biura starszego wiceprezesa i zapytać o ten szczegół.

Podczas rozmowy ze swoim administratorem, pracownik powiedział: "Kiedy ona tego potrzebuje?" Odpowiedź brzmiała: "Och, ona przedstawia informacje w środę, więc gdybym mógł je mieć do południa, byłoby wspaniale. "

Wyobrażano sobie stres i presję, którą szef kładł na jej sztabie, a jej personel z kolei wkładał się do ich personelu. Nie wiedzą, dlaczego szef przygotował wcześniejszy termin, ponieważ jej pracownicy nigdy nie przegapili terminów, ale nie wiedzą też o wiarygodności innych graczy w swoim zespole.

W tej sytuacji zmniejszyli poziom stresu, odmawiając poddania się szalonemu tempu. Zamiast tego, pracownicy sprawdzili terminy klienta na własną rękę i przekazali prawdziwe informacje swoim pracownikom. Prace zostały zakończone na czas, ze szczęśliwymi klientami, a tempo pracy pozostało wykonalne.

Ustawianie oczekiwań

Czy Twoi pracownicy wiedzą, czego tak naprawdę od nich oczekujesz i czego potrzebujesz ? Czy czasami mówisz "X jest priorytetem", a potem wracasz później i pytasz, dlaczego jeszcze nie skończyli Y? Twoje oczekiwania są wyłączone.

Ustalanie oczekiwań jest naprawdę łatwe, jeśli pamiętasz o tym. Często trzymasz rzeczy w głowie i zakładasz, że druga osoba automatycznie wie, czego potrzebujesz. Zamiast więc mówić: "Czy możesz dokończyć raport do końca dnia?", Powiedz: "Czy możesz zebrać dane o sprzedaży, umieścić je w tym samym formacie, co raport Andersona, który zrobiłeś w zeszłym tygodniu, i poprosić Karen o korektę to dla Ciebie?'

"Muszę mieć to sfinalizowane sprawozdanie do 5:00 dzisiaj, a ja już powiedziałem Karen, aby spodziewała się tego raportu do korekty najpóźniej do 4:00. Czy to działa dla ciebie?"

Zobacz, jak to się różni od "Po prostu to"? W jaki sposób twój pracownik wiedziałby, że chciałbyś mieć drugą parę oczu, żeby sprawdzić raport, jeśli jej nie powiedziałeś? Skąd mogłaby wiedzieć, że chcesz jej użyć formatu Andersona zamiast formatu Jones, jeśli jej nie powiedziałeś?

Kiedy odchodzisz od tego zadania, oczekiwania są ustalane, a pracownik wie, czego potrzebujesz. Dałeś także szansę pracownikowi na zgłaszanie wątpliwości.

O wiele lepiej jest wiedzieć, że będzie miała kłopoty z dotrzymaniem terminu z 8-godzinnym wyprzedzeniem, niż być zaskoczonym, gdy raport nie zostanie ukończony na czas. Prawdziwy lider działa w rzeczywistości, a to niekiedy oznacza zmianę oczekiwań.

Prowadząc przez przykład

Czy plotkujesz o swoich współpracownikach , szefach i bezpośrednich raportach, a następnie dyscyplinujesz swoich pracowników, aby robili to samo? Nie stanowi dobrego przykładu dla pracowników. Jednym z najlepszych obserwowanych szefów był mistrz w prowadzeniu przez przykład. Obserwując, jak jej pracownicy nauczyli się, jak prowadzić spotkanie , jak radzić sobie z osobistym kryzysem pracownika i jak przeciwdziałać nierealistycznym żądaniom.

Czy chcesz pracowników, którzy dostają się do pracy na czas? Lepiej zjaw się na czas. Czy chcesz pracowników, którzy są życzliwi dla klientów? Nie mów o klientach za ich plecami. Czy chcesz pracowników, którzy wykonują swoją pracę na czas, z dużą dokładnością? Najlepiej zrobisz to samo.

Czasami szefowie zapominają, że muszą także demonstrować przywództwo. Szef może siedzieć w biurze, szczekając z rozkazami, ale przywódca dostaje się tam i pomaga w pracy. Przez kilka lat departament odpowiadał za roczne podwyżki płac dla 30 000 pracowników.

To samo w sobie jest ogromną ilością pracy, ale personel musiał pójść o krok dalej - każdy z tych pracowników potrzebował papieru z jego wzrostem. Ponadto każdy menedżer potrzebował listy swoich pracowników i ostatecznie zatwierdzonego podwyżki płac.

Oznaczało to, że pracownicy musieli pakować śmieszną liczbę kopert. Ich bezpośredni szef był wiceprezesem w firmie z listy Fortune 100. Gdzie była podczas wypychania kopert? Farsz koperty z resztą personelu. Czy wszyscy skakali, kiedy kazała im skakać? Założę się, że tak zrobili, ponieważ wiedzieli, że ona jest z nimi.

Teraz, gdy zdarzają się sytuacje, gdy lider nie wykonuje pracy z tobą (w końcu masz różne obowiązki), prawdziwy przywódca wykonuje nieprzyjemne zadania, gdy jest to konieczne, i wskakuje do pomocy, gdy jest to wykonalne. Twój przykład zabłyśnie, a zostaniesz nagrodzony lojalnym personelem, który ciężko pracuje.

Charakterystyka udanego stylu przywództwa

Wiele napisano o tym, co sprawia, że ​​odnoszą sukcesy liderów. Ta seria artykułów skupia się na cechach, cechach i działaniach kluczowych dla skutecznego przywództwa.