Wskazówki do korekty dla osób poszukujących pracy

Wskazówki dotyczące sprawdzania wniosków o pracę, listów motywacyjnych i CV

Przy tak wielu poszukujących pracy ubiegających się o pracę dzisiaj, pracodawcy mogą być bardzo wybredni podczas procesu rekrutacji . Najmniejsza literówka na CV, liście przewodnim lub innych materiałach aplikacyjnych może uniemożliwić uzyskanie wywiadu.

W związku z tym ważne jest, aby sprawdzić wszystkie swoje materiały aplikacyjne przed wysłaniem ich do pracodawcy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci dokładnie sprawdzić.

8 wskazówek dotyczących sprawdzania materiałów aplikacyjnych

1. Nie ufaj sprawdzaniu pisowni
Podczas sprawdzania pisowni pomaga wykryć oczywiste literówki, pomija wiele typowych błędów.

Na przykład sprawdzanie pisowni nie zauważy, jeśli napiszesz "twoje" zamiast "jesteś" - jeden z najczęstszych błędów dotyczących wznowienia i listu motywacyjnego . Dlatego należy dokładnie edytować każdy dokument sam.

2. Zrób sobie przerwę
Nie edytuj swojego CV, listu motywacyjnego lub innego materiału aplikacji natychmiast po jego napisaniu. Poświęć trochę czasu z dala od dokumentu; pozwoli ci to edytować ze świeżym zestawem oczu. Chociaż przerwa 24-godzinna jest idealna, możesz nie mieć tyle czasu, jeśli masz do czynienia z terminem. Pomocne może być nawet zabranie kilku godzin przed edycją dokumentu.

3. Wydrukuj to
Sprawdzenie wydrukowanej kopii CV, listu motywacyjnego itp., Zamiast patrzenia na dokument na ekranie komputera. Prawdopodobnie długo oglądałeś dokument na ekranie komputera, a wydrukowana wersja pomoże ci zobaczyć dokument ze świeżym spojrzeniem. Drukowanie go również pomoże ci zobaczyć dokument, ponieważ rekruter go zobaczy.

W ten sposób możesz zobaczyć i naprawić niezręczne podziały strony.

4. Czytaj głośno (i wstecz!)
Czytaj swój dokument na głos podczas korekty. To zmusi cię do zwolnienia podczas czytania i odbierania błędów. Wielu redaktorów zaleca także czytanie do tyłu (najpierw edytuj ostatnie zdanie, potem drugie, itd.).

Nie tylko spowolni to czytanie, ale także złamie logiczny przebieg dokumentu, umożliwiając skupienie się na pisowni i gramatyce.

Podczas czytania na głos możesz również podążać za palcem. Pomoże Ci to skoncentrować się na każdym słowie.

5. Zawęź kryteria edycji
Może być trudne do edycji zarówno gramatyki i ortografii w tym samym czasie. Aby dokładniej edytować, edytuj tylko jeden typ błędu naraz. Na przykład, wykonaj jedną korektę do sprawdzenia pisowni, jedną do interpunkcji, jedną do czasownika czasownika, jedną do formatu, jedną do faktycznych informacji itd. Chociaż może to zająć trochę więcej czasu, pomoże ci złapać każdy typ błędu.

6. Sprawdź spójność
Wiele osób po prostu szuka błędów ortograficznych i gramatycznych podczas edycji, ale powinieneś również upewnić się, że układ jest spójny.

Po pierwsze, upewnij się, że rozmiar i styl czcionki są takie same w całym dokumencie - jeśli wycinasz i wklejasz zdania, możesz mieć różne czcionki w tym samym dokumencie, co wygląda na brudny. Oczywiście w życiorysie rozmiary twoich czcionek mogą się różnić w zależności od tego, czy piszesz nagłówek, czy punkt. To dobrze, ale upewnij się, że jesteś konsekwentny - wszystkie nagłówki powinny mieć taką samą czcionkę i rozmiar, jak wszystkie punkty.

W swoim CV również upewnij się, że gramatyka jest spójna. Na przykład, jeśli wszystkie słowa w nagłówku są wielkie, upewnij się, że robisz to samo dla innych nagłówków. Jeśli używasz pełnych zdań w jednym punkcie wypunktowania, zrób to samo dla wszystkich pozostałych punktów.

7. Sprawdzanie danych osobowych (dla ciebie i pracodawcy)

Wiele osób po prostu przegląda ich dane osobowe (nazwisko, adres, adres e-mail itp.). Jednak błąd w tych informacjach może uniemożliwić pracodawcy skontaktowanie się z Tobą. Dlatego dokładnie sprawdź te informacje.

Należy również sprawdzić informacje dotyczące firmy, o którą się ubiegasz. Upewnij się, że poprawnie wpisujesz imię i nazwisko pracodawcy oraz nazwę firmy i czy otrzymujesz poprawny adres. Upewnij się też, że podajesz prawidłową nazwę firmy!

Jeśli na przykład skopiujesz i wkleisz nazwę firmy do listu motywacyjnego, ryzykujesz wklejenie niewłaściwej nazwy.

Zapoznaj się z tymi wytycznymi, aby znaleźć je w CV, aby upewnić się, że masz wszystkie potrzebne informacje.

8. Poproś znajomego o potwierdzenie
Osoby mniej zaznajomione z dokumentem często lepiej widzą błędy. Poproś znajomego (lub jeszcze lepiej, kilku przyjaciół) o edycję twojego dokumentu. Zachęć ich, aby postępowali zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby wykonać dokładniejszą pracę edycyjną.

Powiązane artykuły: Wznów listę kontrolną sprawdzania poprawności