Dowiedz się, jak poprosić o skierowanie do pracy

Odwołanie do pracy może być najlepszym sposobem, aby zwrócić uwagę na swoje CV od menedżera ds. Zatrudnienia, gdy starasz się o pracę. Gdy otrzymasz skierowanie do stanowiska i wspominasz o tym w swoim liście przewodnim, masz wbudowane zalecenie dotyczące pracy w pierwszym akapicie.

Jeszcze lepiej, gdy osoba, która poleca ci pracę, może poświęcić kilka minut, aby osobiście wspomnieć o tym menedżerowi ds. Zatrudnienia.

Chris Forman, CEO, StartWire, mówi: "Rekomendacje są pierwszym źródłem zatrudnienia w korporacyjnej Ameryce.

I nie bez powodu. Badania pokazują, że "skierowanie" oznacza nie tylko dłuższe zatrudnienie, ale także lepsze wyniki w długim okresie. Za każdym razem, gdy twoja aplikacja jest oznaczona jako "skierowanie", masz szansę na dostanie się do wywiadu. Uzyskanie tego oznaczenia jest łatwiejsze niż myślisz ... często wystarczy telefon lub e-mail do HR lub menedżera ds. Zatrudnienia ".

Jak uzyskać skierowanie do pracy? Jaki jest najlepszy sposób, aby poprosić kogoś o odesłanie Cię do pracy w firmie? Zacznij od sprawdzenia połączeń w firmie na LinkedIn. Wyszukaj według nazwy firmy, a następnie kliknij interesującą Cię firmę. Zobaczysz listę kontaktów w swojej sieci, którzy mogą być w stanie Ci pomóc.

Jeśli jesteś absolwentem college'u, skontaktuj się z biurem kariery, aby dowiedzieć się, czy mogą skontaktować cię z absolwentami, którzy pracują w firmie, którą jesteś zainteresowany.

Najlepszym typem skierowania do pracy jest skierowanie pracownika. Jednak klienci, dostawcy i inne osoby związane z firmą mogą również być w stanie pomóc.

Jak poprosić o skierowanie do pracy

Jaki jest najlepszy sposób, aby poprosić o skierowanie? Możesz poprosić o skierowanie, wysyłając staromodny list, wiadomość e-mail lub wiadomość w serwisie społecznościowym, takim jak LinkedIn lub Facebook.

Lepiej zapytać na piśmie, w dowolny sposób, niż przez telefon. W ten sposób potencjalny polecający ma czas na przemyślenie, czy i jak mogą polecić ci pracę. Łatwiej też odmówić pisania niż podczas rozmowy telefonicznej.

Czego nie powiedzieć, gdy pytasz: Kiedy prosisz kogoś o odesłanie, nie pytaj "Czy możesz napisać list referencyjny dla mnie?" lub "Czy możesz mnie polecić?" Prawie każdy może napisać list lub powiedzieć, że cię poleci.

Co powiedzieć, gdy pytasz: Problem może być tym, co mówią. Zamiast tego zapytaj: "Czy czujesz, że znasz moją pracę na tyle dobrze, aby polecić mi pracę w twojej firmie?" lub "Czy uważasz, że możesz dać mi skierowanie?" W ten sposób Twój polecający ma wyłączone, jeśli nie są wygodne, zapewniając skierowanie dla Ciebie i możesz być pewny, że ci, którzy powiedzą "tak", będą entuzjastycznie nastawieni do twoich osiągnięć i napisz list pozytywny lub poprą cię mocno.

Szczególnie, gdy nie znasz osoby, o którą pytasz bardzo dobrze, lub jeśli nie znają jej bieżącej historii pracy, zaoferuj dostarczenie zaktualizowanej kopii CV oraz informacji o twoich umiejętnościach i doświadczeniach, aby referencyjny dostawca aktualne informacje do pracy.

Programy skierowań pracodawców

Nie wstydź się pytać. Osoba, która ci się powołuje może być w stanie zarobić dodatkowe pieniądze, jeśli jesteś zatrudniony. Wielu pracodawców prowadzi programy skierowań pracowniczych, które zapewniają premie za skierowanie kandydatów do pracy. Jeśli jesteś silnym kandydatem, jest to sytuacja korzystna dla wszystkich. Dostajesz pracę, pracodawca dostaje najwyższej klasy nowego pracownika, a pracownik, który polecił ci dostać bonus.

Przykłady listów polecających

Nie wiesz, jak poprosić o skierowanie? Przejrzyj przykłady listów polecających w trybie online, aby uzyskać sugestie dotyczące prośby o skierowanie, skorzystanie z rekomendacji w listach motywacyjnych i podziękowania za skierowanie do pracy .

Gdzie znaleźć ludzi, którzy mogliby Cię polecić

Istnieją również inne strony internetowe, z których możesz korzystać, oprócz LinkedIn, aby łatwo znaleźć swoje połączenia w firmach:

StartWire pomaga w otwarciu profesjonalnych połączeń .

Możesz użyć tej strony, aby poprosić znajomych z Facebooka lub LinkedIn o pomoc w tej pracy. Po wyszukaniu zleceń możesz zobaczyć połączenia, które masz w firmach, a następnie wysłać im wiadomość, aby sprawdzić, czy mogą pomóc.