Wskazówki dotyczące znalezienia pracy dla nastolatków

Czy jesteś nastolatkiem szukającym pracy? Oto wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć poszukiwania pracy, w tym ograniczenia dotyczące miejsca i czasu, w którym możesz pracować, jak uzyskać dokumenty robocze, jeśli ich potrzebujesz, najlepsze strony dla ofert pracy, wskazówki, jak zostać zatrudnionym na pierwszym miejscu (lub druga) praca i jak uzyskać pomoc w znalezieniu pracy.

Zanim zaczniesz Teen Job Search

Zanim zaczniesz szukać pracy, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby zdecydować, co chcesz zrobić.

Nawet jeśli nie masz doświadczenia, istnieje wiele dostępnych pozycji dla nastolatków.

Zastanów się, co chciałbyś zrobić dla pracy. Na przykład, jeśli kochasz zwierzęta, skonsultuj się z miejscowymi lekarzami weterynarii, aby sprawdzić, czy są zatrudnieni. Jeśli wolisz pracować z dziećmi, skontaktuj się z lokalnym YMCA (wielu ma programy opieki po szkole i obozy letnie) lub ośrodków opieki nad dziećmi. Restauracje typu fast food i sklepy detaliczne polegają na pracownikach bez doświadczenia i chętnie szkolą nowych pracowników. Lokalne biblioteki często wynajmują nastolatków, aby pomóc odłożyć książki. Latem parki rozrywki i obozy letnie oferują różnorodne letnie zajęcia dla nastolatków.

Poświęć trochę czasu na zbadanie opcji. Pamiętaj, że Twoje pierwsze prace będą dobrą okazją, aby dowiedzieć się, co chcesz robić - a czego nie. Przejrzyj tę listę opcji pracy dla nastolatków, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju oferty pracy mogą zostać wynajęte.

Upewnij się, że twoja papierkowa robota jest w porządku. W niektórych stanach, jeśli masz mniej niż osiemnaście lat, może być konieczne uzyskanie dokumentów roboczych (oficjalnie nazywanych świadectwami zatrudnienia / wiekiem), aby legalnie móc pracować. Będziesz chciał je zdobyć z wyprzedzeniem, więc będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy, gdy zostaniesz zatrudniony.

Sprawdź opcje zleceń

Praca dla uczniów szkół średnich
Oto informacje na temat rodzajów pracy dostępnych dla uczniów szkół średnich , jak znaleźć i ubiegać się o pracę, jak napisać CV, życiorys próbki i listów motywacyjnych dla studentów, a także porady i porady dotyczące poszukiwania pracy .

Przejrzyj kiedy i gdzie możesz pracować

Ograniczenia w pracy
Istnieją przepisy ograniczające, kiedy możesz pracować i co możesz zrobić. Nastolatki zatrudnione na pozarolnicze miejsca pracy (czyli wszystko inne niż praca na roli) muszą mieć co najmniej czternaście lat.

Obowiązują również inne ograniczenia:

Jak zdobyć dokumenty robocze
W niektórych stanach, jeśli masz mniej niż osiemnaście lat, może być konieczne uzyskanie dokumentów roboczych (oficjalnie nazywanych świadectwami zatrudnienia / wiekiem), aby legalnie móc pracować. Możesz otrzymać formularz w szkole. W przeciwnym razie możesz go dostać w swoim Departamencie Pracy. Sprawdź listę Employment / Age Certification, aby zobaczyć, które wytyczne dotyczą Ciebie.

Jeśli to szkoła, skontaktuj się z biurem poradnictwa. Jeśli to Departament Pracy, sprawdź w swoim urzędzie stanowym.

Niektóre stany, na przykład Nowy Jork , mają specjalne sekcje na stronach internetowych poświęconych pracy z młodzieżą, które dostarczają potrzebnych informacji.

Sprawdź różne typy zadań

Kiedy już uporządkujesz papierkową robotę, zastanów się, co chciałbyś zrobić. Czy jesteś zainteresowany pracą z małymi dziećmi? Zapoznaj się z programami zajęć pozaszkolnych, ośrodkami opieki nad dziećmi lub wakacyjnymi pracami. A może pracujesz na plaży, na stokach narciarskich , w parku, w górach lub w innej pracy na świeżym powietrzu? Zastanów się nad pracą w muzeum, szpitalu, w zoo lub w innej organizacji związanej z twoimi aspiracjami zawodowymi.

Oto lista opcji pracy dla nastolatków . Praca, którą masz w szkole średniej, da ci wyobrażenie o tym, co możesz zrobić później. Mogą również dać ci wyobrażenie o niektórych zajęciach, których absolutnie nie chcesz robić!

Jak znaleźć pracę

Skontaktuj się ze swoim szkolnym biurem poradnictwa i zapytaj, jak mogą pomóc w poszukiwaniu pracy . Mogą mieć posty dla lokalnych firm, opiekę nad dziećmi lub inne pozycje na pół etatu.

Następnie powiedz wszystkim, że wiesz, że szukasz pracy. Porozmawiaj z nauczycielami, rodziną, trenerami, przyjaciółmi, rodzicami przyjaciół - z kimkolwiek, kogo możesz wymyślić - i poproś o pomoc. Większość zleceń znajduje się za pośrednictwem odesłań, a osoby, które znasz, chętnie pomagają.

Co powiesz na założenie własnego biznesu? Zastanów się nad własnymi umiejętnościami i zainteresowaniami, a także potrzebami lokalnej gospodarki, w której będziesz spędzać lato. Możliwe przedsięwzięcia obejmują opiekę nad dziećmi, koszenie trawników , malowanie domów, projektowanie i marketing koszulek, opiekę nad zwierzętami domowymi, podczas gdy ludzie są na wakacjach, szczegóły samochodu itp.

Online Job Searching

Rozpocznij wyszukiwanie online, odwiedzając strony poświęcone ofertom pracy dla nastolatek . Przeszukując Snagajob.com , na przykład, według typu pozycji i lokalizacji wygeneruje listę otworów. Istnieje również lista krajowych pracodawców zatrudniających pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin.

Sprawdź także listę firm, które zatrudniają uczniów szkół średnich .

Pracodawcy w takich dziedzinach, jak handel detaliczny i gastronomia często są bardzo zainteresowani zatrudnianiem nastolatków i chętnie oferują szkolenia. Wyszukaj według kategorii zainteresowań, które Cię interesują. Pozwoli to uzyskać więcej potencjalnych klientów. Tego typu pracodawcy często nie reklamują się, więc sprawdź w sklepach lub restauracjach w twoim mieście, czy mają otwory.

Nie zapomnij sprawdzić ofert pracy dla służb zatrudnienia i reklam z żądaniami pomocy w swojej gazecie. Małe gazety lokalne, takie jak " The Pennysaver", mają zazwyczaj również aukcje.

Porady dotyczące wywiadów dla nastolatek

Następnie upewnij się, że odpowiednio się ubrałeś , jesteś gotowy do wypełnienia wniosku i jesteś przygotowany na rozmowę na miejscu .

Zanim przejdziesz do swoich rozmów kwalifikacyjnych, przejrzyj te pytania i odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzi na pytania, tak abyś mógł odpowiedzieć na rozmowę kwalifikacyjną.

Przed zaakceptowaniem oferty pracy

Są dobre miejsca pracy dla nastolatków, a dla nastolatków nie są tak dobre, a nawet okropne. Zanim powiesz "tak" ofercie pracy , upewnij się, że firma jest prawidłowa. Sprawdź w Better Business Bureau, czy nie było skarg.

Należy pamiętać, że Departament Pracy ma zasady i przepisy dotyczące tego, kiedy nastolatki mogą i nie mogą pracować, a także jaki rodzaj pracy można wykonać. Upewnij się, że pracodawca przestrzega prawa.

Zdecyduj, czy jest to praca, którą naprawdę chcesz robić. Nie akceptuj tego, jeśli nie czujesz się komfortowo w pracy, w otoczeniu, z szefem lub innymi pracownikami. Jeśli to nie zadziała, pojawi się kolejna oferta. Zastanów się, czy godziny będą pasować do Twojej szkoły i harmonogramu zajęć.

Więcej wskazówek dotyczących poszukiwania pracy dla poszukujących pracy dla nastolatków