Jak znaleźć praktyki pracujące z naczelnymi

Prymitywne staże mogą być świetnymi okazjami do nauki dla studentów zainteresowanych staniem się prymatologami , zoologami , zookeeperami , biologami przyrodniczymi lub behawiorystami zwierząt . Ostrzegamy, że istnieją pewne organizacje, które oferują "staże", które wymagają od studenta zapłaty za udział w programie. Możliwości opisane poniżej nie mają takich opłat za uczestnictwo, a niektóre oferują stypendium, bezpłatne zakwaterowanie lub stawkę godzinową.

Oto kilka opcji praktyk dla osób pragnących zdobyć doświadczenie z naczelnymi:

California National Primate Research Center

California National Primate Research Center oferuje różnorodne możliwości odbycia stażu na poziomie licencjackim, magisterskim i podoktoranckim. Zainteresowanych studentów zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z wydziałem w celu uzyskania informacji na temat tych stanowisk. Centrum oferuje również program pobytu dla weterynarzy w programie leczenia naczelnych. Program trwa 36 miesięcy i obejmuje rundy kliniczne, zajęcia, seminaria i projekt badawczy.

Chimp Haven

Chimp Haven w Luizjanie oferuje kilka możliwości stażystom do pracy z szympansami żyjącymi w ich sanktuarium. Uczniowie mogą pracować w opiece nad zwierzętami i hodowli, zachowaniu, wzbogaceniu środowiska lub weterynarii. Większość możliwości wymaga co najmniej cztero-ośmiotygodniowego zobowiązania i 40 godzin tygodniowo. Praktyki w Chimp Haven są bezpłatne, ale mogą być dostępne na miejscu.

Dian Fossey Gorilla Fund

Dian Fossey Gorilla Fund oferuje kilka staży dla prymatów, w tym staż badawczy w Zoo Atlanta. Ten roczny staż obejmuje badania behawioralne i poznawcze, wprowadzanie danych i analizy oraz publiczne wykłady. Wymagany jest 40-godzinny tydzień pracy, a kandydaci muszą mieć tytuł licencjata z dziedziny psychologii, zoologii lub ściśle powiązanej dziedziny.

Stażyści otrzymują miesięczne stypendium.

Duke Lemur Center

Duke Lemur Center w Karolinie Północnej oferuje staże w kilku dziedzinach, w tym w hodowli, badaniach terenowych i edukacji. W obiekcie znajduje się ponad 250 zwierząt - głównie lemury, ale także inne gatunki, takie jak niemowlęta. Praktyki są dostępne na sesjach wiosennych, letnich i jesiennych, choć staż edukacyjny jest oferowany tylko latem. Są to nieopłacone możliwości, ale można udzielić kredytu akademickiego.

Zoo w Lincoln Park

Zoo w Lincoln Park w Illinois oferuje program stażowy Fisher Center Research dla początkujących prymatologów. Staże w niepełnym wymiarze godzin są nieodpłatne i wymagają zobowiązania co najmniej 12 godzin tygodniowo przez okres czterech miesięcy. Stażyści w niepełnym wymiarze czasu gromadzą dane behawioralne na temat goryli i szympansów. Odbywa się od 7 do 12 praktyk w niepełnym wymiarze godzin oferowanych co roku, a nowi stażyści rozpoczynają zwykle w styczniu, maju lub we wrześniu. Staże w pełnym wymiarze godzin są opłacanymi możliwościami, które rozpoczynają się latem i trwają przez cały rok. Tylko trzy stanowiska pełnoetatowe są oferowane każdego roku, a proces selekcji jest wysoce konkurencyjny.

Pacific Primate Sanctuary

Pacific Praimate Sanctuary na Hawajach oferuje staże z kolekcją Naczelnych Nowego Świata.

Stażyści zdobywają certyfikat Primary Animal Caregiver po zakończeniu roku w sanktuarium. Codzienne czynności obejmują zapewnienie podstawowej opieki, sprzątanie i utrzymanie obiektu, prowadzenie zwierząt, asystowanie przy pracach weterynaryjnych, prowadzenie dokumentacji i szkolenie wolontariuszy. Podczas gdy staże są bezpłatne, udostępniane są mieszkania na miejscu z bezprzewodowym dostępem do Internetu i narzędziami.

Prymas Rescue Center

Ośrodek Ratownictwa Prymasowskiego w Kentucky oferuje roczny staż pracy z 50 naczelnymi w środowisku sanktuarium. Kandydaci powinni być nowymi absolwentami z doświadczeniem w zakresie prymatologii, zachowania zwierząt, biologii, psychologii lub blisko spokrewnionego obszaru. Praktykanci dowiadują się o opiece nad naczelnymi, hodowli, rehabilitacji i zachowaniu. Tydzień roboczy trwa 40 godzin plus niektóre wydarzenia wieczorne i weekendowe.

Stażyści otrzymują zakwaterowanie na miejscu oraz stypendium w wysokości 50 USD tygodniowo.

Southwest National Primate Research Center

Southwest National Primate Research Center w Teksasie oferuje stypendia dla studentów studiów licencjackich i magisterskich przez osiem tygodni każdego lata, a także w ograniczonym zakresie przez pozostałą część roku. Obiekt szczyci się największą populacją pawianów uwięzionych oraz szeregiem innych gatunków, takich jak szympansy, makaki, marmozety i tamaryny. Wakacyjne staże mają się odbyć w połowie marca i do udziału w nich zostanie wybranych sześciu stażystów. Stażyści otrzymują stawkę godzinową na podstawie doświadczenia oraz do 1000 USD na studenta za materiały lub wydatki na badania.

Tulane National Primate Research Center

Centrum Badań nad Prymasem w Tulane w Luizjanie oferuje płatne praktyki weterynaryjne. Praktyki weterynaryjne są dostępne dla studentów, którzy ukończyli co najmniej pierwszy rok szkoły weterynaryjnej. Studenci Vet dowiedzą się o medycynie naczelnych, patologii i badaniach. Rekompensata jest dostępna w wysokości 15,31 USD za godzinę. Wnioski będą miały miejsce 1 lutego, a staże będą trwały od czerwca do sierpnia.