Jak przygwoździć ostateczną rozmowę o pracę

Strategie przygotowania do zamknięcia transakcji

Ostateczna rozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim krokiem w procesie rozmowy kwalifikacyjnej i ostatnim, jaki będziesz mieć, zanim dowiesz się, czy dostaniesz ofertę pracy .

Przed ostatnią rozmową możesz mieć wstępny wywiad telefoniczny i jedno lub więcej wywiadów osobistych . Twoja ostatnia rozmowa kwalifikacyjna jest ostatnią szansą, aby wywrzeć silne wrażenie na pracodawcy, zanim wybierze między tobą a, zazwyczaj, małą pulę innych najlepszych kandydatów.

Ostateczny proces rozmowy kwalifikacyjnej

W zależności od poziomu stanowiska, ostateczna rozmowa może zostać przeprowadzona przez członka (lub członków) kierownictwa wyższego szczebla firmy lub, jeśli jest to mała firma, przez dyrektora generalnego.

Czasami rozmowa będzie prowadzona przez tę samą osobę, która przeprowadziła twoje inne wywiady. W ostatnim wywiadzie prawdopodobnie spotkasz wiele osób w biurze, w tym potencjalnych współpracowników, i możesz nawet przeprowadzić wiele wywiadów z tymi pracownikami. Oto kilka końcowych wskazówek dotyczących przygotowania:

Nie zakładaj, że masz pracę

Podczas gdy powinieneś być dumny z tego, że dotarłeś tak daleko w procesie rozmowy kwalifikacyjnej, zwykli rozmówcy popełniają błąd podczas ostatniego wywiadu, zakładając, że jest to załatwione i że to spotkanie jest formalnością. Nadal musisz przedstawiać się jako najlepsza osoba do pracy bez pozorowania arogancji. Nie bądź zbytnio zbytnio wygodna, ani nie stój w miejscu, szczególnie jeśli środowisko i osoba przeprowadzająca rozmowę wydają się bardziej zrelaksowane.

Traktuj ten wywiad z taką samą powagą i profesjonalizmem jak podczas poprzednich spotkań i nadal sprzedawaj siebie jako właściwy wybór do tej pracy.

Przejrzyj poprzednie wywiady

Pomyśl o tym, o czym już rozmawiałeś i masz te dane na wyciągnięcie ręki. Osoba przeprowadzająca rozmowę może poruszyć tematy z wcześniejszych rozmów i jeśli potrafisz skutecznie reagować, demonstruje twoją uwagę na szczegóły i pozwala ci rozwinąć lub zmienić wszystko, co wcześniej powiedziałeś.

Jeśli jednak masz jakiekolwiek obawy dotyczące posunięcia się do przodu, nie jest to odpowiedni moment, aby je wypowiedzieć. Postępuj zgodnie z tymi samymi wytycznymi, których przestrzegałeś podczas całego procesu rozmowy kwalifikacyjnej:

Po ostatnim rozmowie kwalifikacyjnej
Nie spodziewaj się od razu usłyszeć i nie wpadaj w panikę, jeśli nie skontaktujesz się natychmiast po rozmowie.

Firmy potrzebują czasu, aby podjąć ostateczne decyzje, przygotować pakiet ofert pracy dla zwycięskiego kandydata i poinformować pozostałych kandydatów, że nie zostali wybrani. Jeśli minął tydzień i nadal nie słyszysz, skontaktuj się ze swoim przedstawicielem w firmie.