Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów na temat pracy zespołowej

Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu O pracy w zespole

Praca zespołowa jest priorytetem dla wielu pracodawców, więc kiedy przygotowujesz się do następnej rozmowy kwalifikacyjnej, przygotuj się na rozmowę o swojej zdolności do pracy z innymi.

Istnieje wiele pytań dotyczących pracy zespołowej , o które może zapytać pracodawca. Na przykład możesz zadawać pytania takie jak: "Opisz, że jesteś częścią zespołu", "Opowiedz mi o trudnej sytuacji w miejscu pracy, z którą musiałeś się zmierzyć" lub "Jaką rolę grałeś w sytuacjach zespołowych?" Wszystkie te pytania pomagają przesłuchującym ocenić twoje doświadczenie i komfort pracy zespołowej.

Pytania te dają możliwość omówienia niektórych cech, które umożliwiają dobrą współpracę ze współpracownikami, przełożonymi i klientami.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące pracy zespołowej, a także uzyskać przykładowe odpowiedzi na często zadawane pytania.

Umiejętności pracy zespołowej we wspomnieniach

Oto niektóre umiejętności pracy zespołowej , o których warto pamiętać, przygotowując się do odpowiedzi na pytania dotyczące pracy zespołowej:

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O pracy zespołowej

Przed wywiadem pomyśl o sytuacji w co najmniej dwóch drużynach, kiedy pokazałeś niektóre umiejętności pracy zespołowej wymienione powyżej.

Przynajmniej jeden z tych przykładów powinien zawierać moment, w którym pomogłeś rozwiązać problem lub wyzwanie, które dotknęło grupę. Na przykład być może dwóch innych członków zespołu miało konflikt, a ty pomogłeś go rozwiązać. A może twój szef przesunął termin w ostatniej chwili, a Ty pomogłeś swojemu zespołowi przyśpieszyć tempo pracy, aby zakończyć projekt pomyślnie i na czas.

Nie ograniczaj się do płatnego zatrudnienia, jeśli masz ograniczoną historię pracy. Rozważcie projekty grupowe dla klas, klubów i organizacji wolontariuszy.

Opowiadanie historii z przeszłości to najskuteczniejszy sposób na przekazanie swoich mocnych stron jako członka zespołu. Używając przykładu w swojej odpowiedzi, użyj techniki odpowiedzi wywiadu STAR :

W swojej odpowiedzi, gdy chcesz skupić się na tym, w jaki sposób pomogłeś grupie osiągnąć wynik, staraj się nie skupiać zbytnio na indywidualnych sukcesach. Ponownie, chcesz pokazać, że jesteś graczem zespołowym. Unikaj odpowiedzi tam, gdzie sugerujesz, że grupie udało się tylko dzięki twoim wysiłkom. Skoncentruj się na tym, jak pomogłeś grupie osiągnąć coś wspólnie.

Odpowiadając, ważne jest, aby pozostać pozytywnym.

Nawet gdy opisujesz wyzwanie, z którym mierzysz się w sytuacji grupowej, podkreśl ostateczny sukces grupy. Nie narzekaj na swoich kolegów z drużyny i mów, że nienawidzisz projektów grupowych. Pracodawca prosi Cię o pracę zespołową, ponieważ jest to ważne dla pracy, więc chcesz, aby twoja odpowiedź była szczera, ale pozytywna.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Poniżej znajdują się przykładowe odpowiedzi na różne pytania na temat pracy zespołowej. Użyj tych próbek jako szablonu do własnych odpowiedzi. Zastąp przykłady w przykładowych odpowiedzi przykładami z własnych doświadczeń.

Oto przykładowa odpowiedź na pytanie do wywiadu: "Opowiedz mi o czasie, w którym dobrze pracowałeś jako członek zespołu":

Oto przykładowa odpowiedź na pytanie do wywiadu: "Jaką rolę grałeś w sytuacjach zespołowych?":

Czytaj więcej: Więcej pytań na temat pracy zespołowej | Lista umiejętności pracy zespołowej

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.