Wskazówki dotyczące zrozumienia komunikacji niewerbalnej

Posłuchaj swoimi oczami

Czy masz jakiekolwiek wątpliwości co do nastroju współpracownika po przybyciu do pracy? Komunikacja niewerbalna jest najsilniejszą formą komunikacji. Bardziej niż głos, a nawet słowa, niewerbalna komunikacja podpowiada ci, co jest w czyimś umyśle. Najlepsi komunikatorzy są wrażliwi na siłę emocji i myśli przekazywanych niewerbalnie.

Komunikacja niewerbalna obejmuje mimikę twarzy i mowę ciała.

Gesty, znaki i wykorzystanie przestrzeni są również ważne w komunikacji niewerbalnej. Wielokulturowe różnice w mowie ciała, wyrazie twarzy, wykorzystaniu przestrzeni, a zwłaszcza gesty, są ogromne i ogromnie otwarte na błędną interpretację.

Aby ocenić swoje umiejętności w zakresie interpretacji komunikacji niewerbalnej, weź te niewerbalne pytania dotyczące interpretacji komunikacji z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz. Każde łącze prowadzi do pytań i wyjaśnień z quizu obrazkowego.

Jedna z najśmieszniejszych - ale najsmutniejszych - niewerbalnych wymian, jakie kiedykolwiek widziałem, miała miejsce w biurze sekretarza na dużej uczelni. Wielonarodowy student próbował przekazać swój problem starszej, białej kobiecie. Gestykulował nieustannie machając rękami, aby przerwać komunikację.

Próbował zmniejszyć odległość między nim a pracownikiem uniwersytetu, który trzymał się z daleka, aby utrzymać pożądany poziom komfortu na odległość.

Pod koniec rozmowy uczeń ścigał ją po długiej kontuarze, wciąż gestykulując rękami gorączkowo. Pracownik powiedział mi później, że była przerażona uczniem, który jedynie próbował jej powiedzieć, że zapłacił już rachunek, który właśnie otrzymał z uniwersytetu.

Jedno z badań na UCLA wskazało, że do 93 procent skuteczności komunikacji jest określane za pomocą sygnałów niewerbalnych. Inne badanie wskazało, że wpływ działania został określony 7 procent za pomocą użytych słów, 38 procent w jakości głosu i 55 procent w komunikacji niewerbalnej.

Jeśli chcesz zamaskować swoje uczucia lub natychmiastową reakcję na informacje, zwróć szczególną uwagę na swoje niewerbalne zachowanie. Możesz mieć swój głos i słowa pod kontrolą, ale twój język ciała, w tym najdrobniejsze mimika i ruch, może oddać twoje prawdziwe myśli i uczucia. Specjalnie dla utalentowanych czytelników niewerbalnych wskazówek, większość z nas to naprawdę otwarte książki.

Bez względu na twoją pozycję w pracy, poprawa umiejętności interpretowania komunikacji niewerbalnej zwiększy twoją zdolność dzielenia się znaczeniem z drugą osobą. Wspólne znaczenie to moja definicja komunikacji. Prawidłowa interpretacja komunikacji niewerbalnej doda głębi twojej zdolności komunikowania się.

Wskazówki dotyczące zrozumienia komunikacji niewerbalnej

Zrozumienie komunikacji niewerbalnej poprawia się wraz z praktyką. Pierwszym krokiem w praktyce jest rozpoznanie siły niewerbalnej komunikacji. Jestem pewien, że miałeś przeczucie, że to, co ktoś ci powiedział, było nieprawdziwe. Posłuchaj swojego jelita.

Wraz z twoimi doświadczeniami życiowymi, treningiem, przekonaniami i wszystkim, co składa się na przeszłość, jest twoim wewnętrznym ekspertem od komunikacji niewerbalnej.