Porady na temat rozmów o interesach w branży muzycznej

Oto jak wyróżnić się z tłumu w tym konkurencyjnym przemyśle

Nareszcie: Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną o pracę w branży muzycznej ! Jeśli uderzałeś chodnikiem, próbując dostać się do drzwi muzycznych, to wiesz, jak silna może być konkurencja dla tych pozycji. Jak możesz upewnić się, że jesteś kandydatem, który najbardziej błyszczy podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej?

Zaaprobuj te pięć muzycznych rozmów biznesowych w pamięci.

 • 01 Bądź jasny o swoich celach

  Nie wchodź na rozmowę i mów: "Nie dbam o to, co robię, tak długo, jak w muzyce". Może się tak zdarzyć, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz i uczysz się lin, ale nie jest to wygrywająca odpowiedź podczas rozmowy kwalifikacyjnej o określone stanowisko.

  Zamiast tego przygotuj się do dyskusji, dlaczego chcesz mieć określone stanowisko i dlaczego jesteś idealną osobą do wykonania tej pracy. Czy pracujesz z kimś, kto przeszedł do wielkich rzeczy? Jakie wyjątkowe doświadczenie przynosisz do stołu. Upewnij się, że potrafisz jasno wyrazić, co Cię interesuje w tej konkretnej pracy i dlaczego chcesz przyćmić innych kandydatów.

 • 02 Bądź punktualny, punktualny, punktualny

  Innymi słowy, bądź na czas . Nie ma się co martwić o żadną rozmowę o pracę, ale jakoś tak naprawdę trzeba mówić o pracach z branży muzycznej.

  Percepcja, że ​​biznes muzyczny jest tak wyluzowany, że pojawienie się na czas nie jest ważne, jest zła. Osoby, które przeprowadzają wywiady w sprawie pracy muzycznej, chcą, aby ktoś chętny do pracy, a nie ktoś, kto uważa, że ​​zdobycie pracy w branży muzycznej jest jak zarabianie na imprezę.

  Zrób wszystko, aby przekonać potencjalnego pracodawcę, że chcesz zwijać rękawy i wkładać godziny. Jednym z najprostszych sposobów na to jest być na tyle profesjonalnym, aby być gotowym i czekać, gdy zaplanowany czas wywiadu toczy się.

 • 03 Ubierz część

  To jedno z najtrudniejszych pytań na temat rozmowy kwalifikacyjnej w branży muzycznej: Jak się ubrać? Konwencjonalna mądrość dyktuje konserwatywny strój, ale to jest, jeśli przeprowadzasz wywiady w banku lub biurze prawnym. Czy możesz być swobodnie ubrany jak muzycy, których widzisz na scenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę w przemyśle muzycznym?

  Jako ogólną zasadę, zdecyduj się na przebieranie się w porównaniu do ubierania. Jeśli "jest to miejsce pracy dla dżinsów i t-shirtów", pytanie nęka cię, idź na business casual. Jeśli pytanie "czy potrzebuję spódnicy / krawata / garnituru" to pytanie, które Ci się podoba, idź tą drogą. Lepiej być przesadnie ubranym i wyglądać na bardzo entuzjastycznie niż wyglądać na niedoświadczonego i wyglądać, jakbyś nie traktował wywiadu poważnie.

 • 04 Przygotuj się na rozmowę o muzyce

  Pokaż, jak możesz uzyskać szczegółowe informacje o swoich ulubionych rzeczach. Oczywiście, w wielu muzycznych dziełach, muzyka, którą kochasz najbardziej, niekoniecznie jest tym, z czym będziesz pracować, ale pokazanie entuzjazmu dla ciebie muzyka jest umiejętnością pracy, kropka. Pokazanie, że uwielbiasz go wystarczająco, aby się o tym kształcić, to jeszcze większa umiejętność.

  Jeden ważny punkt do zapamiętania: jeśli praca jest specyficzna dla gatunku, dowiedz się czegoś o tym gatunku, nawet jeśli nie jest to twoja ulubiona. Pokaż, że rozumiesz głównych artystów i trendy tego gatunku . Nadal możesz rozmawiać o innej ulubionej muzyce, ale nie wchodź do firmy PR, która mówi o tym, jak kochasz wszystkie rodzaje muzyki, ale kraj. Jeśli to prawda, i tak nie będziesz najlepszym kandydatem do tej pracy i prawdopodobnie będziesz szukał okazji gdzie indziej.

 • 05 Poznaj firmę

  Wylądowałeś na wywiadzie w Label X? Nie wchodź do tego wywiadu i powiedz "teraz, kto wydaje wydanie Label X?" Dowiedz się, z kim firma współpracowała w przeszłości, jakie były ich największe sukcesy, rodzaj pracy, jaką wykonują, i tak dalej, i tak dalej.

  Twój ankieter będzie chciał wiedzieć, że wykonałeś swoją pracę domową, a następnie niektóre, więc spróbuj wyjść poza kilka pierwszych wyników wyszukiwania online. Najlepiej byłoby, gdybyś porozmawiał z kimś, kto już tam pracuje, ale nie zawsze jest to możliwe.

  Jednym ze sposobów, aby pochwalić się swoją wiedzą, jest wymyślenie kilku pytań na temat firmy i zadawanie pytań podczas odpowiedzi na część wywiadu.