Jak napisać CV, które dostarczy Ci wywiad

odejść / iStock

Czy chcesz przejrzeć, jak napisać CV? Choć jest to tylko strona lub dwie długości, CV jest jedną z najważniejszych części aplikacji o pracę. Twoje CV to najpotężniejsze narzędzie do opowiedzenia historii swojej historii zawodowej potencjalnym pracodawcom.

Dobrze napisane CV, które podkreśla twoje najbardziej odpowiednie kwalifikacje do pracy, pomoże Ci wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną. Przede wszystkim Twoje CV musi być spójne, zwięzłe, jasne i łatwe do odczytania.

Jeśli tak nie jest, twoje CV i list motywacyjny nie dostaną drugiego spojrzenia od jakiegokolwiek menedżera ds. Zatrudnienia. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak napisać życiorys, który zostanie zauważony i pomóc w zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak napisać CV

Wybierz rodzaj wznowienia . Istnieje kilka podstawowych typów życiorysów używanych do ubiegania się o otwarciu pracy. W zależności od osobistych okoliczności wybierz chronologiczny , funkcjonalny , kombinację lub ukierunkowane CV. Chronologiczny życiorys (w odwrotnym porządku chronologicznym) jest najprostszym formatem do wykorzystania, ale mogą zaistnieć okoliczności, w których chcesz skupić się na kluczowych osiągnięciach i umiejętnościach, a nie na historii zatrudnienia. Poświęcenie czasu na wybór najlepszego rodzaju CV dla twojej sytuacji jest warte wysiłku.

Wybierz odpowiednią czcionkę i rozmiar . Ważne jest, aby wybrać czcionkę i jej rozmiar, który będzie czytelny i pozostawi wystarczająco dużo miejsca na stronie. Również chcesz zachować cechy stylu (takie jak kursywa, podkreślenie, pogrubienie i użycie punktorów ) do minimum; zastrzegam użycie pogrubienia dla nagłówków sekcji i ilościowych osiągnięć, które chciałbyś mieć "pop" na stronie (Przykład: "Zabezpieczona i zrealizowana umowa 1,5M $ ").

Gdy używasz określonego stylu, używaj go konsekwentnie.

Przejrzyj przykłady wznowienia . Przeczytaj próbki, które pasują do różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem . Te życiorysy próbne dostarczą Ci przykłady formatów CV, które będą działać dla prawie każdego typu osoby poszukującej pracy. Pomagają one również sprawdzić, jakie informacje należy uwzględnić.

Jednak za każdym razem, gdy używasz wznowienia przykład, pamiętaj, aby dostosować swoje CV, tak aby odzwierciedlał swoje umiejętności i umiejętności, i miejsc pracy, o które się ubiegasz.

Użyj szablonu CV . Wraz z przykładami wznowienia można użyć szablonu wznowienia jako punktu wyjścia do tworzenia własnego CV. Dodaj swoje dane do szablonu CV, a następnie dostosuj i zmodyfikuj, aby spersonalizować swoje CV, tak aby podkreślało Twoje unikalne umiejętności i umiejętności.

Użyj słów kluczowych do wznowienia . Większość firm korzysta z oprogramowania do zarządzania rekrutacją, aby przesłuchiwać kandydatów do pracy. Aby je znaleźć, Twoje CV musi zawierać słowa kluczowe, które są bezpośrednio kierowane na interesujące Ciebie oferty. Poświęć trochę czasu na dopasowanie swoich kwalifikacji do pracy, aby upewnić się, że zawierasz odpowiednie słowa kluczowe i umiejętności. Oprócz pomagania w wyborze życiorysu, pomoże on również kierownikowi ds. Rekrutacji sprawdzić, w jaki sposób Twoje umiejętności i doświadczenia sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem do konkretnej pracy.

Wymieszaj swoje opisy stanowisk. Przejrzyj opisy napisane dla każdego zadania. Czy pokażą menedżerowi ds. Zatrudnienia, dlaczego dobrze pasujesz? Czy brzmią imponująco? Poświęć kilka minut, aby je trochę poprawić, aby wyglądały imponująco .

Uzyskaj porady dotyczące wznowienia . Pisanie CV jest ciężką pracą i często dobrym pomysłem jest uzyskać pomoc, zanim prześlesz ją pracodawcom. Możesz znaleźć porady dotyczące pisania CV i wznowić pisanie porad tutaj. Możesz także spotkać się z doradcą zawodowym w college'u, jeśli jesteś studentem lub absolwentem.

Zamiast tego możesz skorzystać z profesjonalnej usługi wznowienia pracy lub sprawdzić na stronie Departamentu Pracy Departamentu Stanu informacje o oferowanych przez nią darmowych ofertach pracy. Jest wiele świetnych, darmowych zasobów do wznowienia, więc zrób trochę badań, zanim zapłacisz za czyjąś radę.

Potwierdź swoje CV . Pamiętaj, aby dokładnie edytować swoje CV przed wysłaniem go. Sprawdź błędy gramatyczne i ortograficzne oraz wszelkie niekonsekwencje w stylu. Zastanów się, czy nie poprosić przyjaciela lub członka rodziny, a nawet doradcy zawodowego, o przeczytanie twojego listu motywacyjnego.

Zapoznaj się także z tymi poradami, aby upewnić się, że Twoje CV jest spójne i wolne od błędów.

Więcej Resume Writing Help

Zbuduj CV w 7 prostych krokach
Ten przewodnik krok po kroku pomoże ci szybko i łatwo przygotować, sformatować i zbudować profesjonalne CV do wyszukiwania pracy.

Wznów listę kontrolną
Lista kontrolna wznowienia zawiera informacje, które należy uwzględnić w CV. Skorzystaj z listy kontrolnej, aby upewnić się, że uwzględniłeś wszystkie istotne informacje w swoim CV.

Wznów pisanie przewodnika
Oto wyczerpujące informacje , które poprowadzą Cię przez proces pisania ukierunkowanego CV i listu motywacyjnego.

Co uwzględnić w CV
Potrzebujesz pomocy w kompilacji informacji o swoim CV? Poniżej znajdują się sekcje, które należy uwzględnić w CV, wraz z odpowiednim formatem i poradą dotyczącą tego, co należy umieścić w każdej części swojego CV .