8 nieporozumień dotyczących kobiet i seksizmu w lotnictwie

Obraz: Getty / John McBride & Company

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących kobiet w lotnictwie. I chociaż temat seksizmu staje się stary dla niektórych z was, pozostaje rozmową, którą musimy mieć. Ponieważ wszyscy bardzo lubimy wierzyć, że po prostu bijemy martwego konia z feministycznymi debatami na temat kobiet w lotnictwie, niektórzy z nas uważają, że jest to kwestia warta uwagi. A moje czytanie przekonuje mnie, że daleko nam do konsensusu co do jego istnienia.

Jestem optymistą w sercu. Lubię wierzyć, że większość komentarzy, które zostałyby uznane przez wielu za seksistowskie, w rzeczywistości nie ma na celu celowego seksizmu, a nawet nieuprzejmości, a ja dam większość ludzi korzyści z wątpliwości. I chciałbym wierzyć, że należę do latającego świata tak samo jak następny facet - lub dziewczyna. W większości przypadków uważam, że obecnie młode kobiety mogą robić wszystko, co chcą. Będę pierwszym, który powie, że kobiety w żaden sposób nie są ograniczone do udziału w świecie lotnictwa. Na przykład nigdy mi nie powiedziano, że nie mogę lub nie powinienem latać samolotami. Ale seksizm wciąż istnieje, a wokół niego jest wiele nieporozumień.

Chociaż może to być subtelne, seksizm w lotnictwie może być również rażący, jak niedawno odkryłem podczas przeglądania forów internetowych, stron mediów społecznościowych i komentarzy do artykułów. Niedawne internetowe wyszukiwanie statystyk i opinii na temat kobiet w lotnictwie i wszystkich towarzyszących im kwestii mnie trochę zaskoczyło.

Po odkryciu nieocenzurowanych myśli ludzi na temat kobiet w lotnictwie, szybko zrozumiałem, że istnieje wiele nieporozumień na temat wyzwań - lub ich braku - konfrontacji z kobietami, które pracują w zdominowanym przez mężczyzn środowisku, takim jak lotnictwo.

Poniżej przedstawiam kilka z tych nieporozumień, na które natrafiłem.

Większość uwag poniżej to rzeczywiste komentarze kobiet i mężczyzn, które odkryłem w Internecie. Pewnie są nieco zaskakujące dla niektórych z nas, ale być może nie. Z pewnością nie musiałem szukać daleko, żeby je znaleźć.

1. "Kobiety po prostu nie lubią samolotów tak jak mężczyzn".

Oczywiste jest, że mężczyźni i kobiety są inaczej skonstruowani. Z badań wiemy, że chłopcy preferują samochody, a dziewczęta wolą lalki. Nadal nie wiemy, jak wiele cech płci, które rozwijamy we wczesnym okresie życia, jest wynikiem naszego środowiska, a nie biologii i genetyki. Ale jeśli chodzi o lotnictwo, przypuszczenie, że kobiety po prostu nie lubią samolotów lub po prostu nie interesuje się lotnictwem, może być niedokładne. Jak bardzo lubimy lub nie lubimy się w lotnictwie ze względu na ekspozycję lub brak ekspozycji? Kto powiedział, że nie ma więcej kobiet i kobiet, które jeszcze nie odkryły lotnictwa?

2. "Lotnictwo jest całkowicie otwarte dla kobiet. Nie ma problemu."

Tak, można argumentować, że lotnictwo jest "otwarte" dla kobiet. Ale czy to naprawdę? Co to znaczy? Oczywiście, kobieta może nauczyć się latać, jeśli chce. Ale wyobraź sobie na chwilę, że jesteś 16-letnią kobietą, która chce nauczyć się latać. Zdobądź się na tyle odwagi, by udać się do miejscowej szkoły lotów lub do prywatnego biura podróży , gdzie wchodzisz i nikt nie jest w recepcji.

Czekasz, a mechanik-mężczyzna w końcu wchodzi i idzie tuż obok ciebie, nie mówiąc do ciebie ani słowa. Następnie, gdy inny pracownik w końcu zauważy Ciebie, on lub ona założy, że jesteś żoną pilota, lub że jesteś tam, aby odebrać catering, lub zorganizować samochód grzecznościowy dla swojego klienta, lub wiele innych Zadania -pilot. Ponieważ nie pasujesz do profilu, zakłada się, że nie jesteś pilotem lub nie zamierzasz nim zostać. Nie jest to najbardziej przyjazne środowisko dla kobiety. Lotnictwo może być dostępne dla kobiet, ale nie jest to środowisko najbardziej przyjazne dla kobiet.

3. "Kobiety nie powinny narzekać. Oni już otrzymują specjalne traktowanie, takie jak stypendia i zatrudnianie preferencji. Jeśli celem jest równość, dlaczego te świadczenia powinny być dostępne tylko dla kobiet? "

Generalnie kobiety w lotnictwie nie chcą być traktowane inaczej niż mężczyźni.

Nie szukają materiałów informacyjnych, a nawet pieniędzy na stypendia . Istnieje jednak pewien powód takiego "specjalnego traktowania" i ma to związek z długą historią praw obywatelskich, w tym z ustawą o prawach obywatelskich z 1964 r., Która uniemożliwiłaby ludziom odmowę zatrudnienia ze względu na wiek, płeć, religię lub kolor . Kobiety w niektórych przypadkach preferują zatrudnianie w linii lotniczej, ponieważ jest to próba zniesienia przez społeczeństwo uprzedniej dyskryminacji i słusznie. To najlepsze, co możemy zrobić. Ale to nie koniec historii. Nie zapominajmy, że kobieta-pilot musi kwalifikować się do tej pracy, tak jak każdy inny pilot, a po tym musi udowodnić, że należy do grupy sceptycznie nastawionych samców, menedżerów, a nawet pasażerów. Być może jest to postrzegane w imieniu kobiet, ale w większości przypadków niepowodzenie na jakimkolwiek poziomie dla kobiety w zdominowanym przez mężczyzn świecie jest bezlitosne i podsyca z góry ustalony stereotyp, że kobiety nie są tak dobre jak mężczyźni. Więc w niektórych przypadkach kobiety mogą otrzymać specjalne traktowanie, ale często czują potrzebę pracy równie ciężkiej, jeśli nie trudniejszej, niż mężczyzna siedzący obok, aby zdobyć szacunek swoich rówieśników i uniknąć nieuzasadnionej krytyki w wydarzenie o słabym momencie.

Czytaj więcej...

4. "Kobiety nie mają skłonności mechanicznej i mają problemy z nauką latania".

Istnieją sprzeczne badania dotyczące umiejętności i cech osobowości męskiego pilota w porównaniu z umiejętnościami i cechami osobowościowego pilota. Niektóre badania sugerują, że kobiety są mniej skłonne mechanicznie niż mężczyźni, ale to, czy wynika to z natury, czy z wychowania - istnieją dowody na jedno i drugie - wciąż jest pytanie, na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć definitywnie.

I chociaż ogólnie mówi się, że mężczyźni mają lepsze umiejętności matematyczne i przestrzenne, kobiety, które są narażone na problemy matematyczne i przestrzenne, były znane z rywalizacji na poziomie równym ich męskim rówieśnikom. Trzeba pamiętać, że przedmioty, w których uważa się mężczyzn za doskonałe - matematyka, systemy i zdolności przestrzenne - obejmują tylko niewielką część umiejętności potrzebnych do latania samolotem; podejmowane są także decyzje, oceny, praca zespołowa, nawigacja, rozwiązywanie problemów i komunikowanie się. A jeśli to prawda, że ​​kobiety lepiej słuchają, rzadziej zachowują się impulsywnie lub niedbale i są lepsze w wielozadaniowości, to powoduje to, że uczenie się latania jest trudniejsze dla kobiet, które są dość przestarzałe.

5. "Seksizm nie istniałby w lotnictwie, gdybyśmy nie prowadzili tematu do dyskusji".

Niestety seksizm, podobnie jak przestępczość, bieda, ignorancja i uprzedzenie każdego paska, nie znika tylko dlatego, że postanawiamy go zignorować.

Ignorancja jest tylko błogosławieństwem dla uprzywilejowanych, w tym przypadku.

6. "W ogóle nie ma dowodów na seksizm. Jeśli kobiety nie czują się mile widziane w lotnictwie, to ich problem. "

Niestety, istnieje wiele przykładów seksizmu w dzisiejszym środowisku lotniczym - niektóre bardzo niedawno - jak problem Air Canada z nagimi zdjęciami kobiet pozostających w kabinie.

I nawet dziś są członkowie ogółu, którzy wciąż nie czują się dobrze z rolą kobiety-pilota w kabinie pilotów. Seksizm istnieje. To jest problem. Jest powód, dla którego rozmowa nadchodzi.

7. "Jeśli kobieta jest obrażona nagim zdjęciem innej kobiety lub brudnym dowcipem, jest emocjonalnie niestabilna i nie powinna być pilotem".

Często mówi się, że niektóre dziewczyny po prostu nie mogą żartować. Reakcja kobiety na komentarz lub żart przez rówieśnika może w niektórych przypadkach okazać się defensywna, a nawet nadreaktywna, ale oto: Wszyscy powinniśmy być obrażani przez niegrzeczne zachowanie, zastraszanie, zastraszanie lub po prostu zły gust.

Naprawdę nie ma miejsca na negatywne lub obraźliwe zachowanie w profesjonalnym środowisku (lub w inny sposób), a odpowiedź na to zachowanie nie jest problemem; problemem jest samo zachowanie. Po drugie, należy zauważyć, że obrażanie przez złe zachowanie w żaden sposób nie umniejsza umiejętności człowieka jako pilota. Obrażanie się nie oznacza, że ​​dana osoba jest niestabilna lub niekompetentna. W profesjonalnym środowisku, takim jak kabina nawigacyjna, należy się spodziewać przyzwoitości, nie sprawdzać przy bramce.

I czyż nie jest typem osoby, która zachowuje się niegrzecznie lub nieprzyzwoicie, dokładnie takim typem pilota, jaki chcemy latać naszym samolotem?

8. "Potrzebujemy więcej kobiet w lotnictwie".

Istnieje duży nacisk na zachęcanie większej liczby kobiet w lotnictwie, łącznie z programami STEM w ogóle. Jest wielu ludzi, którzy wierzą, że przemysł potrzebuje więcej kobiet. Ale dlaczego? Jakie korzyści przynoszą kobiety w środowisku lotniczym, których mężczyźni nie mają lub nie mogą przynieść? Jeśli kobiety i mężczyźni będą mieli równe szanse, dlaczego właściwie powinniśmy być zaopatrzeni w kobiety?

Można powiedzieć, że potrzebujemy więcej ludzi w lotnictwie. W obliczu zbliżającego się niedoboru pilotów i walczącego przemysłu lotnictwa ogólnego, moglibyśmy korzystać z bardziej wykwalifikowanych pilotów. Jeśli istnieje niewykorzystany rynek kobiet, które mogą - i chcą - polepszyć ten niedobór pilotów, a nawet pola gry w tym samym czasie, to dlaczego nie? Ale prawdopodobnie nie potrzebujemy więcej kobiet w lotnictwie tylko po to, by potrzebować więcej kobiet.

Prawdopodobnie nie musimy sprzedawać kobietom konkretnie lub zachęcać kobiet do lotnictwa - ani żadnego innego obszaru kariery, w którym są one niedostatecznie reprezentowane - tylko dlatego, że skala jest niezrównoważona. Musimy wyeksponować młode kobiety na możliwości i zlikwidować istniejące bariery. Jeśli nie zrobimy nic więcej, kobiety zdecydują się wejść na pole do poziomu zainteresowania i osiągną najlepsze wyniki w tej dziedzinie do poziomu swoich możliwości. Kiedy pokażemy młodym dziewczętom i kobietom lotnictwo w sposób, który jest równy ekspozycji, jaką otrzymują chłopcy i młodzi mężczyźni, to te młode dziewczyny i kobiety muszą stanąć do stołu - jeśli chcą.

Kobiety tak naprawdę nie chcą kontynuować tej debaty, dlatego zobaczysz, że wielu z nas rezygnuje z rozmów na temat seksizmu. W szczególności kobiety, które już są zaangażowane w lotnictwo, są zazwyczaj silnymi, inteligentnymi kobietami, które nie mają czasu ani ochoty na dyskusję o seksizmie, albo dlatego, że wzniosły się ponad to na swój sposób, albo dlatego, że nie doświadczyły sami, a może dlatego, że woleliby nie zwracać większej uwagi na kwestie płci. Ale jak odkryłem, wciąż istnieją pewne niewiarygodne poglądy, a także inne opinie, które, choć być może subtelne, przyczyniają się do braku kobiet, które angażują się w lotnictwo.

To prawda, że ​​dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, młoda dziewczyna ma dostęp do możliwości, których wiele dziewcząt wcześniej nie miało. I prawdą jest, że kobieta, która chce wejść do świata lotnictwa, nie napotka zbyt wiele, jeśli w ogóle, oporu. Ale są pozostałości seksizmu i różne inne błędne wyobrażenia na temat kobiet w lotnictwie, które pozostają w bezruchu, a są to błędne koncepcje, których nie należy lekceważyć.