Co robić ze stopniem ekonomii

Alternatywne kariery

Ekonomia to badanie, w jaki sposób jednostki i organizacje dokonują wyborów dotyczących sposobu, w jaki wykorzystują dostępne zasoby. Do zasobów tych należą wartości niematerialne, takie jak czas i talent oraz rzeczy materialne, takie jak pieniądze, praca, mieszkanie, sprzęt i materiały. Kiedy uzyskasz dyplom z ekonomii, opuścisz szkołę z umiejętnościami, które uczynią cię bardzo komercyjnym w różnych karierach, oprócz najbardziej oczywistego, ekonomisty.

Umiejętności te obejmują czytanie ze zrozumieniem, aktywne słuchanie i uczenie się, naukę i matematykę, krytyczne myślenie, podejmowanie decyzji, badania oraz umiejętności pisania i mówienia. Rzućmy okiem na niektóre zawody, które są dobrym wyborem dla kierunków ekonomii.

Doradca finansowy

Doradcy finansowi pomagają swoim klientom w zarządzaniu finansowymi celami, w tym oszczędzaniem na wydatki edukacyjne swoich dzieci i własną emeryturą. Wiele osób udziela również porad dotyczących ubezpieczeń, podatków i inwestycji. Twoja wiedza na temat alokacji zasobów pomoże Ci wykonać swoją pracę. Twoja silna umiejętność matematyki i umiejętności mówienia również będzie atutem. Do tego zawodu potrzebny jest stopień licencjata. Aby sprzedać produkty finansowe, wymagana jest licencja.

Więcej o doradcach finansowych

Reporter finansowy

Reporterzy badają i dostarczają artykuły do ​​wiadomości publicznej. Zakres obowiązków reporterów finansowych to historie obejmujące kwestie gospodarcze, na przykład bankowość, inwestycje i giełdę. Podczas gdy wielu pracodawców woli zatrudniać osoby, które mają wykształcenie dziennikarskie lub komunikacyjne, inni uznają kandydatów do pracy, którzy posiadają wiedzę na tematy, które obejmują. Jako specjalista w dziedzinie ekonomii będziesz mógł nie tylko korzystać z wiedzy eksperckiej, ale również z zakresu pisania, badań i umiejętności mówienia.

Więcej o Reporterach

Konsultant zarządzania

Konsultanci zarządzania pomagają firmom zmieniać struktury, poprawiać efektywność oraz zwiększać zysk i konkurencyjność. Cóż za wspaniałe wykorzystanie twojej wiedzy! Ponadto, twoje doskonałe umiejętności czytania ze zrozumieniem pomogą Ci zrozumieć wiele dokumentów, które będziesz musiał przeglądać, starając się dowiedzieć o swoich klientach. Twoje badania i umiejętności aktywnego słuchania również pomogą ci w tym przedsięwzięciu. Twoje umiejętności krytycznego myślenia pomogą ci zdecydować, jakie działania podjąć, a twoje mocne umiejętności pisania i mówienia pomogą ci przedstawić twoje plany swoim klientom.

Więcej o konsultantach zarządzania

Oficer pożyczkowy

Funkcjonariusze ds. Pożyczek pomagają klientom banków, w tym osobom prywatnym i firmom, zdobywać fundusze. Można specjalizować się w kredytach komercyjnych, konsumenckich lub hipotecznych. Twoje doskonałe umiejętności aktywnego słuchania pomogą ci zrozumieć potrzeby Twoich klientów, a twoje mocne umiejętności mówienia pozwolą ci wyjaśnić warunki pożyczek, do których są uprawnieni. Twoja placówka z numerami również będzie bardzo pomocna.

Więcej o oficerach pożyczkowych

Prawodawca

Ustawodawcy, po wybraniu przez społeczeństwo, kierują federalnymi, stanowymi i lokalnymi władzami. Wprowadzają prawa i je wykonują. Podejmują decyzje o tym, jak rozdawać środki publiczne, i na tym etapie pomocna będzie wiedza z zakresu ekonomii. Twoja wiedza na temat alokacji zasobów będzie informować o tym, jak wykonujesz tę część swojej pracy. Będziesz także w stanie w dużym stopniu polegać na swoich silnych umiejętnościach słuchania i mówienia.

Więcej o ustawodawcy

Stock Trader

Inwestorzy giełdowi kupują i sprzedają akcje inwestorom. Analizują firmy i inwestycje w imieniu swoich klientów, które obejmują osoby i firmy. Praca w tym zawodzie będzie wymagała od Ciebie skorzystania z wykształcenia. Będziesz także wykorzystywać wiele umiejętności zdobytych podczas zdobywania dyplomu, w tym matematyki, czytania i pisania, badań i umiejętności podejmowania decyzji.

Więcej o spółkach giełdowych

Asesor

Asesorzy, którzy zazwyczaj pracują dla samorządów, oceniają wartości nieruchomości w celu oceny podatku od nieruchomości. Robią masowe oceny wszystkich domów w lokalnych dzielnicach i indywidualnych, jeśli są one kwestionowane. Wiele gmin wymaga stopni licencjata. Chociaż konkretna specjalizacja nie jest potrzebna, zajęcia z ekonomii będą bardzo pomocne. Czytanie ze zrozumieniem, aktywne słuchanie, krytyczne myślenie i umiejętność mówienia również pomogą Ci wykonać swoją pracę.

Więcej o asesorach

Przedsiębiorca

Jako przedsiębiorca będziesz właścicielem własnej firmy. To sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny za ... no ... wszystko. Twoje know-how w zakresie alokacji zasobów stanie się bardzo przydatne. Tak samo wszystkie umiejętności nabyte podczas studiowania ekonomii. Przedsiębiorcy potrzebują doskonałego krytycznego myślenia, podejmowania decyzji, mówienia i aktywnego słuchania oraz umiejętności uczenia się niezależnie od rodzaju posiadanych przez nich firm.

Więcej o przedsiębiorcach

Menedżer usług administracyjnych

Menedżer usług administracyjnych koordynuje usługi pomocnicze organizacji, w tym dystrybucję poczty, utrzymanie infrastruktury, prowadzenie dokumentacji, planowanie i budżetowanie. Twój pracodawca będzie polegać na tobie, aby dokonywać wyborów dotyczących korzystania z jego zasobów, w tym pracy i pieniędzy. Jako główny ekonomista, twoja wiedza będzie informować o twoich decyzjach. Będziesz także mógł polegać na umiejętności komunikacji i umiejętności krytycznego myślenia, aby wykonywać swoją pracę.

Więcej o menedżerach usług administracyjnych

Nauczyciel liceum ekonomii

Nauczyciele szkół średnich prowadzą zajęcia z wielu różnych przedmiotów, w tym matematyki, sztuki, języka angielskiego, historii, języka muzycznego i ekonomii. Na ogół specjalizują się w jednym. Osoby, które chcą pracować w tym zawodzie, zwykle uzyskują dwa dyplomy licencjata z przedmiotu, w którym chcą się specjalizować - w twoim przypadku to ekonomia - i edukacja. Oprócz wiedzy na temat twojego obszaru tematycznego, skorzystasz również z twoich silnych decyzji, krytycznego myślenia i umiejętności pisania i mówienia.

Więcej o nauczycielach