Wskazówki dotyczące ubiegania się o szkołę zawodową

Popularność weterynarii stworzyła wysoce konkurencyjny proces rekrutacji dostępnych miejsc w każdej klasie szkoły weterynaryjnej. Większość z 30 szkół weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych, a także kilka programów międzynarodowych, wykorzystuje Veterinary Medical College Application Service (VMCAS) w celu usprawnienia procesu rekrutacji. Ta scentralizowana usługa pozwala uczniom przesłać informacje do wielu szkół, tworząc jedną aplikację.

Aplikacja VMCAS jest z pewnością ważną częścią tego procesu, ale istnieje kilka dodatkowych kwestii, które należy rozważyć, stosując się do szkoły weterynaryjnej. Oto niektóre z naszych najważniejszych wskazówek dotyczących procesu aplikacyjnego do szkoły weterynaryjnej:

Znajdź wymagania wstępne każdej szkoły

Upewnij się, że wziąłeś wymagane kursy dla każdej szkoły, o którą się ubiegasz. Podczas gdy większość wymagań jest podobna, szczegóły różnią się nieco w zależności od szkoły.

Dokumentuj swoje doświadczenie

Prowadź dziennik, który dokumentuje godziny pracy w klinice weterynaryjnej, a także wszystkie inne staże i zajęcia wolontariackie. Upewnij się, że masz doświadczenie w pracy z małymi i dużymi zwierzętami, jeśli to możliwe. Zrób sobie dobrze zaokrąglonego kandydata.

Nie czekaj Do ostatniej minuty, aby uruchomić aplikację

Zapoznaj się z terminem składania wniosków i pamiętaj o wcześniejszym wypełnieniu materiałów zgłoszeniowych.

Aplikacje za pośrednictwem usługi VMCAS są zwykle przyjmowane od maja lub czerwca, a ostateczny termin to początek października. Jest wiele sekcji, które są wymagane i może to zająć dużo czasu, aby ukończyć wszystkie obszary.

Zapytaj o wczesne listy polecające

Ważne jest, aby poprosić o listy polecające z dużym wyprzedzeniem przed terminem, aby mentorzy mieli dużo czasu na wykonanie zadania.

Będziesz potrzebował list od co najmniej jednego weterynarza, dla którego pracowałeś.

Ostrożnie Twórz własne oświadczenia

Zwróć szczególną uwagę na osobiste oświadczenie, które jest odpowiedzią na monit o twoje pochodzenie i cele zawodowe. To Twoja jedyna szansa na spersonalizowanie twojego podania i pokazanie komisji akceptacyjnej, co możesz wnieść do zawodu, jeśli zostanie wybrany.

Wykonaj wymagane testy tak szybko, jak to możliwe

Podejmij wszelkie wymagane testy wcześniej, aby mieć czas na ponowne sprawdzenie, czy Twoje wyniki nie są tak wysokie, jak powinny być w celu akceptacji. Większość szkół weterynaryjnych wymaga komputerowego GRE (Graduate Record Exam), choć niektóre szkoły również akceptują MCAT. Dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w zajęciach z GRE i zdobycie podręcznika ćwiczeń. Musisz być dokładnie przygotowany.

Złóż wniosek do Wybierz szkoły

Powinieneś się zwrócić tylko do szkół, które naprawdę są zainteresowane uczestnictwem. Wiąże się z tym trochę badań z twojej strony, i mądrze jest także chodzić do domów otwartych i innych wydarzeń w każdej szkole, jeśli to możliwe. Ubieganie się o kilkanaście lub więcej szkół weterynaryjnych jest kosztowne i nie zwiększa szans. Twoja najlepsza szansa na akceptację jest ogólnie w szkole państwowej lub takiej, która ma umowę wzajemności z sąsiednim państwem.

Zapoznaj się z systemem aplikacji online VMCAS

Należy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z portalem VMCAS i poznanie procedur, które należy wykonać, aby przesłać i opłacić aplikacje. Jest kilka stron instrukcji i wiele podsekcji, które powinny być dokładnie przejrzane.

Przygotuj się na rozmowę

Przygotowanie do rozmowy ma kluczowe znaczenie. Jest to ostatni etap procesu rekrutacji i wiąże się z dużym zaangażowaniem z komitetem akceptacyjnym. Przygotuj kreatywne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, np. "Dlaczego jesteś zainteresowany medycyną weterynaryjną" lub "dlaczego jesteś zainteresowany tą konkretną szkołą?" Powinieneś również spróbować dowiedzieć się, jakiego rodzaju rozmowę przeprowadzą Twoje szkoły zainteresowane (telefon , panel, wiele mini wywiadów (MMI), itp.).

Ubierz się ładnie i postaraj się wyglądać na spokojnego i zebranego podczas spotkania z panelem rozmów.

Przygotuj plan awaryjny

Powinieneś także opracować plan tworzenia kopii zapasowych na wypadek, gdybyś nie został zaakceptowany przy pierwszej próbie. Jest dość powszechne, że przyszli studenci przechodzą procedurę składania wniosku dwa lub nawet trzy razy przed uzyskaniem dostępu do programu weterynaryjnego. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, czekając na ponowne zgłoszenie. Możesz pracować w klinice weterynaryjnej, wziąć dodatkowe zajęcia, aby podnieść swój GPA, zostać licencjonowanym technikiem weterynarii , ukończyć więcej staży lub uczestniczyć w większej liczbie działań przywódczych.