W tym odniesienia do Twojego CV

Czy należy dołączyć odniesienia do samego CV , czy też załączona lista referencji powinna towarzyszyć CV po złożeniu wniosku o pracę? Lista referencji to lista osób, z którymi pracodawca może się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o Tobie. Ci ludzie powinni być w stanie ręczyć za twoje kwalifikacje do pracy. Czasami pracodawca skontaktuje się z jedną osobą na liście, a innym razem, gdy pracodawca skontaktuje się ze wszystkimi.

Pracodawca może skontaktować się z tymi referencjami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Lista silnych referencji może być świetnym sposobem na wykazanie twoich kwalifikacji do stanowiska - ale to nie znaczy, że powinieneś automatycznie dołączyć je do swojego CV.

Kiedy nie uwzględniać odniesień

Jeśli ogłoszenie o pracy nie wymaga odesłań, odpowiedź jest prosta: nie podawaj żadnych referencji w swoim CV lub nie wysyłaj żadnych referencji do wniosku o pracę. Jest kilka dobrych powodów. Chociaż umieszczenie listy referencji na życiorysie było de rigeur trzydzieści lat temu, praktyka ta prawie zniknęła w ciągu ostatniej dekady.

Dostarczanie referencji na temat samego CV może w ten sposób wyznaczyć Cię jako starszego kandydata na stanowisko pracy (nawet jeśli nie jesteś). Pracodawcy zdają sobie również sprawę, że dla wielu firm stało się to polityką * nie * dostarczania referencji dla ich personelu (z uwagi na potencjalne procesy sądowe, jeśli zapewniają słabe referencje).

W związku z tym nie oczekują od kandydatów do pracy takiego wykazu.

Na koniec - nawet jeśli masz zaufanie do swoich referencji, by przedstawić silne zalecenie - zawsze jest szansa, że ​​a) tak się nie stanie, lub b) oni sami są znani i nie szanowani przez członków komisji rekrutacyjnej, którzy będą sprawdzać twoje wznawianie.

Kiedy ogłoszenie o pracy wymaga odesłania, postępuj zgodnie z instrukcjami w ogłoszeniu o pracy, gdy przesyłasz referencje. Jeśli nie otrzymasz takiego polecenia, nie dołączaj listy do swojego CV; raczej utwórz go jako osobną listę trzech odniesień do przesłania do firmy.

Kiedy pracodawca prosi o referencje

W niektórych przypadkach pracodawca poprosi o referencje w ogłoszeniu o pracę. Na przykład:

Instrukcje dotyczące aplikacji

Wnioskodawcy muszą przesłać online następujące dokumenty:

  • Wznawianie
  • List motywacyjny
  • Lista trzech profesjonalnych referencji z numerami telefonów i adresami e-mail

Jeśli wymagane są referencje jako część wniosku o pracę, wyślij lub prześlij oddzielną stronę z listą referencji. Ta lista powinna zawierać nazwę każdego referencyjnego, stanowisko, firmę, adres, telefon i adres e-mail. Jeśli lista zadań zawiera prośbę o przesłanie listy referencji, ale nie zawiera informacji o liczbie potrzebnych osób, należy uwzględnić trzy na liście. Jest to typowa liczba referencji, jakich oczekują pracodawcy dla każdego kandydata.

Jak poprosić o referencję

Kiedy podajesz imię kogoś jako punkt odniesienia, przede wszystkim upewnij się, że masz pozwolenie na używanie go jako odniesienia. Po drugie, niech wiedzą, że mogą się spodziewać kontaktu.

To lepiej przygotuje ich do udzielenia silnej rekomendacji, jeśli skontaktują się z Tobą.

Podaj pewne informacje na temat pracy, o którą się ubiegasz, aby Twoje referencje mogły odnosić twoje doświadczenie do pracy i dawać najlepsze możliwe referencje dla pracy. Możesz również przekazać osobie zaktualizowane CV lub listę twoich umiejętności i kwalifikacji.

Jeśli to możliwe, wybierz osoby, które mogą mówić do Twoich umiejętności i kwalifikacji, ponieważ odnoszą się do pracy, o którą się ubiegasz. Wybieraj tylko osoby, które znasz, dadzą ci pozytywne rekomendacje. Są to zazwyczaj pracodawcy, znajomi biznesowi, profesorowie, a nawet klienci lub dostawcy.

Przykładowa lista referencyjna

Poniżej znajduje się przykładowa lista referencyjna. Możesz użyć go jako szablonu dla własnej listy referencyjnej.

List referencyjny

Twoje imię
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
Komórka
E-mail

Referencje

Sam Wyatt
Menedżer Zasobów Ludzkich
ABC Company
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Louisa Christopher
Zastępca dyrektora
Firma XYZ
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Jorge Martinez
Administrator wykonawczy
123 Firma
Adres
Kod pocztowy miasta
Telefon
E-mail

Oto kolejna przykładowa lista referencyjna do zatrudnienia, którą możesz wykorzystać jako szablon.