Dowiedz się, jak samodzielnie promować swoją muzykę

Nowe obrazy

Jeśli nie masz za dużo pieniędzy z wytwórni, umiejętność samodzielnego promowania muzyki jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie możesz mieć. Kiedy nie masz pieniędzy na zatrudnianie pracowników PR do prowadzenia kampanii medialnych , musisz upewnić się, że ludzie wiedzą o muzyce, którą tworzysz. Rozpoczęcie może być jednak trochę przytłaczające. Te kroki pomogą ci zacząć od właściwej stopy, aby upewnić się, że wszyscy właściwi ludzie stoją i zwracają na ciebie uwagę.

Zidentyfikuj swoje cele

Kiedy masz zamiar promować swoją muzykę, nie próbuj zasłaniać zbyt wiele ziemi naraz. Spójrz na sposób, w jaki promowani są więksi artyści - mają konkretne kampanie promujące określone rzeczy, takie jak nowy album lub trasa koncertowa. Wybierz jedną rzecz do promowania, na przykład:

Kiedy już wiesz, co promować, będziesz w stanie wytyczyć sobie jasne cele, np. Jeśli chcesz promować swoją stronę, Twoim celem jest przyciągnięcie ruchu do witryny. Mając na uwadze te cele, łatwiej będzie znaleźć pomysły na promocję, a będziesz w stanie lepiej ocenić sukces swoich promocji.

Kieruj na właściwą publiczność

Mając na uwadze cel promocyjny, dowiedz się, kto jest właściwą grupą docelową Twojej kampanii. Jeśli masz koncert, to właściwą publicznością do promocji są lokalne publikacje drukowane i stacje radiowe w mieście, w którym odbywa się Twój program. Jeśli masz singiel z limitowanej edycji, Twoi główni odbiorcy to lista mailingowa zespołu oraz media.

Docieranie do właściwych odbiorców jest szczególnie ważne, jeśli masz ograniczony budżet. Nie marnuj czasu i pieniędzy, aby miasto X wiedziało o nadchodzącym programie w mieście Y lub popularnym magazynie o nowym albumie hip hopowym.

Masz pakiet promocyjny

Podobnie jak przy wysyłaniu demo do wytwórni , aby samodzielnie promować swoją muzykę, potrzebujesz dobrego pakietu promocyjnego .

Twoja paczka powinna mieć:

Znajdź swoją niszę

Smutną prawdą jest to, że każdy pisarz, stacja radiowa, strona internetowa lub fan o to chodzi, prawdopodobnie próbuje być bombardowany informacjami z innych muzycznych nadziei. Jesteś powodem, by się wyróżniać. Postaraj się znaleźć coś, co sprawi, że ludzie będą bardziej ciekawi Ciebie - daj im powód, by chcieć więcej wiedzieć. Bycie nieuchwytnym sprawiło cuda Belle i Sebastianowi na początku ich kariery, a ludzie piszą o Marilyn Manson za to, że, no cóż, Marilyn Manson. Nie musisz wymyślać ogromnej, wyliczonej osoby, ale dajesz ludziom powód do sprawdzenia swojego programu lub płyty CD, zanim inni będą mogli tylko pomóc.

Bribe 'Em

Innym sposobem wyróżnienia się z tłumu jest zwykły, darmowy materiał. Nawet ludzie prasowi i szefowie wytwórni uwielbiają zdobywać coś za nic, a doprowadzicie fanów do szału (i zdobędziecie nowych fanów), rozdając je.

Jakieś pomysły:

Branding

Wymień tam swoje nazwisko. Przygotuj naklejki, plakietki, zapalniczki lub cokolwiek innego, o czym możesz pomyśleć, wliczając nazwę twojego zespołu. Następnie zostaw rzeczy, gdzie tylko możesz. Przekaż je w swoich ulubionych klubach, zostaw je w sklepie z pamiątkami, plakaty na lekkich stanowiskach - idź do niego. Wkrótce twoje imię będzie znane ludziom, nawet jeśli nie wiedzą dlaczego, i kiedy zobaczą twoje imię w gazecie reklamującej nadchodzące show, pomyślą "hej ... znam to imię, zastanawiam się, co to jest wszystko o.."

Śledź swoje kontakty

W trakcie wszystkich tych kroków istnieje duże prawdopodobieństwo, że po drodze natkniesz się na wiele nowych kontaktów. Niektóre z tych kontaktów będą ludźmi z branży, a niektórzy będą fanami. Nigdy nie trać kontaktu. Przechowuj bazę danych na komputerze dla osób z branży, które spotkałeś i innej bazy kontaktów fanów. Te bazy danych powinny być pierwszym portem na Twoją kolejną kampanię promocyjną - i te bazy danych powinny zawsze rosnąć. Nikogo nie wyłączaj, nawet jeśli nie otrzymasz od nich wiele informacji zwrotnych. Nigdy nie wiesz, kto da ci przerwę, której potrzebujesz.

Wiedzieć, kiedy działać na małą skalę

Ten krok wiąże się z ukierunkowaniem na właściwych odbiorców i określeniem twoich celów - możesz zaoszczędzić wiele czasu obracając kołami, utrzymując małe rzeczy w niewielkim stopniu. Podczas gdy zawsze przydatne jest informowanie innych osób o tym, co dzieje się w Twojej karierze, ten gość z Rolling Stone nie musi wiedzieć za każdym razem, gdy twój zespół gra półgodzinny zestaw w lokalnym klubie, zwłaszcza jeśli lokalna prasa Naprawdę nie dałem ci jeszcze dużego zasięgu. Gdy zaczynasz, najprostszym miejscem do rozpoczęcia buzz jest Twoja okolica. Zbuduj małe rzeczy, aby dostać się do większych rzeczy.

Ale wiedz, kiedy zacząć działać

Czasami prawdziwa jest większa kampania. Idź naprzód pełną prędkością, gdy masz coś dużego warzenia, np .:

Tego rodzaju wiadomości wymagają kontaktu z mediami i osobami, z którymi chcesz pracować, takimi jak wytwórnie, agenci, menedżerowie itd.

Znajdź PRAWDZIWĄ niszę

Jak już wspomniano, znalezienie twojej niszy jest pomocne w zauważaniu. Jest jednak jedno zastrzeżenie - upewnij się, że jesteś zauważony z właściwych powodów. Na pewno zwrócisz uwagę na złe, nieprofesjonalne zachowanie, ale problem polega na tym, że twoja muzyka nie będzie tym, o czym wszyscy mówią - i czy nie tak naprawdę chcesz być rozpoznawana? Nie rób sobie krzywdy samopromowania sobie złego przedstawiciela. Zamiast tego upewnij się, że dostałeś uwagę na swój talent. Nie bądź fałszywy. Jeśli nie masz pewności, jaka jest nisza, nie naciskaj tego. Bądź wierny sobie i swojej muzyce.

Rozwijaj swoją bazę danych

Poza utrzymywaniem śladów kontaktów, nie obawiaj się pomóc w rozbudowie bazy danych poprzez dodanie do listy "wymarzonych" kontaktów. Czy jest jakiś agent, którego chcesz zwrócić na siebie uwagę? Następnie umieść je na swojej liście mailingowej lub liście mailingowej, gdy będziesz mieć coś do przekazania. Niech wiedzą, że nadal pracujesz i nadal budujesz swoją karierę - wkrótce mogą pukać do twoich drzwi.

Weź głęboki oddech

Dla wielu ludzi pomysł samodzielnego promowania swojej muzyki wśród fanów jest łatwy, ale pomysł powołania prasy jest wręcz przerażający. Zrelaksować się. Oto prawda - niektórzy ludzie, których nazywasz, będą mili, niektórzy nie. Niektóre osoby nigdy nie zwrócą Twoich połączeń ani wiadomości e-mail. Niektórzy będą. Nie powinieneś brać tego osobiście. Na pewno nie powinieneś się bać próbować. Zakrywanie zespołów jest zadaniem mediów muzycznych - oczekują od ciebie wiadomości. Nie zniechęcaj się przez kogoś, kto jest niegrzeczny, lub ktoś, kto jest grzeczny, ale nadal mówi "nie". Nie zapisuj ich. Następnym razem możesz usłyszeć "tak".