Korpusy i zwyczaje marynarki wojennej

Zwyczaje morskie to po prostu pożądane sposoby działania usankcjonowane tradycją i użytkowaniem. W Korpusie Piechoty praktycznie każdy zwyczaj wyrósł ze sposobu, w jaki prowadzili się Marines przeszłości. Wiele zwyczajów morskich zostało włączonych do przepisów w celu ujednolicenia postępowania w całym Korpusie, ale niektórych z nich nie można znaleźć w pisemnych dyrektywach. Znajomość i przestrzeganie tych zwyczajów, zarówno pisanych, jak i niepisanych, jest ważne dla każdego Marine, ponieważ pamięta o dziedzictwie i tradycjach jego korpusu oraz o jego obowiązku ich podtrzymywania.

Ponadto sprawia, że ​​czuje się częścią zespołu i pomaga stworzyć silną więź lojalności między nim a wszystkimi innymi marines, która stała się znakiem rozpoznawczym Korpusu.

Urodziny Marine Corps

Jednym z najbardziej znanych zwyczajów morskich jest przestrzeganie Urodzin Korpusu Piechoty Morskiej. Od 1921 roku coroczne obchody rocznicy urodzin Korpusu Piechoty Morskiej są oficjalnie obchodzone 10 listopada, ponieważ w tym dniu w 1775 r. Kongres Kontynentalny postanowił, że "podniesione zostaną dwa Bataliony Marines ...". Z biegiem lat Korpus Piechoty Morskiej Urodziny obchodzono na wiele różnych sposobów, w zależności od lokalizacji i okoliczności jednostek morskich. Obchody obejmują odczyt fragmentu Podręcznika korpusu piechoty morskiej i urodzinową wiadomość od komendanta; wycinanie tortu urodzinowego przez dowódcę; oraz przedstawienie pierwszego i drugiego kawałka tortu najstarszym i najmłodszym obecnym Marines.

Niedawno ceremonia przestrzegania Urodzin Korpusu Piechoty Morskiej przez duże stanowiska i stacje została włączona do pisemnych dyrektyw.

Warunki żeglugowe

Wiele zwyczajów korpusu piechoty morskiej wywodzi się z wielu lat służby na morzu. Nawet marines na lądzie zwykle używają terminów żeglarskich. Podłogi to "talia", ściany to "grodzie", sufity, "koszty ogólne", korytarze, "przejścia". Zamówienie "Gangway!" jest używany, aby oczyścić drogę oficerowi na lądzie, tak jak jest na powierzchni.

Do innych powszechnie stosowanych terminów należą: "dwupozycyjny" - dokręcanie lub wycentrowanie (jako krawat); "square-away" - poprawnie ułożyć artykuły lub wziąć w rękę i skierować osobę, "" głowa "- łazienka," scuttle-but "- fontanna do picia, także niepotwierdzona plotka.

W Korpusie Piechoty Morskiej wyrażenie "Aye, Aye, Sir" jest używane przy potwierdzaniu słownego porządku. "Tak, Panie" i "Nie, Panie" są używane w odpowiedzi na bezpośrednie pytania. "Aye, Aye, Sir" nie jest używane w odpowiedzi na pytania, ponieważ wyrażenie to jest zarezerwowane wyłącznie dla potwierdzenia zamówień.

Zgłaszanie postu

Zwyczajem, które wpływa na strażnika, jest sposób, w jaki strażnik zgłasza swoje stanowisko oficerowi dnia lub oficerom i podoficerom straży. Zwyczajowa procedura polega na tym, aby wartownik zasalutował lub przyszedł, by przedstawić broń i powiedzieć: "Szanowny Panie, Prywatne ______________ raporty Liczba postów ____ wszystko jest bezpieczne, pocztą i zamówieniami pozostają te same, nic niezwykłego do zgłoszenia." Ten zwyczaj ma niemal uniwersalne zastosowanie w całym korpusie piechoty morskiej. Jest to wygodna, użyteczna forma, a zatem została zachowana przez zwyczaj i przekazywana ustnie.

Saluty

Najważniejsze zwyczaje to militarna uprzejmość.

W Korpusie Piechoty Morskiej uprzejmość jest wyrazem szacunku dla autorytetu posiadanego przez jednostkę, jak również demonstracji szacunku dla Korpusu jako całości. Korzystając z różnych form militarnej uprzejmości, Marine mówi w efekcie: "Jako bracia w broni i inni żołnierze, uważam cię za godnego mojego szacunku". Użyty w ten sposób militarna uprzejmość zakłada jedną z jego najważniejszych ról; jest wyrazem szacunku, jaki Marine ma dla innych marines i dla siebie. Ze wszystkich form militarnej uprzejmości różne saluty są prawdopodobnie najważniejsze. Są z pewnością najbardziej oczywiste i często używane. Pozdrawianie jest tradycyjną formą powitania ludzi z zawodu broni i jest to zaszczytna tradycja organizacji militarnych na całym świecie.

Niektóre cechy salutowania w Korpusie Piechoty Morskiej mają specjalne zastosowanie w Korpusie Piechoty Morskiej. Na przykład użycie korpusu piechoty morskiej powoduje, że pozdrowienie jest wymieniane podczas pozdrawiania danej osoby. Kiedy pozdrawiając oficera, marynarz może powiedzieć: "Dzień dobry, proszę pana" lub "Dobry wieczór, panie", stosownie do okoliczności. Oficer, który oddał salut, powiedziałby: "Dzień dobry, sierżancie (w razie potrzeby prywatny, kapral, porucznik)".

Marines w mundurowych oficerach salutujących (lub starszych oficerach), nawet jeśli ten oficer jest w cywilnym ubraniu (zakładając, że Marine rozpozna osobę jako oficera). I odwrotnie, nie uważa się za stosowne, aby marynarz w cywilnym ubraniu zainicjował pozdrowienie dla oficera (lub starszego oficera), nawet jeśli ten oficer jest w mundurze.

Podczas grania Hymnu Narodowego, w godzinach rannych i wieczornych, a także na pogrzebach, w cywilnym ubraniu Marines odsłania i trzyma kapelusz nad lewą piersią w takich chwilach, jak w mundurze.

Różne

Istnieje wiele innych zwyczajów, które mają znaczenie w życiu Marine. Kilka najważniejszych znajduje się tutaj.

"Ci z nas, którzy mieli przywilej służby w Korpusie Piechoty Morskiej, cenią nasze doświadczenie jako jedno z najcenniejszych w naszym życiu, wspólnota wspólnych nędzy i niebezpieczeństw w godnej sprawie tworzy ścisłą więź towarzyszenia. za spójność Marines i dumę, jaką mamy w naszym korpusie i naszą lojalność względem siebie. "

Marine jest dumny ze swojego korpusu i wierzy, że nie ma sobie równych. Jest lojalny wobec swoich towarzyszy i Korpusu Piechoty Morskiej, przylegający zawsze do motta Semper Fidelis (Zawsze Wierny).

Powyższe informacje z historycznej serii odniesienia korpusu piechoty morskiej z 1963 r., Dzięki uprzejmości korpusu piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych