Jak zarabiać na Spring Break i latem

Wiosna i lato to świetny czas na zdobycie dodatkowej gotówki

Szkoła się skończyła i chcesz zarobić dodatkowe pieniądze. Ale co możesz zrobić? Nie możesz wziąć pracy przez tydzień, prawda? Może nie, ale możesz założyć własne przedsiębiorstwo zarabiające pieniądze.

Praca jest po prostu kwestią świadczenia usług komuś, kto ich potrzebuje i jest gotów za to zapłacić. Niektóre pomysły na wiosenną przerwę wymagają wcześniejszej konfiguracji, ale niektóre z nich można uruchomić tylko przy odrobinie ciężkiej pracy. Możesz nawet stwierdzić, że są na tyle dochodowe, że chcesz nadążyć za nimi do pewnego stopnia, kiedy wrócisz do szkoły lub ponownie uruchomisz je latem.

 • 01 Rozpocznij myjnię samochodową

  Przerwa wiosenna to świetny czas na mycie samochodów w sąsiedztwie, jeśli pogoda jest ładna - i na pewno powinno być wystarczająco ciepło, jeśli chcesz nadal szorować i odkurzać latem. Jest fajnie, łatwo, a twoi sąsiedzi docenią czyste samochody.

  Myjnia może być dobrym biznesem do pracy z rodzeństwem lub przyjaciółmi. Twórz ulotki lub rozpowszechniaj je z wyprzedzeniem, aby dorośli mogli umówić się na mycie samochodów, gdy jest to dla nich najwygodniejsze.

 • 02 Zostań opiekunem zwierząt domowych

  Często jest to świetna wiosenna praca, ponieważ wiele rodzin wyjeżdża z miasta na wakacje. Będą potrzebować kogoś, kto będzie miał oko na ich zwierzaki, kiedy ich nie będzie.

  Rozpocznij szerzenie tego słowa na kilka tygodni przed rozpoczęciem przerwy wiosennej i powinieneś być w stanie wyrównać garstkę rodzin na tydzień. Możesz również zaoferować im odebrać pocztę i gazetę lub podlać rośliny.

  Pamiętaj, aby zaplanować i sprawdzić każdego zwierzaka każdego dnia, aby upewnić się, że niczego nie przegapiłeś. Jest to szczególnie ważne, jeśli opiekujesz się zwierzętami domowymi dla wielu różnych rodzin. Możesz też zachować bardziej szczegółowe notatki z każdej wizyty i przekazać je właścicielom, gdy wrócą. Jeśli będziesz zadowolony, możesz latem wrócić do domu.

 • 03 Wytnij trawniki sąsiadów

  Jeśli lubisz przebywać na zewnątrz i regularnie kosisz własny trawnik, dlaczego nie zaoferujesz swojej wiedzy innym? Kosiarka może być świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy w czasie wiosennych przerw - ponownie wielu właścicieli domów będzie na wakacjach i nie będzie w stanie samodzielnie zająć się tymi obowiązkami.

  Jeśli wykonasz świetną robotę, powinieneś być w stanie wyrównać kilka letnich prac , lub zachować koszenie przez całą wiosnę po szkole lub w weekendy. Możesz nawet odebrać trochę pieniędzy grabienie liści jesienią.

 • 04 Sprzedaj sztukę i rzemiosło

  Poznaj zalety i wady związane ze sprzedażą rzemiosła, odzieży, biżuterii lub innych dzieł sztuki online lub osobom w mieście. Firmy internetowe zaprojektowane specjalnie dla dzieci umożliwiły sprzedaż wszystkich Twoich wyrobów.

  Tylko upewnij się, że masz pozwolenie rodziców. Mogą chcieć nadzorować twoje kontakty z klientami, których tak naprawdę nie znasz osobiście.

 • 05 Rozważ inne prace online

  Wykonywanie ankiet lub własnych recenzji może być świetnym sposobem na wypełnienie przerwy wiosennej, szczególnie w przypadku złej pogody i znalezienia się w budynku bezczynności. Uzyskaj pomoc rodziców, gdy odkryjesz miejsca pracy online dla dzieci i zachowaj bezpieczeństwo przede wszystkim.

 • To nie jest tylko przerwa wiosenna

  Pomyśl o swojej przerwie wiosennej, która stanowi podstawę twoich przyszłych starań. Możesz spróbować czegoś tylko po to, by odkryć, że go nienawidzisz - jak sprzątanie po drugim psie rodziny. To jest w porządku, ponieważ wciąż nauczyłeś się, jak radzić sobie z pieniędzmi i odpowiedzialności, i są to umiejętności, które możesz zabrać ze sobą, aby w następnych miesiącach znaleźć się w innej pracy.