Jak odzyskać utratę pracy

Po zwolnieniu z pracy możesz wpadać w panikę z powodu tego, co zamierzasz zrobić, aby przetrwać kryzys. Wiele osób, które straciły pracę, potrzebuje pieniędzy od razu. To wymaga pracy i planowania, ale możesz wyjść z zwolnienia z pracy bez większych szkód, jeśli aktywnie pracujesz, szukając pracy. Potrzeba trochę poświęceń, aby to zrobić, ale możesz przetrwać zwolnienie. Planowanie może teraz zapobiec popełnieniu błędu zawodowego w przyszłości.

Zrób zapasy swoich finansów

Musisz sprawdzić swoje finanse. Jest to niezbędny krok do przetrwania po zwolnieniu, bez zbankrutowania. Musisz spojrzeć na swój fundusz kryzysowy, swój pakiet odpraw i zasiłek dla bezrobotnych i zastanowić się, ile czasu możesz zarobić na koniec. Powinieneś także spojrzeć na swój budżet i wyciąć wszystko, co możesz. Możesz zostawić trochę zabawnych pieniędzy każdego miesiąca, ponieważ może to złagodzić stres, ale cofnij się wszędzie, gdzie możesz. Zastanów się, czy nie powrócić do minimalnego rachunku za kabel i planu telefonu komórkowego. Możesz ograniczyć spożywanie posiłków i zużycie gazu.

Skontaktuj się ze swoimi wierzycielami

Skontaktuj się z wierzycielami i innymi dostawcami usług, aby sprawdzić, czy możesz tymczasowo obniżyć miesięczne płatności. Możesz odroczyć pożyczki studenckie, gdy stracisz pracę. Możesz także być w stanie zawiesić członkostwo w siłowni na kilka miesięcy, podczas gdy szukasz nowej pracy.

Możesz być zaskoczony pieniędzmi, które możesz zaoszczędzić, prosząc o to. Możesz poprosić o niższą stawkę na swoich kartach kredytowych. Dodatkowo możesz zmienić koncentrację na płaceniu tylko minimalnych płatności na swoim długu, aby Twoje pieniądze były dłuższe. Zła historia kredytowa może negatywnie wpłynąć na polowanie na pracę, dlatego ważne jest pozostawanie na bieżąco.

Możesz pracować nad naprawą kredytu, aby znaleźć nową pracę.

Zacznij szukać nowej pracy

Skup się na znalezieniu pracy. Powinieneś szukać pracy, jakby to była twoja praca. Możesz spędzić czas, w którym normalnie pracujesz, szukając możliwości zatrudnienia. Jeśli regularnie koncentrujesz się na szukaniu pracy, z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz ją. Dodatkowo poszerz wyszukiwanie, aby uwzględnić wszystkie zadania, do których możesz kwalifikować się w ramach akceptowalnego przedziału wynagrodzenia. Możesz cieszyć się inną ścieżką kariery, niż początkowo sądziłeś. Możesz potrzebować pomocy w aktualizacji swojego CV. Dodatkowo możesz skontaktować się z biurem absolwenta, aby sprawdzić, czy mogą one pomóc Ci znaleźć pracę.

Skup się

Staraj się nie zniechęcać. Jeśli gospodarka jest powolna, znalezienie pracy może zająć trochę czasu. Generalnie jest to szczególnie trudne, ponieważ kilka firm w tej samej branży również miało zwolnienia. Jeśli masz mało pieniędzy, być może będziesz musiał rozważyć podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin, aby móc nadal płacić rachunki. Możesz także podjąć tymczasową pracę lub sprzedać rzeczy, aby zebrać pieniądze. Może być również konieczne poszerzenie wyszukiwania.

Skoncentruj się na odzyskiwaniu po znalezieniu pracy

Po znalezieniu pracy musisz skupić się na wyjściu z długów i na budowaniu swojego funduszu kryzysowego z powrotem na miejsce.

To pomoże ci odzyskać równowagę, jeśli sytuacja się powtórzy. Jeśli nie byłeś przygotowany na zwolnienie, powinieneś poświęcić czas na naukę z sytuacji. Pomoże ci to przygotować się, jeśli to się powtórzy, i zmniejszyć stres finansowy.