Praca z rekruterami

Co to jest rekruter - naprawdę?

Rekrutacja jest słabo poznanym zawodem (czasami nawet przez tych, którzy nazywają siebie rekruterami). Istnieje kilka rodzajów rekruterów, ale mechanika i psychologia rekrutacji są takie same.

Firmy rekrutujące są zatrudniane przez firmę w celu znalezienia i zakwalifikowania nowych pracowników do organizacji. Rekruterzy zewnętrzni są zlecani przez firmę w tym samym celu.

Istnieje kilka różnych typów rekruterów zewnętrznych, ale główna różnica między nimi polega na tym, w jaki sposób są one rekompensowane.

Obydwaj rekruterzy zewnętrzni są opłacani przez firmę zatrudniającą, ale rekruterzy zatrzymani zazwyczaj mają "wyłączność" w firmie. Są oni opłacani z góry z góry za zapłatę salda po zakończeniu wyszukiwania. Zatrzymani rekruterzy są zazwyczaj wykorzystywani na stanowiskach kierowniczych.

Rekruterzy na czas określony zazwyczaj nie mają wyłącznej relacji z firmą. Są oni opłacani tylko wtedy, gdy firma zatrudnia kandydata odkrytego dzięki ich staraniom. (Większość rekruterów zewnętrznych należy do tej kategorii).

W mojej pracy przeprowadzam wywiady z umiejętnościami i często pytam o rekruterów przez osoby poszukujące pracy. To są komentarze i pytania, które słyszę najbardziej.

Istnieją różne przyczyny powyższych sytuacji, ale wiele z nich sprowadza się do jednej kwestii: pieniędzy. Aby pomyślnie pracować z rekruterami, musisz najpierw zrozumieć, że nie działają one dla ciebie, poszukującego pracy, ale dla firmy.

To firma płaci swoje opłaty. Jest to firma, którą ostatecznie muszą usatysfakcjonować, jeśli mają otrzymać wynagrodzenie za całą ciężką pracę.

Rekruterzy będący osobami trzecimi otrzymują zwykle rekompensatę w wysokości 20-30% lub więcej pierwszego roku przyznanego kandydata. (Jeśli osoba poszukująca pracy mogłaby zapłacić rekruterowi 10 000-25,000 USD za znalezienie pracy, osoba poszukująca pracy może odciąć uwagę od rekrutera).

Członkowie firmy chcą zaspokoić swoje potrzeby rekrutacyjne. W końcu płacą dobrze, aby je poznać. Jeśli firma rekrutująca zbombardowała firmę życiorysami osób, które nie kwalifikują się do tej pracy, stracą pracę, gdy firma będzie wypełniać zadania.

Nie bierz tego osobiście. Jeśli pasujesz do pracy, do której aktywnie rekrutują, możesz założyć się, że rekruter zrobi wszystko, co w jego mocy, aby upewnić się, że został pomyślnie zatrudniony przez firmę.

Możesz określić, czy Twój rekruter jest doświadczonym profesjonalistą, czy amatorem. Doświadczony rekruter zawsze otrzyma informację zwrotną od firmy po przeprowadzeniu wywiadu. Rekrutujący nie będzie nadal wysyłał kandydatów do firmy klienta, nie wiedząc, dlaczego te, które już wysłała, nie powiodły się.

Bez takich krytycznych opinii rekruter nie ma możliwości dowiedzenia się, gdzie działania rekrutacyjne są niewystarczające.

Rekrutujący potrzebuje tej informacji zwrotnej, aby mogła lepiej wysłać odpowiednich kandydatów.

Znakiem amatora - lub rybaka - jest rekruter, który nie robi nic oprócz zbierania życiorysów, bez żadnego widocznego celu. Jeśli skontaktujesz się z rekruterem i poprosisz o przesłanie CV, nie obawiaj się zadawać pytań o to, dlaczego chce je zobaczyć. Chciałbym zadać następujące pytania.

Jeśli rekruter kiedykolwiek skontaktuje się z tobą i poprosi o CV, zanim dowie się czegoś o twoim profesjonalnym doświadczeniu, nie wysyłaj go. Twoje CV może wylądować w miejscach, w których tego nie chcesz. Profesjonalny rekruter, choć pracuje dla firmy klienta, a nie dla ciebie, będzie chciał zapewnić, że jesteś "dobrym" kandydatem.

Będzie zadawał pytania takie jak te.

Profesjonalny rekruter będzie chciał wiedzieć, że nie tylko wykonała dobrą robotę dla klienta, ale także dbała o twoje najlepsze interesy. (Kiedy rekrutowałem większość moich poleconych pochodziła od zadowolonych kandydatów, których traktowałem z szacunkiem).

Przekazałem im również dzięki uprzejmości komunikację , nawet jeśli nie byłem w stanie umieścić ich w nowej pracy z tego czy innego powodu.

Zrozumienie swojego rekrutera i upewnienie się, że Cię rozumieją, jest pierwszym krokiem do pomyślnego znalezienia nowej pracy przez rekrutera.

-------------------------------------------------- ------------------------------

Fakty i fikcja związana z pracą