Jak szukać pomysłów dla doradców finansowych

Prospekcja jest siłą napędową zdrowej, rosnącej praktyki finansowej. Większość doradców, którzy pracują w branży od jakiegoś czasu, ma ulubione metody, które działają dla ich docelowych odbiorców, lokalnego rynku i osobistych preferencji, ale dobrze jest zakasać rękawy i co jakiś czas próbować nowych poszukiwań.

Przeanalizowaliśmy garstkę aktywnych doradców finansowych (i odkurzyliśmy stare podręczniki sprzedaży) i opracowaliśmy listę pięciu pomysłów na poszukiwanie, aby odetchnąć świeżym powietrzem na ścieżce sprzedaży.

Potrząśnij drzewem rekomendacji

Jest to wypróbowana i prawdziwa metoda dotykania sieci dla wykwalifikowanych potencjalnych klientów, którzy mogą poszukiwać Twoich usług. Działa to najlepiej, gdy nie regularnie kontaktujesz się z siecią w poszukiwaniu potencjalnych klientów i masz konkretne pomysły na temat typów skierowań, których szukasz. Zamiast wysyłać ogólne zapytania, zastanów się nad utworzeniem konkretnej listy potencjalnych klientów, z którymi chcesz się skontaktować, i poproś o wprowadzenie, lub o stworzenie idealnego profilu klientów, których szukasz (np. Dyrektorzy technologii lub organizacje non-profit o określonym rozmiarze). Poświęć trochę czasu, aby rozwinąć swoją sieć poprzez działalność kościoła, szkoły lub rodziny.

Hostuj wydarzenie klienta

Prowadzenie nieformalnego spotkania z klientem ze strategicznym partnerem jako prelegentem to świetny sposób na dostarczenie cennych informacji, przynosząc nowych klientów. Zaproś swoich najcenniejszych klientów (posegmentujesz swoją książkę, prawda?) I poproś ich, aby przyprowadzili dwóch przyjaciół, którzy mogą być zainteresowani tematem.

Tematy mogą się wahać od planowania emerytalnego do oszczędności w college'u lub darowizny charytatywnej. Zastanów się, czy nie poprosić hurtownika lub partnera strategicznego o podzielenie kosztów wydarzenia, aby utrzymać niskie zaangażowanie finansowe.

Zostań ekspertem

Każdy chce pracować z ekspertem, który rozumie ich konkretne potrzeby. Rzuć okiem na swoją książkę i ustal, na czym niszę chcesz się skupić, i opracuj strategię wyszukiwania i usług zaprojektowaną, by dotrzeć do tej niszy.

Pokaż swoją niszę, że rozumiesz ich potrzeby i możesz zaoferować niestandardowe rozwiązania. Jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane niż wybieranie dolarów, ale może przynieść ogromne korzyści dla twojej praktyki w zakresie poleceń i nowych potencjalnych klientów.

Zaprzyjaźnić się

Czy masz silną sieć sojuszu i partnerów polecających? Jeśli nie, ustanowienie adwokatów nieruchomości, CPA i agentów ubezpieczeniowych może być świetnym sposobem na sprzedaż wiązaną usług i zaoferować swoim klientom kompleksową opiekę. Jeśli masz już partnerów, czy dostajesz od nich wystarczającą liczbę potencjalnych klientów? Zastanów się nad odświeżeniem relacji, biorąc je na lunch lub oferując im możliwość przemawiania na imprezie klienta.

Sponsoruj wydarzenie lub organizację charytatywną

Ważne są więzi między społecznościami, a sponsorowanie lokalnego wydarzenia, dziecięcego zespołu sportowego lub organizacji charytatywnej to świetny sposób na pokazanie, że Twoja firma jest częścią społeczności, a jednocześnie zwiększa Twoją widoczność. Wybierz szansę sponsorowania, która pozwoli uzyskać logo i nazwę przed swoim rynkiem docelowym.

Na przykład, jeśli chcesz kierować reklamy do kobiet, które nie ukończyły 50 lat, spróbuj sponsorować drużynę piłkarską dla dzieci, aby budować relacje z matkami. Zdobądź swoje logo na koszulkach sportowych i zastanów się nad gorącą kawą i pączkami w dni gry. Zyskasz uznanie za swoją troskliwość i hojność - wspaniałe cechy doradcy finansowego.

Może być trudno znaleźć czas na znalezienie, gdy jesteś zajęty pracą z klientami i zarządzanie intensywną praktyką. Jednak złym pomysłem jest zignorowanie poszukiwań, abyś w wolnym miesiącu nie czuł się wysoki i suchy.

Mamy nadzieję, że daliśmy wam kilka pomysłów (i odświeżyliśmy kilka starych), aby się tam dostać i rozpocząć drążenie nowego biznesu. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku większości działań marketingowych, strategia wyszukiwania często przynosi najlepsze rezultaty z czasem, cierpliwością i konsekwencją.