Odpowiednie dla wieku oferty dla 10-latków

Dziesięciolatki dopiero wkraczają w lata animacji i wielu uważa, że ​​nadszedł czas, aby traktować ich jak wielkiego dzieciaka. Zdecydowanie szukają większej niezależności, ale nie są wystarczająco dojrzali, by ponosić za to dużą odpowiedzialność.

Jednak 10-latkowie nie są zbyt młodzi, aby uzyskać wstęp do pracy i zarabiać trochę własnych pieniędzy. Powinno być dla nich jasne, jak będą mogli wydawać te pieniądze, a ta szkoła zawsze jest ich najwyższym priorytetem. Ale 10 to dobry wiek, by zacząć edukować dzieci o wartości pieniędzy i ile kosztuje ich koszt.

Będziesz chciał zacząć od małego i dowiedzieć się, która praca może być odpowiednia dla osobowości i dojrzałości Twojego 10-latka. O ile to możliwe, dobrym pomysłem jest okres próbny lub okres próbny. Ale jest mnóstwo zadań i zadań dorywczych, które są odpowiednie dla dzieci w tym wieku.

Większość tych miejsc pracy nie będzie miała ustalonej skali płac, więc spróbuj dowiedzieć się, jaka jest stawka w twojej okolicy dla nastolatków. Jak każda praca, im trudniejsza i czasochłonna jest praca, tym większe prawdopodobieństwo, że zapłacą lepiej.

 • 01 Pomocnik rodzica

  Podczas gdy Twoje dziecko prawdopodobnie nie zmieniło się jeszcze na rok lub dwa, aby być na tyle dorosłym, aby móc opiekować się dzieckiem bez nadzoru, bycie pomocnikiem rodziców może być świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki. Twoje dziecko może pomóc w opiece nad młodszymi dziećmi, podczas gdy rodzic jest nadal w domu, ale zajęty innymi zadaniami.

  Aby ustalić, czy Twój 10-latek jest gotowy do tej pracy, musisz upewnić się, że znasz jakąś rodzinę, której pomaga twoje dziecko, i odwiedzić dom, zanim dziecko zacznie pracę.

 • 02 Yard Praca

  Kosiarka do trawy prawdopodobnie jest trochę za duża, aby 10-latek mógł sobie z nią poradzić, ale to nie znaczy, że nie mogą pomóc na podwórku. Grabienie liści, podlewanie kwiatów i rozkładanie ściółki może być łatwo wykonane przez 10-latka, który lubi spędzać czas na świeżym powietrzu.

  Zanim zaczną się na podwórkach innych ludzi, niech dziecko zapozna się z obsługą węża ogrodowego, jak grabić liście i jak rozpoznać trujący bluszcz lub truciznę dębu, aby ludzie wiedzieli, jak je omijać.

 • 03 Dog Walker Assistant

  W zależności od dziecka, 10-latek może być w stanie chodzić z jednym psem na raz. To będzie zadanie, które będziesz chciał wypróbować z opiekunem dorosłych, aby upewnić się, że są w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli nie są wystarczająco silne lub w inny sposób nie są gotowe, mogą działać jako pomocnik psa, pomagając przy sprzątaniu psa.
 • 04 Dom lub opiekun zwierząt

  Jeśli sąsiad sądzi, że twoja rodzina dobrze wie, kto wyjdzie z miasta, twój 10-latek może być w stanie zagrać i pomóc. Karmienie psa lub kota (i upewnianie się, że mają świeżą wodę), a także zbieranie gazet lub poczty to dobra robota dla dzieci w tym wieku.

  Zanim Twoje dziecko zacznie pracę, upewnij się, że znasz dom i zwierzęta, którymi będzie się opiekowało twoje dziecko.

 • 05 Pomoc domowa

  Chociaż możesz chcieć powiązać wymagane obowiązki z dodatkiem, prawdopodobnie istnieje wiele dodatkowych obowiązków, które twoje dziecko może zrobić (i zrobi), jeśli zostanie opłacone. Często małe dzieci lubią brudzące miejsca pracy, których dorośli raczej unikają. Niektóre opcje obejmują mycie samochodu, odkurzanie, czyszczenie mebli ogrodowych i przygotowywanie potraw do gotowania (na przykład obieranie jabłek). Ponieważ Twoje dziecko jest młode, będzie potrzebowało instrukcji i indywidualnego coachingu, zanim zostanie sami, aby ukończyć tę pracę.