Jak przygotować się na ewentualne zwolnienie

Wraz z dekoniunkturą gospodarczą wiele firm zaczyna zdejmować ludzi. Zasadniczo firmy zaczynają od zwalniania osób, które były tam w jak najkrótszym czasie. Często oznacza to, że osoby po dwudziestce są często najbardziej dotkniętą demografią, jeśli chodzi o zwolnienia. Możesz chcieć szukać znaków ostrzegawczych, takich jak malejąca baza klientów lub nie otrzymywanie pieniędzy na czas. Nawet gdy czasy są dobre, powinieneś się przygotować do radzenia sobie z możliwym zwolnieniem.

Oto pięć konkretnych rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do zwolnienia.

Trudność: łatwa

Wymagany czas: kilka minut w tygodniu

Oto jak

  1. Kiedy stajesz w obliczu zwolnienia, może cię to zniszczyć finansowo, jeśli nie jesteś przygotowany. Ważne jest, aby zobowiązać się do trzymania budżetu co miesiąc i dołożyć wszelkich starań, aby wyjść z długów. Powinieneś również dokładnie rozważyć wszelkie zaciągnięte kredyty i co by się stało, gdybyś nie był w stanie ich spłacić. Jeśli stracisz pracę i już masz ograniczony budżet, znacznie łatwiej będzie zobaczyć, co musisz zmienić, aby zachować kontrolę nad finansami, gdy szukasz nowej pracy. Poświęć trochę czasu, aby napisać teraz budżet o niskich dochodach, aby wiedzieć, co wyciąć, kiedy trzeba. Powinieneś przygotować finanse na recesję i swoje umiejętności zawodowe.

  2. Ważne jest również posiadanie funduszu na wypadek sytuacji kryzysowych. Ten fundusz kryzysowy powinien pokrywać trzy do sześciu miesięcy swoich wydatków. Większość osób od trzech do sześciu miesięcy zajmuje pracę. Nawet jeśli nie stracisz całej kwoty, gdy stracisz pracę, będziesz w stanie sprawić, że twoje odprawy i inne bezrobocie rozciągną się znacznie dalej, ponieważ zaoszczędziłeś te pieniądze. Pomoże to również w ochronie wszelkich pieniędzy zaoszczędzonych na emeryturę. Twój fundusz ratunkowy to tylko jeden krok w zabezpieczeniu twoich finansów przed katastrofami. Istnieje wiele powodów, aby mieć fundusz na wypadek sytuacji kryzysowych i powinieneś zacząć nad nim pracować dzisiaj. Możesz chcieć oszczędzić, zanim spłacisz swój dług w tej sytuacji.

  1. Powinieneś nieustannie dążyć do poprawy swoich umiejętności i certyfikatów . Jeśli możesz uzyskać dodatkowe szkolenie lub certyfikat za pośrednictwem obecnej firmy, powinieneś z tego skorzystać. Możesz otrzymać pracę od innego kandydata, który ma więcej lat doświadczenia, ale brakuje mu certyfikatów lub nowych umiejętności obsługi komputera, których wymaga twoja praca. Pomoże to również znaleźć wyższą płatną pracę.

  1. Ponadto ważne jest, aby cały czas utrzymywać kontakt z siecią. W miarę budowania relacji z otoczeniem w firmie oraz w innych obszarach branży będziesz mieć kontakty, które pomogą Ci znaleźć nową pracę. Większość zatrudnionych miejsc pracy wynika z tego, że wiesz. Być może słyszysz o pracy przez określoną osobę lub możesz użyć kogoś jako dodatkowego źródła.

  2. Będąc w firmie, powinieneś pracować z pozytywnym nastawieniem i dać mu jak najlepsze zaangażowanie. Może to uchronić Cię przed zwolnieniem, ale może również pomóc Ci uzyskać dobre referencje, gdy szukasz nowej pracy. Ważne jest, aby zawsze wykonywać najlepszą pracę i budować dobrą reputację biznesową.

Wskazówki

  1. Weź lekcje, których się teraz uczysz i zastosuj je do sposobu, w jaki będziesz obsługiwać pieniądze w przyszłości. Lekcje płynące z powolnej gospodarki mogą pomóc ci odnieść większy sukces finansowy, jeśli będziesz je stosował także w czasach dobrej koniunktury. Przygotowanie budżetu i pójście za nim pomoże ci przygotować się na czas, w którym pieniądze mogą być bardziej rygorystyczne w przyszłości.

Czego potrzebujesz