Rzeczy, których powinieneś szukać w pracy sprzedażowej

Dla osób w trybie " poszukiwania pracy " wiedza o tym, na co zwrócić uwagę, jest równie ważna jak wiedza o tym, gdzie szukać pracy sprzedażowej. Jeśli nie znajdziesz się w sytuacji, w której nie możesz pozbyć się pierwszej zaproponowanej ci pracy, zastanów się nad tymi najważniejszymi rzeczami, które powinna oferować każda dobra sprzedaż.

 • 01 Nieograniczony potencjał zarobków

  Choć pieniądze mogą nie być najważniejszym powodem, dla którego ludzie wybierają sprzedaż, większość specjalistów ds. Sprzedaży jest w sprzedaży ze względu na możliwości zarobkowania . Jeśli praca sprzedażowa określa limity, które może zarobić profesjonalny sprzedawca, może to wskazywać, że firma nie koncentruje się na byciu prawdziwą organizacją sprzedaży.

  Posiadanie nieograniczonego potencjału zarobkowego jest dość standardowe, więc jeśli spotkasz się z pozycją, która ogranicza twój potencjał, możesz albo odejść, albo zbadać przyczyny tego ograniczenia.

 • 02 Atrakcyjny plan wynagrodzeń

  Po upewnieniu się, że praca sprzedażowa, którą rozważasz, oferuje nieograniczony potencjał zarobkowy, czas przyjrzeć się planowi wynagrodzeń. Podczas gdy większość firm nie podzieli się szczegółowymi informacjami na temat planu Comp z osobami niebędącymi pracownikami, powinna być gotowa odpowiedzieć na kilka ogólnych pytań. Na przykład sprawdź, czy plan kompanii jest oparty na przychodach lub zyskach. Zapytaj, w jaki sposób są przeprowadzane typowe promocje i jak często są one oferowane. Zapytaj o wszelkie bonusy lub zachęty do przełożenia.

  Im więcej pytań zadasz, tym bardziej osoba przesłuchująca pomyśli, że jesteś zainteresowany stanowiskiem. A im bardziej zainteresowany jest w tobie, tym więcej zdradzi o programie kompensacyjnym.

 • 03 Zdolne możliwości rynkowe

  Istnieje kilka karier sprzedaży, które mają nieograniczony potencjał i niesamowite plany wynagrodzeń, ale produkt lub usługa firmy jest po prostu mało opłacalna. Aby dać ci przykład, wyobraź sobie oferowanie pozycji, która pozwala na nieograniczone zarobki i plan kompanii, który płaci ci 90% zysku i 50% całego przychodu. Co więcej, jeśli sprzedasz tylko dwie jednostki, automatycznie otrzymasz premię równą połowie twojej pensji. Brzmi świetnie. Jedynym wyzwaniem jest to, że produkt, który musisz sprzedać, to maszyny do pisania.

  Chociaż mogą być świetnymi maszynami do pisania i możesz po prostu znaleźć kogoś w obszarze sprzedaży, który wciąż potrzebuje jednego, prawdopodobnie nigdy nie dokonasz sprzedaży lub okaże się, że Twoja sprzedaż jest bardzo, bardzo odległa.

 • 04 Szkolenie sprzedażowe

  Autor i inspirujący mówca Stephen Covey mówi, że bez poświęcania czasu na trening lub jak go nazywa, "wyostrz swoją piłę", wypalisz się i stracisz przewagę. Szkolenie jest dużą częścią sprzedaży. Podczas gdy niektóre z elementarnych umiejętności sprzedaży mogą nigdy nie wyjść z mody (wyszukiwania, zamykania itp.), Zmiany branży i rynku wymagają, aby specjaliści ds. Sprzedaży byli na bieżąco z odpowiednim szkoleniem.

  Jeśli nie możesz dowiedzieć się o programie szkoleń firmy od menedżera ds. Rekrutacji, porozmawiaj z niektórymi pracownikami. Wiele firm zajmujących się sprzedażą prosi kandydatów o "spędzanie dni", podczas których kandydat spędza dzień z pracownikiem, aby zobaczyć, jak wygląda typowy dzień. Jeśli masz taką możliwość, przeskocz nad nią i wykorzystaj ją w pełni.

  Zadaj mnóstwo pytań i zadaj pytanie, jak często firma prowadzi szkolenia, a także jak dobre jest szkolenie.

 • 05 Wsparcie sprzedaży

  Specjaliści ds. Sprzedaży mają wiele do zrobienia w typowy dzień. Firmy zajmujące się sprzedażą na najwyższym poziomie rozumieją, że ich personel sprzedaży jest o wiele bardziej produktywny, jeśli większość czasu może skupić się na klientach. Aby to osiągnąć, te najlepsze firmy zatrudniają pracowników, których jedynym zadaniem jest wspieranie sprzedawców.

  Poziom wsparcia będzie różny, ale pamiętaj o tym: jeśli chodzi o wsparcie sprzedaży, tym więcej, tym lepiej.

 • 06 Konkurencja

  Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś szukać konkurencyjnej branży sprzedaży. Powód jest prosty: jeśli twoja firma nie ma konkurencji , może to oznaczać, że przestrzeń rynkowa nie wspiera przemysłu wystarczająco dobrze, aby więcej niż jedna firma była w tym obszarze.

  Konkurencja to fantastyczna metoda na ulepszenie firm. Bez tego przedsiębiorstwa mają tendencję do lenistwa. Jeśli firma zajmująca się sprzedażą zrobi się leniwie z ich podejściem do rynku, prawdopodobnie będzie się leniwi, jeśli chodzi o zatrzymywanie swoich pracowników.

  Jednak w przeciwieństwie do "Wsparcia sprzedaży", więcej niekoniecznie jest lepszych, jeśli chodzi o konkurencję. Intensywna konkurencja zwykle wiąże się z niższymi marżami, bardziej zagubionymi transakcjami i wyzwaniami związanymi z kwotami. Zdrowa rywalizacja jest cudowna. Nadmiernie konkurencyjne branże są po prostu zbyt wąskie gardło dla wielu sprzedawców.

 • 07 Możliwości rozwoju osobistego i zawodowego

  Oprócz szkoleń sprzedażowych dobra pozycja sprzedażowa powinna oferować przyszłe możliwości. Dla niektórych może to oznaczać możliwości awansu, a dla innych może to oznaczać pracę w środowisku, które sprzyja pracy zespołowej, równowadze między życiem zawodowym a prywatnym oraz zdrowiu.

  Chyba, że ​​szukasz pracy, w której możesz umieścić pieniądze w kieszeni, dopóki nie znajdziesz innej pozycji, upewniając się, że ogólne środowisko pracy to takie, w którym możesz się rozkwitać, to wspaniały sposób na zapewnienie długotrwałej satysfakcji z pracy.