Jak zdobyć pracę w pracy socjalnej

Chcesz zostać pracownikiem socjalnym? Pracownicy socjalni są zatrudnieni w różnych placówkach, od szkół po szpitale. Pomagają ludziom radzić sobie z wieloma problemami, takimi jak nadużywanie substancji, finanse i relacje osobiste. Niektórzy pracownicy socjalni (znani jako kliniczni pracownicy socjalni) mogą również diagnozować i leczyć osoby z problemami psychicznymi, behawioralnymi i / lub emocjonalnymi.

Pracownicy socjalni wymagają ogólnego wykształcenia, doświadczenia i wielu umiejętności miękkich (interpersonalnych).

Oto kilka wskazówek, jak zdobyć niezbędne doświadczenie i umiejętności, aby znaleźć pracę w dziedzinie pracy socjalnej.

Niezbędne umiejętności, wiedza i doświadczenie

Większość pracowników socjalnych zarabia co najmniej tytuł licencjata ze specjalizacją społeczną. Wielu pracowników socjalnych nabywa tytuł magistra w zakresie pracy socjalnej (MSW) po studiach. Programy MSW będą uwzględniać kandydatów z szerokiego zakresu przygotowań akademickich, ale powinieneś wziąć przynajmniej kilka kursów z psychologii, pracy socjalnej, socjologii lub podobnej dyscypliny, podczas gdy student studiów licencjackich, jeśli to możliwe.

Pracownicy socjalni muszą dbać o osoby o wysokim poziomie empatii wobec klientów, którzy zmagają się z problemami osobistymi, rodzinnymi i społecznymi. Jednocześnie muszą zachować dystans emocjonalny i unikać internalizacji problemów swoich klientów, aby zapobiec wypaleniu. Pracownicy socjalni potrzebują silnych umiejętności słuchania i doradzania, aby wyciągnąć informacje od klientów i pomóc im rozpoznać uczucia i problemy wpływające na relacje i / lub ich psychologiczny dobrostan.

Pracownicy socjalni muszą posiadać umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów, aby ocenić sytuacje klientów i zalecić alternatywne strategie w celu rozwiązania problemów. Wymagana jest cierpliwość, aby poradzić sobie z klientami, którzy opierają się zmianom lub wracają do przeciwnych do zamierzonych wzorców zachowania w czasie. Umiejętności perswazyjne są często wymagane, aby zachęcić klientów do dokonania niezbędnych zmian w życiu lub pozyskania współpracy z zewnętrznymi agencjami w imieniu klientów.

Pracownicy społeczni zazwyczaj mają na swoim planie schemat przyjmowania ról pomocniczych. Rozważ wolontariat z organizacjami społecznymi jako licealista i student, aby zademonstrować swoją opiekuńczą naturę. Odkryj role, w których pomagasz innym w szkole lub w najbliższej społeczności, np. Big Brother / Big Sister, doradca rówieśniczy, asystent życia rezydenta lub doradca obozowy.

Jak znaleźć pracę w pracy socjalnej

Zatrudnianie w pracy społecznej będzie w dużym stopniu uzależnione od postrzegania przez pracodawców twojego stylu interpersonalnego i umiejętności komunikacyjnych. Doskonałym sposobem na wykazanie tych cech i nawiązanie cennych kontaktów są wywiady informacyjne .

Sięgnij do przyjaciół rodziny, absolwentów, kontaktów na Facebooku i LinkedIn oraz lokalnych specjalistów i poproś o wprowadzenie do pracowników socjalnych, których znają. Wspomnij, że skontaktujesz się z tymi osobami, aby uzyskać porady i sugestie dotyczące rozpoczęcia kariery zawodowej w terenie. Te spotkania informacyjne mogą często prowadzić do skierowań na stanowiska i rozmowy kwalifikacyjne, jeśli dobrze trafisz w kontakty.

Stowarzyszenia zawodowe to kolejne świetne miejsce do rozpoczęcia networkingu . Dołącz do Krajowego Stowarzyszenia Pracowników Socjalnych jako członek studenta, gdy jesteś jeszcze na studiach.

Weź udział w konferencjach i spotkaniach, aby poznać innych profesjonalistów. Zgłaszaj się na ochotnika, aby pomóc w organizacji konferencji, a spotkasz jeszcze bardziej pomocnych specjalistów. Wykorzystaj sieci społecznościowe założone przez NASW do współpracy z profesjonalistami online.

Użyj katalogów usług społecznościowych, takich jak te oferowane przez wiele lokalnych organizacji United Way lub witryny takie jak Idealist, aby identyfikować organizacje, skupiając się na interesujących Cię sprawach. Kontakt z pracownikami socjalnymi na stanowiskach dyrektorów personelu lub agencji w celu konsultacji informacyjnych jako początkującego lokalnego profesjonalnego uczenia się o różnych rolach w pracy socjalnej.

Możesz także użyć tych samych katalogów do identyfikacji organizacji docelowych i ubiegać się bezpośrednio o zlecenia wymienione na ich stronach internetowych. Innym podejściem jest przesłanie listu i wznowienie prośby o rozważenie wszelkich otwartych stanowisk pracy socjalnej w docelowych organizacjach, ponieważ niektóre oferty pracy mogą nie zostać zamieszczone na ich stronie internetowej.

Peruse wyspecjalizowane serwisy pracy socjalnej, aby znaleźć oferty pracy . Wyszukaj w Google hasło "praca społeczna" lub "praca pracownika socjalnego", aby znaleźć witryny. Wyszukaj oferty pracy takie jak Indeed i SimplyHired według słów kluczowych, takich jak "pracownik socjalny", "pracownik młodzieżowy", "doradca", "kierownik sprawy" itp., Aby uzyskać dodatkowe oferty. Poniżej znajduje się lista typowych stanowisk pracy.

Tytuły prac socjalnych

A - C

D - L

M - Z

Przeczytaj więcej: Pytania do wywiadu z pracownikami socjalnymi Informacje o karierze pracownika socjalnego | Pensje socjalne Lista umiejętności pracy socjalnej

Szukaj pracy: Indeed.com Oferty pracy | Więcej ofert pracy

Powiązane artykuły: Jak zdobyć pracę | Wynagrodzenia za pracę: A - Z Lista | Rodzaje zadań: A - Z Lista | W co się ubrać na wywiad? Wywiad Pytania i odpowiedzi