Jak zapewnić korzyści, które ekscytują i zatrzymują pracowników

Dostosuj i komunikuj swoje świadczenia pracownicze bardziej efektywnie

Oto krótka zagadka: co staje się największym czynnikiem decydującym o tym, że pracownicy przeskakują na statek lub przebywają na pokładzie w pracy? Co jest również pierwszą rzeczą, której szukają pracownicy podczas procesu rekrutacji? Jeśli Twoja odpowiedź to korzyści dla pracowników, jesteś na miejscu.

W marcu 2014 r. Indeed.com stwierdził, że 81,5% zatrudnionych osób poszukujących pracy w USA poszukiwało obecnie nowych miejsc pracy poza bieżącym zajęciem.

Być może to ich obecne pakiety świadczeń pracowniczych sprawiają, że szukają nowego zatrudnienia. A może firmy robią dobre oferty, które je przyciągają.

To już nie wystarczy, aby firma - nawet firma globalna - oferowała takie same ogólne korzyści każdej zatrudnionej osobie. Pracownicy oczekują teraz kompleksowych pakietów świadczeń dostosowanych do ich osobistych potrzeb - nie tylko do szeroko pojętej demografii.

Jednak personalizacja pakietów świadczeń zaczyna się od pracodawców, którzy naprawdę rozumieją, co ich pracownicy cenią i potrzebują. Innymi słowy, korzyści są tylko tak cenne, jak każdy pracownik je przegląda. W związku z tym im większa elastyczność i różnorodność programu świadczeń , tym bardziej prawdopodobne jest, że wszyscy pracownicy będą doceniani.

Skorzystaj z technologii konsumenckiej

Codzienne zadania robocze są bardziej wydajne dzięki nowoczesnej technologii, i możesz dać duży okrzyk na swój smartfon.

Coraz więcej osób korzysta z pracy zdalnej , używając tabletów i innych urządzeń do uzyskiwania dostępu do informacji. Dlaczego więc nie udostępniać informacji o ich korzyściach na nośniku, z którym są wygodne?

Dzięki oprogramowaniu HR zoptymalizowanym pod kątem mobilności pracownicy mogą szybko i łatwo sprawdzić naliczone czasy urlopu podczas planowania następnych wakacji.

Mogą dowiedzieć się, jakie są ich świadczenia w szpitalach, gdy zostaną ukąszeni przez meduzę podczas wakacji. Natychmiastowy dostęp do ich informacji zapewnia pracownikom poczucie kontroli i umieszcza je w centrum programu nagród.

Oprócz pomagania pracownikom w odczuwaniu większego związku z ich korzyściami, pracodawcy mogą również wykorzystywać technologie konsumenckie, aby lepiej zrozumieć swoich pracowników. Urządzenia do noszenia na przykład mają ogromny potencjał dla branży HR, ponieważ pozwalają firmom uzyskać ogromne ilości danych, aby pomóc pracownikom poprawić ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Specjaliści HR mogą wykorzystywać te dane do monitorowania i zwiększania produktywności pracowników. Możesz również użyć tych danych do skonfigurowania zachęt zdrowotnych dla pracowników, takich jak rozdawanie kart podarunkowych w celu osiągnięcia określonego celu aktywności.

Krytyczny krok wyjaśnia korzyści pracownicze

Pracodawcy muszą przedstawiać pracownikom zarówno wartość wewnętrzną, jak i zewnętrzną korzyści, które oferują, w czytelnym i zrozumiałym formacie. Przekazywanie pakietów świadczeń w kategoriach laika nie jest łatwym zadaniem. Sprawne przekazywanie tych informacji jest czasochłonnym - ale krytycznym - zadaniem.

Od ubezpieczeń zdrowotnych po plany emerytalne jedna firma może zaoferować wiele rodzajów świadczeń dla pracowników.

Niektóre z tych korzyści mogą wprowadzać w błąd pracowników. (Większość z nas zastanawia się, ile wnieść do 401 (k), a co do rozsądnego odliczenia).

Upewnij się, że system daje pracownikom dostęp do zasobu, aby zadawać pytania w czasie rzeczywistym o tym, który plan jest najbardziej odpowiedni dla nich lub ich rodzin.

Pracodawcy powinni również wyjaśnić, dlaczego oferują określone korzyści z góry. Na przykład młodszy pracownik może nie dostrzegać sensu w ubezpieczeniach na życie i postrzegać go jako zmarnowaną korzyść. Ale jeśli pracodawca podaje informacje na temat tego, ilu pracowników zbliża się do emerytury i przywiązuje dużą wagę do posiadania ubezpieczenia na życie, ci młodsi pracownicy będą prawdopodobnie bardziej otwarci.

W tym samym sensie pracodawcy powinni otwarcie udostępniać informacje o kosztach świadczeń. Korzyści są kosztowne, zwłaszcza jeśli firma zapewnia szeroki zakres wyjątkowych korzyści, ale większość pracowników nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jeśli pracodawca ma jasność co do tego, ile firma inwestuje, aby jej pracownicy byli szczęśliwsi i zdrowsi, pracownicy ci będą bardziej wdzięczni za oferowane korzyści.

Zadawaj pytania, wprowadzaj zmiany

Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla działów HR - zwłaszcza gdy zaczynają dodawać nowe i unikalne korzyści - jest otwarta komunikacja z pracownikami. Wyjaśnienie korzyści jest zaledwie połową bitwy.

Firmy powinny również konsekwentnie badać swoich pracowników (co kwartał jest zalecany), aby zrozumieć ich zadowolenie z zasiłków. Jeśli firma zdaje sobie sprawę, że określone świadczenia nie działają lub nie są wartościowe dla pracowników, powinny ogłosić zmiany w zasiłkach, które wprowadzą w celu rozwiązania problemu niezadowolenia. Pracownicy zobaczą, że firma dba o ich opinie.

Bottom Line: Elastyczność + zaangażowanie = bardziej przyjazne środowisko pracy

Niemożliwe jest opracowanie jednego rozwiązania świadczeń, które zajmie się każdym pracownikiem, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę różnorodność lokalizacji, rodziny, zdrowia, potrzeb finansowych i podróży. Pracownicy muszą rozumieć wartość spersonalizowanego programu świadczeń, który im oferujesz.

Nowoczesne, nowatorskie doświadczenia z nagrodami mogą pomóc w pozycjonowaniu marki pracodawcy jako lidera branży. Pozwoli to Twoim pracownikom w pełni zrozumieć i cieszyć się pakietem świadczeń, a otrzymasz nagrodę od zadowolonych pracowników.