Szukanie pracy

Przewodnik krok po kroku dla pomyślnego poszukiwania pracy

Dla większości z nas szukanie pracy nigdy nie jest łatwe, bez względu na to, czy po raz pierwszy czy piąty poszukujesz nowej pracy. Jeśli czujesz się przytłoczony lub nie wiesz od czego zacząć - nie martw się. Poszukiwanie pracy jest zarówno sztuką, jak i nauką, wymagającą czasu, planowania, przygotowania i dużej siły mózgowej.

Prawdą jest, że poszukiwanie pracy może być męczącym i zniechęcającym doświadczeniem. Jeśli jednak podejdziesz do tego systematycznie, proces będzie znacznie łatwiejszy w zarządzaniu, a będziesz miał o wiele większy sukces w uzyskaniu oferty, na którą zasługujesz.

Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać szybki kurs na temat znalezienia pracy.

Strategize Your Transition

Jeśli chodzi o znalezienie pracy, każdy zaczyna gdzieś, czy właśnie skończyłeś szkołę, masz zamiar zrezygnować z lepszej możliwości lub zmiany kariery, zostałeś zwolniony lub zostałeś zwolniony . Niezależnie od okoliczności, zaplanuj swoje podejście i zadbaj o to, aby wyeliminować wszelkie potencjalne przeszkody z przodu.

Kiedy zrezygnujesz

Jeśli nie masz na to środków finansowych, nie składaj rezygnacji, dopóki nie zdobędziesz nowej pozycji (i przygotuj odpowiednie wyjaśnienie na swoją rezygnację , ponieważ prawdopodobnie zostaniesz poproszony w trakcie wywiadów). Ponadto, będziesz chciał upewnić się, że koordynujesz terminy rezygnacji i datę rozpoczęcia nowej pracy.

Kiedy zostałeś zwolniony lub zlikwidowano

Jeśli zostałeś zwolniony lub zwolniony, unikaj łączenia firmy, która pozwala ci pracować z potencjalnymi pracodawcami, chyba że jesteś pewien, że Twój menedżer dostarczy świecącego odniesienia. Prawdopodobnie miałoby to zastosowanie tylko wtedy, gdybyś został zwolniony z powodu cięć budżetowych lub restrukturyzacji firmy.

Nawet na tym wczesnym etapie zacznij tworzyć odpowiedź na jedno z najtrudniejszych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej: Dlaczego zostałeś zwolniony?

Przygotuj się, aby podzielić się swoją historią

Niezależnie od tego, dlaczego się poruszasz, opowiedz swoją historię teraz i naucz się jej na pamięć. Opowiadaj swoje tło w sposób, który jest przekonujący i przekonujący, więc jesteś gotowy, aby wyjaśnić powody znalezienia nowej pracy , w jaki sposób odnosi się ona do Twoich zawodowych celów i dlaczego najlepiej pasujesz do danej pozycji.

Określ, czego chcesz i do czego się kwalifikujesz

Zanim zaczniesz szukać pracy, musisz dowiedzieć się, jaką pozycję chcesz. Miej na uwadze konkretny tytuł, a następnie wykonaj kilka badań, aby określić słowa kluczowe, których będziesz używać, gdy zaczniesz szukać pracy.

Po rozpoczęciu poszukiwania pracy opis stanowiska, obowiązki i wymagania będą zawierały więcej informacji niż sam tytuł, ponieważ tytuły i role różnią się w zależności od firmy. Może to być pomocne ćwiczenie, aby napisać przykładowy opis stanowiska, określający Twoją idealną pozycję.

Chociaż możliwe jest zastosowanie do kilku pozycji "zasięgu", nie marnuj czasu na szukanie lub ubieganie się o pracę, której wyraźnie nie jesteś kwalifikowany. Z góry ustal , w jaki sposób zamierzasz zdecydować, do których zadań należy się kierować , a następnie aktywnie utrzymuj te parametry w pamięci podczas poszukiwania pracy.

Określ swoje osobiste i zawodowe priorytety

Określ swoje priorytety przed rozpoczęciem poszukiwania pracy. Najpierw należy sporządzić listę "koniecznych", takich jak lokalizacja firmy i czas dojazdu, pożądany zakres płac i wybór świadczeń oraz wszelkie inne czynniki, które są dla Państwa "niepodlegające negocjacjom".

Następnie przygotuj listę "ładnych do życzenia". Na przykład, czy szukasz konkretnego rodzaju kultury firmy? Czy wolisz pracować w siedzibie korporacji, na początku lub w małej firmie?

Czy chcesz pracować w małym lub dużym zespole?

Zadawanie sobie tego typu pytań (i zapisywanie odpowiedzi) przed rozpoczęciem poszukiwania pracy pomoże ci podjąć jasną i pewną decyzję, gdy już będziesz mieć ofertę pracy.

Oczyść swoją obecność online

Ważniejsze niż kiedykolwiek jest odświeżenie zadań i działań mediów społecznościowych w zakresie poszukiwania pracy. Potencjalni pracodawcy mogą używać Googlowania i szukania na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Snapchacie.

Zasadniczo zaleca się, aby wszystkie profile w mediach społecznościowych były jak najbardziej prywatne podczas poszukiwania pracy. Jedynym wyjątkiem jest jednak LinkedIn. Twój profil na LinkedIn powinien zawierać profesjonalny strzał głową i być na bieżąco z najnowszymi doświadczeniami i kwalifikacjami. Poświęć czas na napisanie interesującego podsumowania, które zwróci uwagę menedżerów zatrudniających.

Przygotuj swoje CV i list motywacyjny

Powinieneś mieć "master" wersję swojego CV sfinalizowanego, sformatowanego i sprawdzonego przed rozpoczęciem poszukiwania pracy.

Będziesz mógł dostosować go podczas poszukiwania pracy, aby podkreślić i podkreślić różne doświadczenia lub kwalifikacje w zależności od specyfiki różnych stanowisk, o które się ubiegasz.

Podpowiedź: zapoznaj się z przykładami najlepszych CV, aby rozpocząć lub odświeżyć swoje CV.

Chociaż list przewodni jest trudniejszy w przygotowaniu, ponieważ powinien być spersonalizowany pod kątem każdej pracy, do której się aplikujesz, sprawdź, co dołączyć do listu motywacyjnego i dowiedz się, co możesz napisać z wyprzedzeniem, i co musisz dostosować, gdy zacznij stosować się do zadań.

Sięgnij teraz do referencji

Większość zleceń, o które się ubiegasz, wymaga podania od trzech do czterech profesjonalnych referencji, które mogą poświadczyć twoje kwalifikacje . Nie chcesz się wynurzać, aby dotrzeć do tych osób, albo, co gorsza, przesłuchać je przez zaskoczenie. Zamiast tego skontaktuj się z nimi z wyprzedzeniem i daj im znać, że chcesz ich użyć jako punktu odniesienia .

Eksploruj (i rozszerzaj) swoją sieć

Praca w sieci może być naprawdę skutecznym sposobem wylądowania, jeśli zostanie wykonana prawidłowo.

Twoja "sieć" może obejmować byłych kolegów, menedżerów, klientów, absolwentów ze swojej macierzystej uczelni, przyjaciół lub znajomych przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów lub każdego z "społeczności", do której należysz.

Chociaż rzeczywiste połączenia są kluczowe, przeglądaj znajomych z Facebooka i kontakty z LinkedIn, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć osoby pracujące w Twojej branży lub w firmie, w której chcesz pracować.

Jeśli masz wrażenie, że wyczerpałeś sieć, poświęć trochę czasu, aby ją rozwinąć. Ponieważ masz większe szanse na zatrudnienie, jeśli masz połączenie z firmą, do której się ubiegasz, poświęcenie godziny lub dwóch na jej rozszerzenie może być o wiele bardziej wartościowe niż użycie tego czasu do zastosowania do losowych zadań.

Możesz rozszerzyć swoją sieć zarówno w trybie online, dodając znajomych i połączenia, jak i offline, uczestnicząc w wydarzeniach branżowych, takich jak konferencje lub targi, lub biorąc udział w wydarzeniach związanych z networkingiem kariery .

Rozpocznij wyszukiwanie i ubieganie się o pracę

Tak więc określiłeś pozycję, którą chcesz, oraz kluczowe słowa kluczowe, których użyjesz, aby ją znaleźć. Szorujesz swoją obecność w Internecie. Twoje referencje są uporządkowane i oczekują od pracodawców. Twoje CV jest gotowe i napisałeś kilka materiałów do integracji z listem motywacyjnym, który dostosujesz, gdy znajdziesz jakieś potencjalne opcje pracy. Teraz nadszedł czas, aby znaleźć i ubiegać się o te prace.

Istnieje wiele miejsc, w których można szukać pracy. Strony takie jak Monster.com, Indeed.com, Dice.com i CareerBuilder.com są jednymi z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych miejsc pracy . LinkedIn może również być świetnym miejscem do wyszukiwania ofert pracy i może pokazać Ci, czy masz jakieś powiązania w firmach, które zatrudniają.

Craigslist jest również solidną opcją, szczególnie jeśli znajdujesz się w miejskiej lokalizacji, ale szukaj w "Jobs", a nie "Gigs", chyba że szukasz pracy krótkoterminowej lub tymczasowej. Jeśli mieszkasz w mniejszym lub bardziej wiejskim miasteczku, prawdopodobnie lokalna gazeta wymieni także oferty pracy w najbliższej okolicy.

Ponadto, niszowe witryny, które wymieniają konkretne typy zadań, są kolejnym wspaniałym źródłem. Istnieje wiele rodzajów miejsc pracy związanych z branżą; po prostu Google "[Twoja branża] ofert pracy", aby rozpocząć.

Wreszcie, jeśli wiesz, że chcesz pracować dla określonej firmy , poszukaj ofert pracy bezpośrednio na ich stronie internetowej. Być może będziesz musiał wykonać pewne kopanie, ale większość firm wymienia zadania na stronie "Kariery" lub "Możliwości", które można znaleźć w stopce strony.

Należy pamiętać, że obecnie większość wniosków o pracę to aplikacje online , więc należy przesłać cyfrową wersję listu motywacyjnego i wznowić. Używaj działającego (i profesjonalnego) adresu e-mail do korespondencji związanej z wyszukiwaniem pracy.

Ustaw cele i uzyskaj porządek

Poszukiwanie pracy to męczący proces, który łatwo wypalić. Ustal sobie rozsądne, osiągalne cele. Możesz na przykład ubiegać się o dziesięć miejsc pracy tygodniowo. Następnie odłóż na bok czas na ukończenie tych celów. Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu, np. Wstać o godzinę wcześniej lub skorzystać z przerwy na lunch, aby szukać pracy.

Uporządkuj swoje postępy w poszukiwaniu pracy i zanotuj, które zadania złożyłeś i kiedy, abyś mógł podjąć odpowiednie działania.

Wskazówka: skorzystaj z tych sześciu prostych wskazówek, aby zmaksymalizować wydajność poszukiwania pracy .

Przygotuj się na wywiad

Następnym krokiem w wylądowaniu jest acing your interview . Możesz odbyć kilka rund rozmów kwalifikacyjnych, zwykle rozpoczynając od rozmowy telefonicznej, a następnie przeprowadzić wywiady osobiste. Nigdy nie należy ryzykować rozmowy kwalifikacyjnej "po prostu uskrzydlając". Poważnie potraktuj przygotowania do rozmowy i upewnij się, że:

Przygotuj się na rozmowę telefoniczną

Aby przeprowadzić wywiad telefoniczny , odłóż na bok przynajmniej 45 minut spokojnego, nieprzerwanego czasu. Przygotuj swoje CV i list motywacyjny wydrukowane lub otwarte na komputerze w celach informacyjnych. Pamiętaj, aby odebrać połączenie gdzieś z doskonałą obsługą komórkową. Jeśli go masz, preferowana jest linia stacjonarna dla optymalnej jakości dźwięku.

Przygotuj się na wywiad w osobowości

W przypadku wywiadu osobistego przyjdź 10 minut wcześniej z wydrukowanym listem przewodnim i wznów. Pamiętaj, aby ubierać się, aby zaimponować i wyrazić uprzejmy i profesjonalny entuzjazm dotyczący stanowiska i firmy.

Poświęć czas na podziękowanie

Pamiętaj, aby poświęcić czas na kontakt po rozmowie z podziękowaniem lub e-mailem potwierdzającym zainteresowanie pracą i firmą.

Ocenianie ofert pracy

Z ofertami pracy w ręku, nadszedł czas, aby ocenić swoje opcje . Spójrz na swoją oryginalną listę "must-have" i "nice-to-have" i zobacz, gdzie pasują oferty. Należy wziąć pod uwagę czynniki praktyczne, takie jak wynagrodzenie, świadczenia , czas urlopu, kultura korporacyjna , dojazdy do pracy, a także postawy i osobowości osób, z którymi pracujesz.

Jeśli utkniesz, zrób listę plusów i minusów - i upewnij się, że słuchasz swoich jelit , aby wybrać najlepszą dla ciebie pracę .