Ciekawe informacje na temat okrętów podwodnych Marynarki Wojennej

Jak głęboko nurkują, używając peryskopu, zagubionych łodzi podwodnych i innych

Żeglarze przydzieleni do okrętów podwodnych z naprowadzaną rakietą USS Florida (SSGN 728) ćwiczą umiejętności kontrolowania łodzi. Zdjęcie dzięki uprzejmości US Navy; zdjęcia: Starszy technik rakietowy Nicholas Davies

Okręty podwodne od dawna fascynują entuzjastów marynarki wojennej, a dla odważnych i oddanych członków marynarki wojennej życie na pokładzie okrętu podwodnego marynarki wojennej oraz sposób, w jaki są wykorzystywane w obronie narodowej, są utrzymywane we względnej tajemnicy. Nie nazywają to Cichej Służby za nic. Od drugiej wojny światowej okręty podwodne napędzane energią jądrową odegrały strategiczną część triady nuklearnej podczas zimnej wojny, a także taktycznie weszły w Wojnę z terroryzmem z wysoce zaawansowanymi systemami uzbrojenia.

Oto odpowiedzi na typowe pytania dotyczące okrętów podwodnych, dzięki uprzejmości United States Navy Submarine Force:

Jak działa Submarine Submerge?

Okręt podwodny unosi się na powierzchni za pomocą zbiorników balastowych wypełnionych powietrzem. Na szczycie zbiorników balastowych znajdują się zawory, które otwierają się, gdy nadchodzi czas zanurzenia łodzi podwodnej. Gdy powietrze ucieka, woda morska pojawia się na dnie zbiornika. To sprawia, że ​​jest cięższy, a następnie zanurzony. Potrzeba czterech osób na służbie do prowadzenia łodzi podwodnej, czy to na powierzchni czy zanurzonej. Przednimi juniorami są członkowie zarządu i sterowiec. Sterują w lewo i prawo oraz w górę iw dół za pomocą elementów sterujących, aby dostosować płaszczyzny steru i nurkowania. Oficer prowadzący to oficer nurkowy, który nadzoruje każde ich działanie. Czwarty członek zespołu obserwacyjnego, szef straży, siedzi w pobliżu i obsługuje panel sterowania balastem (BCP). BCP kontroluje stateczniki, które zanurzają i powierzchnie łodzi, a także utrzymują pływalność i wykończenia po zanurzeniu.

Jak działa powierzchnia podwodna?

Jednym ze sposobów, w jaki łódź podwodna może się na powierzchni nazwać, jest dmuchanie na powierzchnię. W tym celu do zbiorników balastowych wdmuchiwane jest powietrze pod wysokim ciśnieniem w celu zastąpienia wody morskiej. Jest to ciężar wody morskiej, która utrzymuje podwodne podwodne, więc przesuwanie jej powoduje, że subotynowiec powstaje na powierzchni.

Innym sposobem jest wypłynięcie na powierzchnię. Okręt ma samoloty wzdłuż trzonu, dziobu i nadbudówki. Poprzez ich przepychanie łódź podwodna może wznosić się podczas rejsu. Po wypuszczeniu na powierzchnię powietrze pod niskim ciśnieniem może wypchnąć wodę morską ze zbiorników balastowych, aby utrzymać ją nad powierzchnią wody.

Jak głęboko można pływać na łodzi podwodnej?

To jest tajne. To, co marynarka wojenna może ci powiedzieć, to to, że ich okręty podwodne mogą zanurzyć się na głębokości powyżej 800 stóp. Ale nie są tak głębokie, jak te, które badają dno morskie.

Jak długo okręt podwodny może pozostać podwodny?

Okręty podwodne marynarki wojennej w marynarce wojennej mogą pozostawać zanurzone przez dłuższy czas. Powietrze nie stanowi problemu, ponieważ wytwarzają one własny tlen i utrzymują czyste powietrze. Ograniczenia czasu przebywania pod wodą to żywność i zapasy. Okręty podwodne zwykle zaopatrują się w 90-dniową dostawę żywności, dzięki czemu mogą spędzić trzy miesiące pod wodą.

Okręty podwodne napędzane silnikiem Diesla (obecnie nie używane przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych) miały kilka dni zanurzenia w wodzie. Nie mogli uruchomić silników napędzanych powietrzem, gdy byli całkowicie zanurzeni i musieli polegać na zasilaniu bateryjnym i silnikach elektrycznych, gdy byli pod wodą. Będą musieli wypłynąć na powierzchnię i użyć masztu snorkel do powietrza, aby silniki Diesla naładowały akumulatory i wymieniły świeże powietrze.

Czy widzisz na zewnątrz, gdy jesteś podwodny?

Nie, okręty podwodne marynarki wojennej nie mają okien ani iluminatorów, więc załoga może oglądać podwodne życie. Okręty podwodne mają tylko peryskopy do widzenia zewnętrznego, a te są używane tylko blisko powierzchni, głębokość peryskopu (PD). Okręt podwodny może wyglądać około 360 stopni za pomocą peryskopu, aby znaleźć inne statki i samoloty w okolicy oraz uzyskać informacje na temat celu, który zamierzają zaatakować lub wysłać w celu uniknięcia. Okręty podwodne używają sonaru, gdy są zanurzone, aby uzyskać informacje o celach wroga, podwodnym terenie i innych zagrożeniach.

Jak to wygląda przez Periscope?

Współczesne peryskopy mają nie tylko linie przerywane znane z starych filmów, ale także noktowizor, wideo i aparaty fotograficzne, powiększenie i wewnętrzne anteny.

Skąd wiesz, gdzie idziesz pod wodą?

Nawigacja jest ustawiana przez nawigatorów podwodnych i kwatermistrzów i kierowana przez komputery na statku.

Używają map nawigacyjnych oceanu. Statek odbiera sygnały z satelitów systemu GPS (Global Positioning System), gdy znajduje się wystarczająco blisko powierzchni, aby użyć anteny. a kwatermistrzowie korzystają z map nawigacyjnych oceanu. Mogą także użyć sekstansa na powierzchni.

Czy możesz poczuć fale na łodzi podwodnej, gdy jest pod wodą?

Zwykle zanurzony okręt podwodny nie będzie kołysał się z ruchem fal na powierzchni. Tylko w najbardziej gwałtownych huraganach i cyklonach ruch fal dochodzi nawet do 400 stóp pod powierzchnią. W tych warunkach okręty podwodne mogą wykonywać rzuty o wartości od 5 do 10 stopni.

Jak szybko może płynąć łódź podwodna?

Jest to również sklasyfikowane. Jednak amerykańskie okręty podwodne napędzane energią jądrową mogą poruszać się szybciej niż 23 mil na godzinę, co wynosi 37 kilometrów na godzinę lub 20 węzłów (mil morskich na godzinę) pod wodą.

Dlaczego łódź podwodna może szybciej pływać pod wodą niż na powierzchni?

Napięcie powierzchniowe: Kształt konstrukcji kadłuba łez umożliwia okrętowi podwodnemu łatwe przecinanie oceanu, gdy woda jest z każdej strony - jak również sprzęt sonarowy wrażliwy na dom. Ale kiedy jest na powierzchni, wykorzystuje energię do generowania fali dziobowej i budzenia. a następnie mniej energii jest umieszczane w napędzie. Projekty okrętów II wojny światowej i pierwszego łodzi podwodnej o napędzie atomowym, USS Nautilus , miały wąskie łuki, aby poruszać się szybciej na powierzchni niż pod wodą.

Jak zdobyć powietrze na łodzi podwodnej?

W łodzi podwodnej znajdują się luki w celu doprowadzenia powietrza zewnętrznego w porcie oraz maszt snorkelowy do sprowadzania powietrza po zanurzeniu na głębokości peryskopu. Po zanurzeniu się poniżej głębokości peryskopu, sprzęt w sposób ciągły oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i urządzeń generujących tlen w celu dodatkowego uzupełnienia powietrza. Jakość powietrza jest stale monitorowana. Niedawno marynarka wojenna zakazała palenia na okrętach podwodnych. Palili w wyznaczonym miejscu na okręcie podwodnym tylko z nawierzchnią i odbierając świeże powietrze i ogłaszali "zapaloną lampę palenia".

Jak się komunikować?

Okręty podwodne używają specjalistycznego sprzętu do komunikowania się z bazami i statkami przybrzeżnymi, bezpośrednio lub przez satelitę. Okręty podwodne mogą wysyłać i odbierać zarówno informacje głosowe, jak i nie-głosowe. Podmasterzy mogą wysyłać i odbierać wiadomości e-mail w porcie i na ograniczonych warunkach na morzu. Listy i paczki są dostarczane w porcie. Mogą również korzystać z radia o bardzo niskiej częstotliwości (VLF), które faktycznie podróżują pod wodą na głębokości 60 stóp przy 3-30 kHz.

Jak działa Sonar?

Sonar (SOUND NAvigation and Ranging) służy do wykrywania statków i łodzi podwodnych, a obejmuje typy pasywne i aktywne. Przy aktywnym sonarze pulsuje dźwięk i odbija się od obiektów znajdujących się w wodzie. Brzmi jak pingi, które słyszeliście w filmach o łodziach podwodnych. Sprzęt nasłuchuje na powrót odbitego sygnału, aby wskazać kierunek i prędkość obiektu. Jednak inne statki i okręty podwodne mogą słyszeć te aktywne sygnały sonaru i wiedzieć, gdzie znajduje się twój okręt podwodny. Pasywny sonar słucha dźwięków pochodzących z przedmiotów, w tym innych statków i łodzi podwodnych. To nie oddaje twojej pozycji. Doświadczeni operatorzy sonaru mogą określić wiele cech statków, okrętów podwodnych i życia morskiego na podstawie tych sygnałów. Okręt podwodny często słyszy statek, jak również duże życie morskie (wieloryby / delfiny) mile dalej.

Jak uciec z zatonięcia łodzi podwodnej?

Okręty podwodne marynarki mają dwa pnie ucieczki, które są jak śluzy powietrzne i mogą być używane jako drogi ewakuacyjne. Nosiłbyś na siebie kamizelkę ratunkową, która ma kaptur, który zapewnia bańkę powietrza do oddychania, a następnie wchodzi do pnia ucieczki. Dolny właz jest zamknięty, pień wypełnia się wodą i dochodzi do ciśnienia morskiego. Następnie klapa zewnętrzna zostanie otwarta i wypłynie na powierzchnię.

Jak ludzie są uratowani z zatopionej łodzi podwodnej?

Marynarka ma okręty podwodne o nazwie Deep Submersible Rescue Vehicles (DSRV), jak widać w filmach, Hunt for Red October lub Gray Lady Down . Mogą przywiązać się do pnia ucieczki zatopionego okrętu podwodnego i zająć się załogą. System ratunkowy następnej generacji nazywany jest systemem ratownictwa wodnego i rekompresji podwodnej.

Czy jakieś amerykańskie okręty podwodne nuklearne zostały zagubione?

Dwie zostały zagubione. USS Thresher (SSN 593) zatonął 10 kwietnia 1963 r., Podczas gdy na próbach morskich i USS Scorpion (SSN 589) został utracony w dniu 27.1968 r., Podczas gdy pochodził z rozmieszczenia na Morzu Śródziemnym. Podczas samej II wojny światowej stracono 52 okręty podwodne. To było jedno na każde 5 okrętów podwodnych zatopionych lub zagubionych. Przed i po wojnie prawie 20 zostało utraconych z powodu wypadków.

Gdzie są Muzea Podmorskie?

Flota ma dwa oficjalne muzea poświęcone okrętom podwodnym i podwodnej wojnie:

W muzeach są dziesiątki innych łodzi podwodnych. Możesz je znaleźć za pomocą wyszukiwania online dla muzeów podwodnych.