Najlepsze letnie oferty pracy dla 16-latków

Jeśli masz 16 lat i szukasz pracy w szkole, nie szukaj dalej niż ta lista najlepszych wakacyjnych zajęć dla dzieci w twoim wieku. Niezależnie od tego, czy jesteś wysportowany, czy jesteś osobą domową, czy ekstrawertyczką, jedno z zadań na tej liście najprawdopodobniej zetknie się z tobą. I jeśli żadna z tych prac nie jest twoją wymarzoną wakacyjną pracą , nie bój się; po starzeniu będziesz miał mnóstwo czasu na realizację tej linii. W międzyczasie sprawdź poniższe oferty.

Miejsca pracy i płaca są zmienne, zależnie od Twojej lokalizacji, stopnia trudności i czasu potrzebnego do ukończenia każdego zadania.

 • 01 Praca w handlu detalicznym

  Czy jesteś szczurem typu clotheshorse lub centrum handlowym? Czy nadal lubisz zakupy w sklepach stacjonarnych? Jeśli tak, to jesteś nie tylko niezwykły jak na swój wiek, ale również idealnie nadaje się do pracy w handlu detalicznym.

  Zazwyczaj 16-latkowie mogą zacząć pracę w sklepach detalicznych, ale przepisy różnią się w zależności od państwa. Sprawdź lokalne przepisy, aby ustalić ograniczenia wiekowe i czy potrzebujesz pozwolenia pracownika.

  Musisz także poznać godziny, w których możesz pracować jako 16-latek. Możesz być ograniczony do pracy przez określoną liczbę godzin w tygodniu pracy w zależności od Twojego wieku. Możesz także zabraniać pracy przed pewnymi godzinami rano lub po pewnych godzinach nocnych.

 • 02 Zostań ratownikiem

  Jeśli lubisz pływać, ratownik może być świetną letnią pracą. Będziesz spędzać czas na świeżym powietrzu na plaży lub przy basenie. Będziesz odpowiedzialny za upewnienie się, że wszyscy są bezpieczni w wodzie i wokół niej, więc jest to stanowisko, które wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Będziesz miał szansę zostać bohaterem, ale poniesiesz ciężar, jeśli coś pójdzie nie tak podczas twojego zegarka i nie zareagujesz na czas.

  Ze względu na poważny charakter tej pracy, potrzebujesz szkolenia i certyfikacji.

 • 03 Weź opiekę nad dziećmi

  Opieka nad dziećmi jest popularną letnią pracą do zbadania, kiedy szkoła jest poza domem. Możesz opiekować się dziećmi lub dziećmi swoich bliskich w sąsiedztwie. Możesz także dołączyć do usługi online, która pasuje do rodzin z opiekunami.

  Czerwony Krzyż oferuje zajęcia dla opiekunek do przygotowania nastolatków do opieki nad dziećmi. Zajęcia te mogą pomóc ci zareagować, gdy obserwowane dziecko ma awarię wymagającą resuscytacji krążeniowo-oddechowej lub innego manewru. Chociaż te zajęcia nie są konieczne, aby zostać opiekunem, możesz zaimponować klientom tym szkoleniem i wyróżnić się na tle konkurencji.

 • 04 Pracownik restauracji

  W zależności od przepisów prawa pracy obowiązujących na danym obszarze, możesz być legalnie zatrudniony w restauracji. Powszechne zawody w tym wieku to pracownicy fast food, stoły i hosting.

  Jednak wiele stanów zabrania nastolatkom wykonywania niebezpiecznych prac, więc jeśli praca w restauracji wykracza poza kasę lub bycie chłopcem / dziewczyną w autobusie, możesz nie kwalifikować się do tego. Prawo federalne i stanowe nakłada ograniczenia na godziny pracy nastolatków, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kiedy będziesz pracować w lecie.

  Jeśli chcesz rozpocząć zmianę we wczesnych godzinach porannych lub bardzo późno w nocy, może to być dla Ciebie niedostępne.

 • 05 Pracownik pola golfowego

  Jeśli jesteś nastolatkiem, który lubi grać w golfa, letnia praca na polu golfowym może być idealnym letnim zadaniem. Nastolatki powinny badać miejsca pracy, w których spędzają dużo czasu, aby znaleźć pracę na wakacjach, która im się spodoba. Pola golfowe wyróżniają się tym, że wiele stanów pozwala, by caddie były dość młode - nawet po połowie. Tak więc praca w polu golfowym może być właśnie dla ciebie odpowiednią pracą.