Jak szybko zdobyć nową pracę

Wskazówki dotyczące szybkiego uzyskania nowej pracy

Szukać nowej pracy? Oto kilka wskazówek, jak szybko znaleźć pracę, w tym, jak znaleźć oferty pracy, najlepsze strony z ofertami pracy, jak wyszukiwać i składać podania o pracę osobiście i online, jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, kto ma korzystać z referencji i więcej wskazówek, jak szybko uzyskać zatrudnienie do nowej pracy.

 • 01 Zorganizuj się przed rozpoczęciem

  Zanim zaczniesz szukać pracy, ważne jest, aby trochę czasu na zorganizowanie. Im bardziej jesteś zorganizowany, tym łatwiej będzie przeprowadzić produktywne i szybkie poszukiwanie pracy. Przejrzyj te 10 najważniejszych wskazówek dotyczących organizacji poszukiwania pracy.
 • 02 Napisz życiorysy i listy motywacyjne

  Kiedy starasz się o pracę, wielu pracodawców wymaga CV i listu motywacyjnego. Dobrym pomysłem jest napisanie CV i przygotowanie listu motywacyjnego przed rozpoczęciem poszukiwania pracy.

  Zapoznaj się z poradami dotyczącymi pisania CV i listów, które pomogą Ci uzyskać wywiad, a także próbki, dzięki którym uzyskasz pomysły na swoje materiały aplikacyjne.

 • 03 Zdobądź odnośniki w kolejce

  Ważne jest, aby przed złożeniem podania o pracę, oprócz referencji dotyczących zatrudnienia, podać listę referencji zawodowych, które można przekazać pracodawcom. Jeśli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, rozważ skorzystanie z osobistych referencji jako alternatywy. Oto informacje o tym, kto i jak poprosić o referencję.
 • 04 Znajdź oferty pracy

  Pierwszym krokiem do uzyskania nowej pracy jest ustalenie, gdzie szukać ofert pracy, aby uzyskać listę zadań, o które chcesz się ubiegać. Istnieją strony internetowe, których możesz użyć do wyszukiwania ofert pracy w miejscu, w którym chcesz pracować, używając słów kluczowych w celu znalezienia konkretnego rodzaju otwarcia pracy.

  Oto niektóre z najlepszych stron z ofertami pracy i wskazówki, jak szukać pracy, która dobrze pasuje do twoich doświadczeń i kwalifikacji.

 • 05 Złóż wniosek o pracę

  To, w jaki sposób ubiegasz się o pracę, zależy od rodzaju poszukiwanej pozycji oraz od tego, w jaki sposób firma przyjmuje wnioski. Możesz ubiegać się online lub przesłać pocztą elektroniczną swoje podanie o pracę.

  W innych przypadkach, szczególnie w przypadku pracy w niepełnym wymiarze godzin, gościnności i handlu detalicznego, możesz złożyć wniosek osobiście. Oto informacje o najlepszych sposobach ubiegania się o pracę.

 • 06 Wypełnij wniosek o pracę

  Nawet jeśli złożysz wniosek z CV, możesz złożyć wniosek o pracę. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby wypełnić wniosek o pracę, w tym wnioski o pracę papierową, aplikacje online i bezpośrednie zlecenia pracodawcy. Zapoznaj się także z przykładowymi aplikacjami, formularzami i formularzami aplikacyjnymi.
 • 07 Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

  Czy jesteś gotowy na rozmowę o pracę ? To znacznie mniej stresujące, jeśli poświęcisz czas na przygotowanie się z wyprzedzeniem. Zbadaj firmę, zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną, ubierz się odpowiednio, przećwicz odpowiadanie i zadawaj pytania z wywiadu, i staraj się przekonać rozmówcę swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i pewnością. Oto jak ustawić się na rozmowę kwalifikacyjną.
 • 08 Kontynuacja po wywiadzie

  Nawiązanie kontaktu po rozmowie kwalifikacyjnej może pomóc w znalezieniu zatrudnienia. Po udzieleniu wywiadu ważne jest, aby podziękować wszystkim, z którymi się spotkałeś. Natychmiast przesyłaj komunikaty, powtarzaj zainteresowanie pozycją i przypominaj kierownikowi działu rekrutacji, dlaczego jesteś doskonałym kandydatem do tej pracy. Oto, jak należy postępować po rozmowie kwalifikacyjnej.
 • 09 Zaakceptuj (lub odrzuć) ofertę pracy

  Po otrzymaniu oferty pracy ważne jest, aby poświęcić czas na staranną ocenę oferty, aby podjąć świadomą decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty. Nie musisz przyjmować pracy tylko dlatego, że została ci zaoferowana, ale uważnie ją oceń, a jeśli odmówisz, zrób to uprzejmie.

  Poświęć trochę czasu, aby uważnie przejrzeć ofertę, zastanów się, czy chcesz złożyć kontrofertę - czy nie, i nie zapomnij sprawdzić korzyści i korzyści.