Jaki jest minimalny wiek legalny w pracy w Arizonie?

W jakich dziedzinach mogą pracować młodzi ludzie?

Jeśli jesteś niepełnoletni, który mieszka w Arizonie i chciałbyś dostać pracę, ale nie masz pewności, jaki jest minimalny legalny wiek pracy w tym stanie, poznaj fakty dotyczące zasad i przepisów, które odnoszą się do ciebie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na samochodzie, zapłacić za wydatki na studia lub po prostu potrzebujesz dodatkowej gotówki na ubrania, gry wideo i rozrywkę, w Arizonie są sposoby na zarobienie własnych pieniędzy jako młody człowiek.

Ile masz lat, aby pracować w Arizonie?

Większość nieletnich w Stanach Zjednoczonych może na ogół rozpocząć pracę w wieku 14 lat, ponieważ federalne przepisy dotyczące pracy dzieci nakazują ten wiek jako minimum potrzebne do pracy, chociaż istnieją pewne wyjątki.

Ale co się stanie, jeśli prawo stanowe i prawo federalne nie uzgodnią minimalnego wieku do pracy i jakie zezwolenia muszą rozpocząć młodzi ludzie? W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo. Tak więc, jeśli pewne państwo określi wiek 15 jako minimum potrzebne do pracy, prawo stanowe będzie miało pierwszeństwo, ponieważ w tym przypadku jest ono bardziej restrykcyjne niż prawo federalne.

Jednak w Arizonie 14-latkowie mogą zacząć pracę w wielu miejscach, w tym w biurach, parkach rozrywki, kinach, sklepach spożywczych, restauracjach i sklepach. Ponadto nie potrzebują do pracy świadectwa pracy.

Podczas gdy 14-latkowie mogą pracować w wielu miejscach, kilka ustawień pracy pozostaje niedostępnych dla tej grupy wiekowej.

Na przykład 14-latkowie w Wielkim Kanionie nie mogą pracować w budownictwie, magazynach, zakładach fabrycznych ani w zawodach wymagających kierowania pojazdem lub asystowania kierowcy. Biorąc pod uwagę, że 14-latkowie nie mogą legalnie prowadzić samochodów, ma to sens.

Nastolatki w wieku 14-15 lat mogą nie pracować więcej niż trzy godziny w dni szkolne i nie więcej niż osiem godzin w dni, kiedy szkoła jest zamknięta.

Kiedy szkoła jest wyłączona, te nastolatki mogą nie pracować więcej niż 40 godzin w tygodniu pracy.

Więcej możliwości w wieku nastolatków

Do czasu, gdy Arizona nastolatki skończy 16 lat, mają więcej swobody w zatrudnieniu. Jednakże nie wolno im pracować na stanowiskach, które sekretarz pracy uważa za niebezpieczne. Nastolatki w tej grupie wiekowej mogą nie pracować jako górnicy, drwale, dekarze, na stanowiskach, które wymagają obsługi maszyn mechanicznych i wielu podobnych dziedzin.

Co mogą zrobić nastolatki, aby zarobić pieniądze?

Jeśli jesteś Arizoną w wieku poniżej 14 lat, nie przejmuj się; możesz pracować w ograniczonych ilościach. Oznacza to pracę jako gazeciarz lub dziewczyna, zarabianie gotówki jako opiekunka do dzieci, pomaganie rodzicom w rodzinnym biznesie lub na rodzinnym gospodarstwie. Jeśli jesteś aktorem, piosenkarzem lub innym typem wykonawcy, możesz także pracować w wielu branżach artystycznych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pracy jako nieletni, odwiedź stronę służbową stanu Arizona. Jeśli interesują Cię wymagania dotyczące pracy dla nieletnich w innych stanach, odwiedź minimalny wiek, aby pracować według stanu.