Security Guard Wywiad Pytania i odpowiedzi

Czy rozmawiasz o pracy jako ochroniarz? Ważne jest, aby poświęcić czas na sprawdzenie pytań, które najprawdopodobniej zostaną zadane. Firmy są bardzo ostrożne w rozmowach z kandydatami na stanowisko ochroniarza. W końcu bezpieczeństwo ich pracowników, sprzętu i wyposażenia dosłownie zależy od zatrudnienia odpowiedniej osoby.

Kiedy ubiegasz się o takie stanowisko, twój przyszły pracodawca nie tylko będzie szukał technicznych umiejętności i odpowiedniego doświadczenia , ale także będzie chciał wiedzieć, że masz doskonały charakter i zdolność myślenia na nogach.

Złe odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu mogą zatem podnieść czerwone flagi, które mogą Cię kosztować.

Nie oznacza to, że powinieneś przygotowywać odpowiedzi, które mają na celu wywołanie fałszywego wrażenia. Po pierwsze, mówienie swojemu rozmówcy, co on chce usłyszeć, może się popsuć, ponieważ jeśli zostaniesz przyłapany na nieuczciwości, ankieter najprawdopodobniej uzna, że ​​prawda jest o wiele gorsza niż jest i na pewno nie zostaniesz zatrudniona. Ale ponieważ niezręczne lub niezręczne odpowiedzi można również odczytać jako czerwoną flagę, możesz zwiększyć swoje szanse, ćwicząc odpowiedzi na często zadawane pytania z wyprzedzeniem.

Tutaj, aby zacząć, jest próbka pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które prawdopodobnie usłyszysz podczas rozmowy kwalifikacyjnej o stanowisko pracownika ochrony.

Pytania do wywiadu z Security Guard

1. Opisz czas, w którym wykorzystałeś pracę zespołową, aby rozwiązać problem z poprzedniej pracy ochroniarskiej?

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z bezpieczeństwem, porozmawiaj o tym, w jaki sposób korzystasz z zespołu rozwiązywania problemów w innym typie stanowiska.

2. Opisz czas, kiedy miałeś do czynienia z napadem. Jak sobie poradziłeś z tą sytuacją? Czy jest coś, co zrobiłbyś inaczej?

Można dyskutować o napaści, której doświadczyłeś w życiu osobistym, jeśli nigdy nie spotkałeś się z zawodowcem. Jeśli nigdy nie doświadczyłeś ataku, nie rób tego, ale możesz zapytać, czy pomocne byłoby opisanie hipotetycznej sytuacji.

3. Opowiedz mi o czasie, w którym skutecznie poradziłeś sobie z gniewnym członkiem społeczeństwa.

To pytanie skupia się na twojej zdolności do napotkania gniewu bez samowystarczalnego wyzwalania się i bez uciekania się do przemocy. Udany wynik w tym kontekście polega na uspokojeniu złej osoby i rozwiązaniu sytuacji. Jeśli kiedykolwiek pracowałeś w jakiejkolwiek roli obsługi klienta , będziesz miał coś do przekazania. Pamiętaj tylko, aby skupić się na wynikach i na swoich umiejętnościach i umiejętnościach, zamiast grzęznąć w zabawnej (lub przerażającej) historii.

4. Opisz czas, kiedy czułeś się tak, jakbyś był w fizycznym niebezpieczeństwie w pracy. Jak sobie poradziłeś z tą sytuacją?

Jeśli nigdy nie czułeś się zagrożony w pracy, zapytaj, czy powinieneś omówić zagrożenie napotkane w twoim życiu prywatnym. Idealnie, te zagrożenia powinny pochodzić od innych ludzi, ponieważ twoja odpowiedź ma wskazywać, jak zareagujesz na zagrożenia w swojej pracy jako strażnik. Jeśli nigdy nie poczułeś się zagrożony przez innego człowieka, zapytaj, czy inna forma niebezpieczeństwa (np. Trzęsienie ziemi) może być uznana za istotną.

5. Jak spędzasz przestoje w pracy?

Strażnicy nie mają wiele do roboty w okresach, kiedy nie ma zagrożenia - praca polega głównie na tym, aby coś się wydarzyło.

Twój ankieter będzie chciał ocenić, czy możesz się rozproszyć lub nawet spowodować kłopoty w tych okresach. Dostosuj swoją odpowiedź, aby pokazać, że jesteś w stanie reagować szybko, gdy jest to wymagane.

6. Jak wygodne jest korzystanie z komputera?

Jako ochroniarz będziesz musiał korzystać z oprogramowania związanego z kamerami CCTV. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z urządzeń CCTV, powiedz to. W przeciwnym razie należy wykazać umiejętność obsługi komputera oraz zdolność i chęć uczenia się korzystania z nowych systemów.

7. Jakie są twoje mocne strony w pracy?

Przygotuj odpowiedź, która podkreśli zarysy umiejętności i wymagań w liście zadań. Dopasuj swoje umiejętności do potrzeb i celów firmy i skup się na tym, co wyróżnia Cię spośród konkurencji.

8. Czy obecnie posiadasz certyfikat CPR / First Aid / AED?

To pytanie gwarantuje odpowiedź "tak" lub "nie", chociaż możesz swobodnie wspomnieć, czy obecnie zapisałeś się na zajęcia i pracujesz nad uzyskaniem certyfikatu.

Jest to również dobre przypomnienie, aby zapoznać się z ogólnymi wymaganiami stanowiska, gdy rozpoczynasz rozmowę kwalifikacyjną. Twoje badania pokażą, jakich umiejętności oczekuje się od kogoś w tej roli.

9. Wyobraź sobie, że zostałeś powołany do obsługi nagłych wypadków na 10 piętrze budynku, ale sześciu gości czeka na odprawę w recepcji. Jest późno w nocy, a chwilowo jesteś sam w recepcji. Co byś zrobił?

Pytanie to ma na celu nie mieć "właściwej odpowiedzi". Chodzi o to, aby ocenić, jak radzisz sobie z sytuacjami, które nie mają dobrych opcji. Szczegóły hipotetycznej sytuacji mogą oczywiście być inne, ale przygotuj się na tego typu podstępne pytanie. Możesz również uzyskać hipotetyczne pytania, które mają właściwe odpowiedzi, aby sprawdzić swoje zrozumienie pracy.

12. Spójrz na te dwa zdjęcia dwóch różnych osób przez pięć sekund. Następnie odłóż fotografie i opisz mi te dwie osoby.

To pytanie może przetestować twoją moc obserwacji lub twoje uprzedzenia dotyczące ludzi. Jeśli ten rodzaj pytania jest dla ciebie trudny (niektórzy ludzie nie potrafią rozpoznać twarzy dobrze, na przykład), powinieneś sam ocenić z wyprzedzeniem, abyś mógł funkcjonować jako ochroniarz. Przygotuj się do omówienia swojego stanu z prowadzącym rozmowę kwalifikacyjną.

Ogólne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej

Oprócz pytań związanych z rozmową kwalifikacyjną , otrzymasz także bardziej ogólne pytania dotyczące historii zatrudnienia , wykształcenia, mocnych i słabych stron, osiągnięć, celów i planów.

Czytaj więcej: Jak przygotować się do wywiadu | W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Błędy wspólne, których należy unikać