Przykładowa lista referencyjna dla zatrudnienia

Jeśli musisz podać referencje potencjalnemu pracodawcy, najlepszym sposobem na to jest utworzenie listy, którą możesz udostępnić. Strona referencyjna to lista twoich referencji. Zazwyczaj pracodawcy proszą o trzy referencje, ale ta liczba może się różnić.

Nie dołączaj listy do swojego CV . Utwórz osobną listę, którą możesz przesłać z aplikacją o pracę, jeśli jest wymagana, lub przekazać menedżerowi ds. Zatrudnienia.

Poniżej znajduje się przykładowa lista referencyjna, którą można przekazać pracodawcom na ich prośbę o listę referencyjną. Jak również znaleźć informacje na temat uzyskiwania pozwolenia na skorzystanie z referencji, kiedy dostarczyć pracodawcy referencje i co należy umieścić na liście referencyjnej.

Co uwzględnić na liście referencyjnej

Pamiętaj, aby podać pełne dane kontaktowe każdego z Twoich referencji. Podaj swoje pełne imię i nazwisko, tytuł i firmę oprócz adresu ulicy, telefonu i adresu e-mail. Jeśli dana osoba woli używać listów po-nominalnych (doktorat, MD, CPA itp.) Lub tytułu (Pan, Pani, Pani), należy podać je z ich nazwiskiem.

Podwójne sprawdzenie, aby upewnić się, że informacje są aktualne oraz czy ich nazwy są poprawne. ( LinkedIn może być pomocnym źródłem do potwierdzania tytułów stanowisk, pisowni i innych szczegółów). Sprawdzaj swoją listę tak dokładnie, jak sprawdzasz swoje CV i list motywacyjny. Nie chcesz podawać adresu e-mail z literówką lub numerem telefonu, który nie ma cyfry.

Bądź konsekwentny z formatowaniem i pamiętaj o podaniu tych samych informacji dla każdego odwołania. (To znaczy, nie podawaj adresu ulicznego dla niektórych odniesień i pomiń go dla innych.) Dodaj własne imię i nazwisko oraz dane kontaktowe u góry listy referencyjnej. Oprócz tego należy umieścić tytuł "References" lub "References for Jane Doe" na górze strony, aby było jasne, jakie informacje znajdują się na stronie.

Jeżeli osoba przeprowadzająca wywiad nie określi liczby potrzebnych referencji, należy dążyć do tego, aby podzielić się od trzech do pięciu. Połóż osoby, które Twoim zdaniem podadzą najbardziej świecące, pozytywne odniesienie w górnej części strony.

Przykładowa lista referencyjna

Twoje imię
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
Komórka
E-mail

Referencje

Karen Dolan
Menedżer Zasobów Ludzkich
Firma XYZ
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Georgette Browning
Kierownik administracyjny
Firma BDL
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

John Dunning
Administrator personelu
123 Firma
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Kiedy wysłać stronę referencyjną za pomocą aplikacji Job

Wysyłając CV i list motywacyjny, aby ubiegać się o pracę, często nie jest konieczne, lub pożądane, aby wysłać stronę odniesienia w tym czasie.

O ile wyraźnie nie zażądano, nie należy umieszczać listy referencyjnej w materiałach aplikacyjnych. Możesz użyć obecnego opiekuna lub współpracownika jako punktu odniesienia, a nie chcesz, aby skontaktowano się z nimi przed powiadomieniem ich o poszukiwaniu pracy. Zazwyczaj firmy sprawdzają referencje pod koniec procesu aplikacji.

Uzyskaj pozwolenie przed dołączeniem odniesienia do listy

Przed umieszczeniem odniesienia na liście referencyjnej upewnij się, że poprosiłeś o pozwolenie na wykorzystanie tej osoby jako odniesienia.

Będą lepiej przygotowani do poparcia kandydata, jeśli wiedzą z góry, że mogą się z nim skontaktować, a nie, jeśli otrzymają niespodziewany telefon.

Jeśli możesz, wybierz referencje, które mogą mówić konkretnie o twoich kwalifikacjach do pracy, o którą się ubiegasz. Pomocne jest poinformowanie ich o poszukiwaniu pracy i rodzajach ofert, które Cię interesują, aby wiedzieli, jakie cechy podkreślić, jeśli skontaktuje się z nimi potencjalny pracodawca. Jeśli wiesz z wyprzedzeniem, że twoja referencja może zostać nawiązana przez konkretną firmę, możesz udostępnić swoje CV i opis stanowiska.

Dziękuję Ci, Referencje

Pamiętaj, aby podziękować referencjom, gdy wyrażą zgodę na działanie w twoim imieniu i zaoferować odwzajemnienie w przyszłości. Podczas gdy twoje kwalifikacje, doświadczenie, umiejętności, wznowienie, list motywacyjny i rozmowa kwalifikacyjna odgrywają ważną rolę w zatrudnianiu, twoje referencje mogą poprawić cały obraz.

Upewnij się, że wiedzą, że doceniasz ich, poświęcając czas, aby Cię poprzeć.

Próbki liter referencyjnych
Przykładowe listy referencyjne i listy rekomendacyjne, próbki liter do odwołań do znaków oraz litery z prośbą o odniesienie.

Więcej zasobów referencyjnych