Jaka jest definicja oferty pracy?

Komponenty uwzględnione przez pracodawców w ofertach pracy są wyróżniane

Chcesz prostą definicję oferty pracy? Oferta pracy to zaproszenie dla potencjalnego pracownika, bez względu na to, czy złożył on wniosek o pracę, czy nie, aby zostać pracownikiem w organizacji. Oferta pracy zawiera szczegóły oferty pracy .

Zasadniczo określa on warunki, na jakich oferowane jest zatrudnienie potencjalnemu pracownikowi. Obejmuje to wynagrodzenia, świadczenia, obowiązki zawodowe oraz nazwisko i tytuł kierownika raportowania.

Oferta pracy może również obejmować spodziewane godziny pracy i dodatkowe szczegóły, które są ważne dla przyszłego pracownika.

Werbalna oferta pracy zazwyczaj obejmuje również pracodawcę, który informuje kandydata, że ​​oferta obejmuje wszystkie standardowe świadczenia pracownicze, które są dostarczane wszystkim pracownikom i które zostały zweryfikowane przez potencjalnego klienta podczas rozmów kwalifikacyjnych na miejscu.

Pracodawca, który złoży ofertę pracy, oprócz wzmianki o wynagrodzeniu i świadczeniach, może również mówić o pożądanej dacie rozpoczęcia. Werbalna oferta potwierdzi, że pracodawca myśli, że perspektywa będzie doskonałym dodatkiem do zespołu. Jest to kontynuacja starań, aby potencjalni nowi pracownicy czuli się doceniani i poszukiwani od samego początku swojej pracy.

Po rozszerzeniu werbalnie potencjalny pracownik może natychmiast przyjąć twoją ofertę pracy lub może złożyć kontr-ofertę . Mogą ci powiedzieć, że potrzebują kilku dni na przemyślenie swojej oferty, ale oddzwonią, gdy zdecydują, czy oferta jest dla nich do przyjęcia.

Jednak perspektywa chce poradzić sobie z dyskusją, ustal trzydniowy termin na odpowiedź. Jeśli nie zaakceptuje Twojej oferty, będziesz chciał ponownie uruchomić wyszukiwanie pracowników, gdy twoja pula kandydatów będzie świeża.

Kiedy kandydat ustnie odpowie na twoją ofertę, musisz zdecydować, czy chcesz kontynuować negocjacje swojej kontr-oferty .

Jeśli jesteś zbyt daleko od siebie, ciągłe negocjacje mogą nie być warte twojego czasu.

Jeśli kandydat zaakceptuje Twoją ofertę, większość pracodawców skontaktuje się z pisemną ofertą pracy, która może przybrać formę pisma z ofertą pracy lub umowy o pracę .

Treść oferty pracy

Podsumowując, oferta pracy zazwyczaj zawiera wynagrodzenie , które oferujesz za pracę, standardowe świadczenia pracownicze, tytuł stanowiska, które oferujesz, nazwisko opiekuna stanowiska i inne warunki zatrudnienia.

Oferta pracy może podlegać negocjacji, w zależności od stanowiska. Oferty pracy na wczesnym etapie kariery zawodowej i na poziomie średnim nie są zwykle bardzo zbywalne, ponieważ pracodawca ustalił zakresy wynagrodzeń i standardowe świadczenia . Pracodawca nie jest skłonny do negocjowania poza standardowymi standardowymi ofertami pracy dla większości stanowisk ze względu na poziom wynagrodzeń obecnych pracowników. Ale kilka tysięcy dolarów w poczet wynagrodzenia może być dostępne dla kandydata, który pyta.

Czynniki takie jak niedostatek umiejętności kandydata, trudność, jaką ma pracodawca w rekrutacji pracowników na dane stanowisko, oraz wpływ niezapełnionego stanowiska na organizację mogą mieć wpływ na gotowość pracodawcy do negocjowania oferty pracy.

Potencjalny pracownik musi przejrzeć warunki określone w ofercie pracy i zaakceptować lub odrzucić. Zwykle pracodawca wyznaczył limit czasu na rozważania potencjalnego pracownika. Pracodawca oczekuje, że potencjalny pracownik podpisze ofertę pracy i zwróci go do działu zasobów ludzkich w celu przyjęcia pracy.

List oferty pracy

List z ofertą pracy jest dokumentem potwierdzającym szczegóły oferty zatrudnienia. List oferty pracy zawiera szczegółowe informacje, takie jak opis stanowiska, wynagrodzenie za relację między pracownikami, potencjał premii. korzyści, urlopowy przydział i wiele więcej. Pismo ogólnie potwierdza warunki, na których pracodawca i kandydat wyrazili zgodę na zatrudnienie podczas negocjacji.

Przed złożeniem oferty pracy warto poznać 7 najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę . Zobacz więcej o tym, jak przygotować ofertę pracy .

Więcej o listach ofert pracy